Máme za sebou léto a je období sklizně.

Naše úroda bude odpovídat tomu, co jsme do ní sami vložili.

Možná nemáte sami zahrádku, ale jistě zeleninu a ovoce kupujete, a možná na farmářských trzích od malých pěstitelů. A myslíte si, že díky tomu, že jíte přes léto ovoce a zeleninu, nepotřebujete vitamíny, protože jich máte dost. Myslím si, že opak je pravdou a že bychom v létě měli přidat k běžným vitamínům ještě nějaké ochranné antioxidanty kvůli chemickému hnojení.

Zahrádkářům se sugeruje, že prostředek ROUNDAP je bezproblémový.

Sice se může použít maximálně jednou za rok, škodí rybkám v jezírku a dalším drobným živočichům, ale tato varování drobným písmem málokdo čte.

Je zajímavé, že spolkový úřad pro ochranu spotřebitelů v Německu zakázal krmit a podestýlat zvířatům z obilí, které bylo ošetřeno tímto herbicidem.  Je absurdní, že jsou zahrádkáři a rodiny s dětmi méně chráněni než skot a koně.

Varování před ROUNDAPem na všech půdách!

Herbicid glykosát ROUNDAP, hojně používaný na hubení plevele, uzavírá v příslušných půdách možnost vstřebávání živin do rostlin, a to na celé roky.

Tyto herbicidy “vypínají motor pro výživu buněk” – a to má negativní důsledky pro veškerou biologickou přírodu.

Nejenže ničí kořeny rostlin, ale zůstávají v půdě celé další roky, takže postihují i další generace rostlin. Blokují příjem živin, které jsou pro přirozený růst rostlin nezbytné.

Asi zdravý selský rozum chápe, že se na polích a lánech obhospodařovaných prostředkem ROUNDAP začal objevovat nový superplevel, na který tento herbicid nestačí. Pigweed, česky laskavec. Zamořil již stovky kilometrů čtverečních polí a lánů, desítek čtverečních kilometrů se už zemědělci museli naprosto vzdát, protože jakýkoliv boj s touto rostlinou skončil neúspěšně.

Určitě si říkáte, že by bylo jistě řešením vrátit se k normálnímu hospodaření, bohužel jsme se od výrobce dočkalli pouze dalšího vystupňování používání jedů. Byla vyvinuta nová generace ROUNDAPu, která obsahuje složku nechvalně známého agent orange. A tak to půjde pořád dokola – jak ale dlouho? A kam až to půjde?

Podle nejnovějších informací Roundap způsobuje rakovinu.

Soud rozhodl, že pesticid byl příčinou terminální rakoviny. Monsanto má zaplatit 289 milionů dolarů jako odškodnění.

Zdroj: https://www.theguardian.com/business/2018/aug/10/monsanto-trial-cancer-dewayne-johnson-ruling

Proč?

Podle soudu Monsanto roky bojovalo proti vědě a umlčovalo vědce, kteří upozorňují na rizika glyfosátu.

Obhajoba muže postiženého rakovinou doložila tajné interní materiály Monsanta. Podle nich firma už desítky roků věděla, že jejich produkt může způsobovat rakovinu.

Během zdlouhavého soudního procesu advokáti předali i interní e-maily od manažerů společnosti Monsanto, které dokládaly, jak společnost opakovaně ignorovala varování odborníků, hledala příznivé vědecké analýzy a organizovala „ghostwrite“ výzkum, který podporoval další používání glyfosátu.

Ještě doplňuji, že glyfosát, zpravidla prodávaný pod značkou RoundUp, je aktuálně celosvětově nejpoužívanějším herbicidem. Když vloni EU jednala o možnosti zákazu jeho použití, Česká republika podporovala maximálně možné prodloužení použití. Látka je původně patentována jako antibiotikum – nezabíjí lidské buňky, ale buňky mikrobů, které jsou součástí lidského mikrobiomu, který zásadně ovlivňuje náš imunitní systém, naše myšlení a třeba i hmotnost.

Určitě si své výpěstky chemicky neošetřujete.

Určitě jste naštvaní, že musíte konzumovat to, co si sami vypěstovat neumíte nebo nemůžete, a co jste nuceni kupovat, a být tak odkázáni na to, co někdo druhý s potravinou špatného udělá.

Ale nebuďte naštvaní. Řešte jen to, co sami ovlivnit můžete!

Jednoduše kupujte základní suroviny, co nejméně ošetřované a opracované, a vařte si doma. Udělejte v dnešní situaci to, co je ve vašich silách. Užívejte antioxidanty na eliminaci škodlivých důsledků chemie kolem nás.

A nezapomeňte!

Svět, ve kterém žijeme, jsme si přesně takový vybrali, věřili jsme ve svou sílu, že tenhle drsný trénink zvládneme! A s láskou 🙂

Vaše Empatia

Kam dál?

Komentáře