Každá postupujeme cestou nalézáním a žitím svého skutečného ženství.
Některé z nás jsou natolik zakořeněné v mužském fungování, že odmítáme jakékoliv změny chování, přístupu k partnerovi, jakékoliv skutečné žití ženského principu.
Naše ego bývá tak silné a zaryté, že nám nejde ho překonat, prostě se ke změně nedokážeme přinutit.
Žijeme ale v super zařízeném světě, protože máme k dispozici nejen rozum, ego, mysl jako nástroj k pochopení a posunu, ale i tělo.
Můžeme se začít „žensky“ starat o své tělo, a mysl, ego nakonec poleví a nám díky zlepšení fyzického stavu našeho těla podaří posunout i v ženském chování a postojích.
Vyzkoušejte cokoliv ženského!
Třeba bylinnou napářku…
Děkuji za sdílení Monice ♡
Několik měsíců přemýšlím, jak pustit do světa, mezi ženy, informace o bylinné napářce, kterou jsem na sobě rok pečlivě testovala a která přinesla mému tělu spoustu příjemných změn. Díky ní jsem si rozehřála a vyčistila své ženské pohlavní orgány tak, že jsem vnitřně rozkvetla ve zdravou ženu, jejíž květ se nechal jemným dotekem křídel mého muže opylit a já úplně nečekaně otěhotněla. Což je tedy vedlejší možný příznak mé roční péče o tělo, který jsem sice tak úplně neplánovala, ale o to zasvěceněji mohu napsat tento článek, ve kterém bych Vás ráda seznámila s velice účinnou metodou ozdravení ženského lůna a navrácení ztraceného tepla zpátky do těla ženy, kde rozhodně patří a ze kterého se díky porodům či nedostatku péče o sebe samu vytratilo.
Ne nadarmo se říká, že žena je ta, která udržuje oheň v krbu, tím chrání teplo domova a harmonii v rodině.
Teplo však musí být v ní samotné, aby jej mohla v podobě lásky a péče o rodinu předávat i ostatním. Pokud je uvnitř vyhaslá, nemá sílu zářit ani pro sebe, natož pro druhé. A naše děti a partneři tak moc potřebují hřejivý dotek.
Problémy typu: nepravidelná menstruace, příliš dlouhý nebo krátký cyklus, silné krvácení, menstruace dvakrát do měsíce, PMS, bolestivé píchání v podbříšku, problémy s otěhotněním a jiné neduhy související s ženskými pohlavními orgány, nám ženám podstatně zasahují do života. Velmi často proto zkoušíme kde co. Koupíme „zázračný“ preparát z lékárny, nebo si necháme předepsat hormonální antikoncepci nebo v lepším případě vyhledáme jinou zdravotnickou pomoc. Ale ve většině případech se spoléháme na to, že za nás někdo nebo něco problém vyřeší, přičemž málo kdy známe skutečnou příčinu toho, proč se nám tyto věci dějí!
Vsuvka:
Duchovní příčiny ženských potíží včetně přírodního způsoby léčby si vyhledáte v Duchovních příčinách nemocí
Díky našemu životního stylu a přístupu moderní medicíny nemáme čas ani prostor sledovat své tělo. Projev je vyléčen, příčina se nehledá. Jenže s tímto názorem jsem se nemohla smířit, měla jsem potřebu si sama hojit své vnitřní ženské zdraví a nalézt způsob, který by mi umožnil měnit se a ozdravovat svým tempem. Po roce, kdy jsem schopna shrnout své poznání, se velmi ráda se svou zkušeností podělím.
Musím přiznat, že jsem nikdy neměla extrémní problém v období menstruace. Občas jsem měla migrénu nebo pobolívání v podbříšku a klasicky se mnou nebylo týden před menstruací k vydržení. Myslela jsem si, že to k „tomu“ prostě patří.
