Existuje jeden skutečně závažný důvod, pro který se rozpadají rodiny a letité vztahy. O tom, co je příčinou rozpadu většiny romantických vztahů, hovoří odborník  na rodinné vztahy Kevin Thompson:

Jsem přesvědčen, že příčinou číslo jedna u všech rozvodů nejsou ani nevěra, ani finanční problémy, ani nesmiřitelné povahové rozdíly.

To všechno jsou jenom symptomy problému daleko hlubšího.

Zdá se mi, že hlavní těžkostí pro účastníky milostného vztahu je jejich neochota investovat milostný vztah do manželství. Tak či onak mnohé průzkumy dokazují, že dokážeme ovlivňovat své city, když do nich vědomě vkládáme více úsilí než obvykle.

Je známo, že více milujeme to, co jsme těžko získávali.

Jestliže jste na nové auto šetřili dva roky, budete ho zřejmě mít v mimořádné oblibě.

To samé platí o vztazích: plamen lásky je třeba neustále udržovat „polínky“ péče a pozornosti.

Máme rádi všechno, na co obětujeme čas, energii či peníze. Vášeň, zájem ani vztah nás nikdy nepřipoutají k tomu, co jsme získali jenom tak, bez úsilí.

Zamyslete se nad tím, co tohle znamená v manželství.

Svého partnera budete více milovat, jestliže vynaložíte úsilí, abyste s ním žili v souladu.

Kvalita vašeho manželství je výsledkem úsilí, které vyvíjíte.

Pokud se neustále hádáte a jeden druhého nemůžete ani vidět, není nejspíš příčinou to, že byste se přestali milovat. Důvodem může být, že jste přestali udržovat plamen své lásky.

Na druhé straně to také znamená, že pokud vaše city k partnerovi slábnou, lze je ještě zachránit.

Každý týden se setkávám s manželi, kterým se ve vztahu něco porouchalo. Po první schůzce obvykle všem dávám tu samou radu: Ať cestou domů jeden druhému vyprávějí příběh svého prvního setkání. Jak to tenkrát bylo a co jednoho k druhému přitahovalo. Prospěšné rovněž je zavzpomínat si, jaké společné sny jste před lety měli.

Podobá se to archeologii.

Někdy je třeba se opravdu pečlivě pohrabat v hlubinách své duše, aby člověk pod vykopávkami našel dávné city a vzpomínky. Obyčejné vzpomínky na to, jak vám kdysi dávno bylo dobře, vás přivedou k nové možnosti cítit jeden k druhému lásku a pouto.

Ale co když je to mnohem složitější?

Navrhuji vám zopakovat si každý den pět jednoduchých procedur, které vám pomohou obnovit vzájemný vztah.

1. Ptejte se partnera, jaký měl den.

To nepotřebuje on. To potřebujete vy. Vy si musíte každý den připomínat, že nejenom vám je těžko. Projevte zájem o jeho život. Zajímejte se o to, co se s ním děje, když překročí práh společného domova.

2. Vždycky ho polibte na rozloučenou i na přivítanou.

Polibek je mohutným stimulem fyzické a emocionální blízkosti mezi lidmi. Je připomínkou toho, že jste stále ještě mužem a ženou. Polibte manžela, když odchází do práce a stejně tak, když se vrací. Změňte to v návyk. I když třeba v rutinní.

3. Pište mu

Zeptejte se během dne partnera, jak mu to utíká, jaký má den. Možná právě v té chvíli se cítí nějak zvláště ušlápnutý. A uvítá podporu od toho, s kým je emocionálně spojen.

Telefon nemusí vždycky přijít vhod. Proto se neostýchejte napsat mu vyznání lásky do emailu. Nebo pošlete SMS.

4. Rozmlouvejte spolu. Alespoň pět minut denně.

Jakékoli vztahy si žádají rozhovor. Nemáte-li čas během dne, povídejte si aspoň pět minut před spaním. Nebo u snídaně: nežvýkejte mlčky. Vypněte televizi a ztlumte telefon. Prostě si popovídejte s tím, s kým jste pohromadě zrovna teď.

Může to být těžké. Zvláště pokud si vaší neustálé přítomnosti žádají děti. Stejně ale musíte v průběhu dne najít čas pro svého partnera – ať jste jakkoli vytíženi.

5. Objímejte se

Alespoň 30 vteřin jednou denně.

Než jdete do práce, než usednete ke stolu nebo si jdete lehnout, obejměte svého partnera. Fyzické objetí přiměje vaši duši a rozum navázat s tím druhým hluboké spojení.

Výzkumy ukazují, že objetí snižuje krevní tlak a připoutává nás k člověku, s nímž se objímáme. Dokonce zlepšuje paměť! Fyzické doteky nejsou zdaleka jenom sex.

Vaše manželství nepotřebuje nic než snahu vše napravit.

Šťastná rodina je ta, kde oba manželé chápou, jak lehko by mohli ztratit to, co mají.

Manželství neničí zrada, ale lhostejnost.

A já dodávám:

Pokud se rozhodneš mít dokonalý vztah se svým mužem, podaří se ti to i bez jeho součinnosti.

Ono to není snadné, ale velmi jednoduché a musíš jen chtit.

Naučím tě to v kurzu Žena je láska

s láskou Miluška

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Evening Primrose Oil: Zmírňuje revmatoidní artritidu a problémy s menstruací a menopauzou
Evening Primrose Oil: Zmírňuje revmatoidní artritidu a problémy s menstruací a menopauzou

Nenasycené mastné kyseliny v pupalkovém oleji jsou známy několika svými pozitivními účinky. Přispívají k zachování zdraví kůže a pojivových tkání, a tak podporují krásu a pevnost pokožky. Mají také příznivý vliv na hladinu celkového a LDL cholesterolu a hladinu triglyceridů, a tak podporují zdravý krevní oběh.

Detail produktu

Komentáře