Samozřejmě jsem se mýlila. Nyní vím, že mě při menstruaci nemusí bolet hlava, že menstruace může probíhat jemně a citlivě, protože není mou nepřítelkyní, ale dělá ze mě ženu se vším, co ke mně patří. Rozhodně je důležité si také uvědomit naši cykličnost. Díky tomu se nemusíme samy trestat za to, že jsme v průběhu měsíce moc líné nebo naopak příliš aktivní.
Jak toho docílit, jak se naladit?
Je potřeba přijmout menstruaci na mentální úrovni a usmířit se s ní. Po tomto poznatku jsem se začala pravidelně věnovat svým ženským orgánům i v době mimo menstruaci. Doplnila jsem duševní práci na sobě fyzickou péčí v podobě vaginální napářky a výsledek se dostavil poměrně rychle.
Než se dostanu k postupu a podrobnostem, chci upozornit, že vaginální napářka není všemocným lékem, který zaručí, že se Vaše ženské tělo vyčistí, ozdraví nebo otěhotní. Je to jen dobře fungující nástroj v rukou vědomé ženy, díky kterému se můžete naučit pečovat o své tělo, cítit jeho potřeby, věnovat si péči, obrátit pozornost sama na sebe nebo se vnitřně zahřát. Očista, ozdravení a těhotenství jsou bonusem, který díky sladění těla a mysli, dokážete jen vy sama.
Vaginální napářka, španělsky bajos, je tradiční ženská napařovací hygiena, jejíž kořeny sahají až do starověkých dob Májů.
Zároveň je prý oblíbená pod názvem chai – yok v Koreji. Čerpala jsem inspiraci z mexické tradice poporodního hojení, díky kterému jsem napářku objevila. Porod je totiž proces, který ženu ochlazuje, což naši předci věděli. Proto je důležité ženu po porodu zahřívat čajem, kakakem, vývarem, nepodávat ji jídlo vytažené z ledničky a později ji po zhojení porodních poranění prohřát vaginální napářkou a tím jí vrátit teplo, které tak ráda předává dál svým dětem a blízkým, ale potřebuje jej především pro sebe.
Když jsem před rokem začala čistit své tělo pomoci bylin a páry, neočekávala jsem nic, byl to pokus, který nic nestál. Bylinky, které byly potřeba, rostly téměř všude kolem našeho domu a napařovací prkýnko mi vyrobil jednou k večeru můj muž v garáži.
První napařování bylo velmi příjemné!
Našla jsem si na něj čas večer před spaním. Po všech svých porodech, jsem ucítila první zažehnutí vnitřního plamínku! Druhý den ráno jsem se cítila velmi svěže. Podobný pocit jako v ústech po čerstvě vyčištěných zubech. Jen ten pocit zažívá jiné místo mého těla. Promiňte mi ten obrat, ale pocit zrovna vyčištěných zubů známe všichni, ale stejný pocit v naší vagíně nezná téměř žádná z nás. A to je prostě škoda!
Bylinky jsem používala rovnou čerstvé. Když se blížil podzim, začala jsem je sušit po malých dávkách a postupně si nasušila zásobu na zimu. Pokud nemáte čas se procházet po louce a učit se poznávat bylinky, klidně si je kupte. Jen je důležité zmínit pradávné bylinkářské rčení, že byliny sbírané v blízkém okolí, mají pro vaše tělo silnější účinky.
A protože bylinky vhodné pro napařování jsou všudypřítomné, dovolím si říct, že tu nejpodstatnější složku napářky máte vyřešenou. Hlavně teď v létě.
Když vaříte bylinky, voní celý dům, když je vyléváte na zahradu do trávy s poděkováním za sílu, která z nich do vás vstoupila, máte pocit, že jste ve spojení s Matkou zemí a že to starobylé umění, kterým ženská napářka je, vás vrátila ke kořenům a moudrosti žen, která se kdesi za staletí vytratila. No a tak se stala parní bylinná lázeň součástí mé osobní hygieny.
Vaginální napářka je přínosná nejen pro tělo, ale i pro naši ženskou duši.
Zafungovala jako ozdravný proces pro mé vnitřní ženské orgány a mé tělo, ale zároveň mi umožnila zastavit se v běžném životě a obrátit svou pozornost jen k sobě samé.
Co se týče účinků napářky.
Ty se dostavily okamžitě a postupně se zvětšovaly. Jako první jsem ucítila příjemné osvěžení zevnitř. Po napářce mi bylo božsky, už toto by stačilo. Takto se cítit v týdnu před očekávanou menstruací, je úžasná změna.
V každém dalším měsíčním cyklu přišlo něco dalšího, něco nového. A já byla úplně nadšená a uvědomila si, že toto si nemůžu nechat jen pro sebe, že musím napářku jako součást běžné ženské hygieny představit ženám v mém okolí a zasvětit je.
Díky napářce mě před menstruací přestal pobolívat podbříšek a po letech zmizela migréna. Již žádná nervozita, či PMS. Z menstruační krve se ztratily sraženiny. Upravil se mi cyklus. Zkrátil se mi cyklus na 28 dní. Vyčistila jsem se tak dokonale, že jsem ne úplně plánovaně otěhotněla. WOW!
Nemám zkušenost s používáním vaginální napářky u žen trpících většími ženskými problémy, ale jsem přesvědčena, že bude blahodárná k nemocným ženským orgánům, stejně jako k těm zdravým. Také při léčbě neplodnosti nebo nepravidelného cyklu.
Jedna má drahá přítelkyně, které jsem napářku provedla, dostala hned další den menstruaci, na kterou již několik dní čekala. Jiná ucítila rozžehnutí vnitřního plamene. A všechny byly překvapeny, jak moc příjemná napářka je.
Jak a kdy napařovat?
Záleží, s jakým záměrem si napářku rozhodnete dělat. Pokud nemáte problémy s menstruací, můžete napářku zařadit do svého života jako prevenci nebo jako rituál, díky kterému si dvakrát do měsíce, před a po menstruaci uděláte čas sama na sebe.
Pokud máte bolestivou, silnou nebo nepravidelnou menstruaci, proveďte si napářku 2-3x v týdnu před očekávanou menstruací a jednou po jejím skončení, až do doby, dokud se neupraví. Pokud budete mít pocit, že vám napářka přináší úlevu, můžete si ji provést kdykoli chcete kromě doby, kdy menstruujete. Nejedná se o léčebný proces, kterým byste se předávkovala, jde o to, že se učíte vnímat potřeby svého těla a citlivě na ně reagujete.
Po porodu je dobré začít, až jsou zahojená rodidla. Pokud nedošlo k porodnímu poranění, napářka může pomoci s rychlejším odcházením očistků a vyčištění děložního hrdla. Nicméně bych i zde doporučila zeptat se svého těla a podle toho se rozhodnout, jak často a jestli vůbec v období šestinedělí napařování provádět.
Jaké jsou kontraindikace?
Napářka se neprovádí v době menstruace, těhotenství a při problémech s vaginální mykózou. Zároveň není vhodná u žen, které mají zavedeno nitroděložní tělísko.
Co k vaginálnímu napařování potřebujeme?
✔︎ Prkýnko nebo napařovací židličku. Vynalézavosti se však meze nekladou a proto lze vyřezat díru do plastové zahradní židličky, použít ratanovou židli nebo si dřepnout. Já doporučuji vyrobit alespoň prkýnko, které položíte na dvě malé židličky bez opěradla. Židlička je samozřejmě nejdůstojnější, pokud vaginální napářku považujete zároveň za rituál, kterým vzdáváte hold své ženskosti.
✔︎ Alespoň dvoulitrový hrnec, sporák, vodu, bylinky, 2-3 deky, teplé ponožky
Zhruba hodinu a půl vašeho času na přípravu, samotnou napářku a odpočinek po ní.
Jaké byliny, kdy a kde je sbírat a jaké množství potřebujeme?
Byliny, které se při napářce používají, se v Evropě běžně vyskytují, a protože nejlépe působí ty, které rostou v našem okolí, doporučuji vyrazit někam na louku v okolí a projít se s košíkem v ruce a záměrem v hlavě, možná některé z bylin pěstujete na záhonku.
Pro napářku jsou vhodné byliny ženské. Tedy ty, které ovlivňují zdraví ženského pohlavního ústrojí nebo léčí ženské choroby. Doporučuji si je podle jejich účinků namíchat.
Pokud budete používat bylinky čerstvé, budete potřebovat volně naplněnou asi litrovou sklenici. Pokud použijete rostlinky sušené, budete potřebovat 28g. Nejvhodnější doba pro sběr bylin je léto. Doporučuji je tedy během prázdnin používat čerstvé a pomalu začít sušit na zbytek roku.
Jak jsem si míchala bylinky pro svou potřebu?
Každou bylinku jsem měla usušenou zvlášť a před každou napářkou jsem si intuitivně nabrala bylinky, které jsem cítila, že potřebuji. Někdy se dostalo na všechny pytlíky, někdy mou ruku přilákaly jen tři pytlíky.
Upozorňuji, abyste do napářky nepoužívaly éterické oleje, nejsou k tomuto užití vhodné!
A ještě něco. Vraťte prosím bylinky po použití na zahradu nebo prostě ven. Nevyhazujte je do koše nebo do záchodu, ale vlijte je zpátky na zem a tiše jim poděkujte za jejich účinky. Je to moc pěkné zakončení celého rituálu a projevení pokory a úcty za to, že z nich do Vás vstoupila jejich síla.
Postup:
Pokusím se nyní v bodech popsat, jakým způsobem napařování probíhá, přípravu a prostě vše potřebné k tomu, abyste si již konečně mohly bylinou parní lázeň dopřát.
♁ Navažte si usušené bylinky (28g) nebo odměřte čerstvé (1l)
♁ Nachystejte si napařovací židličku nebo prkýnko, 2-3 deky a teplé ponožky.
♁ Dejte vařit do hrnce 2l vody. Když začne voda vřít, vložte do ní bylinky a vařte pod pokličkou 10 minut. Po 10 minutách odstavte z plotny a nechte ještě 5 minut pod pokličkou louhovat na místě, které již ze spodu nesálá. Nezapomeňte si v duchu připomenout záměr, se kterým si napářku chystáte.
♁ Pusťte si příjemnou hudbu.
♁ Přesuňte hrnec (bez pokličky) pod židličku a sedněte si na ni bez kalhotek. Pokud ucítíte, že jsou páry příliš horké a teplota vám není příjemná, zaklopte hrnec pokličkou a chvilku počkejte, dokud vám nebude teplota vyhovovat.
♁ Když se pohodlně usadíte, obalte se dekami. Jednu zepředu, druhou zezadu, pořádně utěsnit. Pokud potřebujete ještě více tepla, třetí přehoďte přes sebe. Nezapomeňte na ponožky, aby vám teplo neutíkalo spodem.
♁ Během napařování, které trvá 20 minut, se soustřeďte na svou dělohu, čípek, pánevní dno, vejcovody a vaječníky. Ponořte se do sebe, relaxujte, meditujte.
♁ Po ukončení napářky, si alespoň na 40 minut lehněte do tepla a užívejte si vědomě příjemného pocitu prohřátí zevnitř.
♁ Nakonec, třeba až ráno, bylinky s poděkováním vraťte zemi.
Napářku si můžete provést kdykoliv během dne. Nejvhodnější doba je však podvečer, abyste se po ní mohla rovnou uložit do postele a usnout nebo již prostě nevstávat.
Zdroj: Monika Valová
S láskou Miluška a Žena je láska
Komentáře
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen/a.
Přihlásit se Registrovat se