Chřipka prověřuje, jak silný je náš imunitní systém.

Pokud je člověk zdravý, otužuje se, cvičí, správně se stravuje, je vyrovnaný, nepodléhá stresu a netrpí žádnými chronickými chorobami, je pravděpodobné, že chřipkové období bez větších problémů přečká anebo u něj proběhne jen mírné onemocnění.

Prevence je nezbytná

Před chřipkou je třeba chránit se ještě předtím, než se objeví.

Jedním ze způsobů prevence je otužování a častý pobyt na čerstvém vzduchu.

Pomůže také pravidelné cvičení, zdravý a vyvážený jídelníček. Proti chřipce nás rovněž posílí antioxidanty v ovoci a zelenině, jenže tam je jich dneska zatraceně málo. Ke zvýšení imunity přispívají multivitaminy, např. Vital podle krevních skupin. Dále je to vitamin C 1000. Ideální je jeho spojení s bioflavonoidy, jako je tomu u přípravku C Plus. Mezi účinné bylinky na podporu obranyschopnosti patří třapatka nachová spolu s kočičím drápem a Pau D´Arco, které jsou součástí produktu VirAgo. Jako prevence je vhodný i přípravek ImmunAid s obsahem kočičího drápu a zinku a také bylinný produkt ParaProtex.

Tyto prostředky na posílení imunity působí především jako prevence chřipky. Je proto nutné začít je užívat včas a s dostatečným předstihem.

Varovný prst

Pokud dostaneme chřipku, měli bychom si uvědomit, že naše tělo onemocnělo nejen proto, že se setkalo s virem, ale také proto, že náš organismus není z nějakého důvodu v rovnováze.

Nemoc je zdviženým varovným prstem, který říká, že jsme až dosud něco dělali špatně.

Možná jsme byli v poslední době moc přetíženi, málo jsme odpočívali, špatně spali a často jsme byli ve stresu. Na oslabení imunitního systému se podepisuje i alkohol, kouření, nevhodná skladba jídelníčku a abnormální dávky jídla, kterými někteří jedinci zahánějí své deprese.

Chřipkou mohou být vážně ohroženy osoby s oslabeným imunitním systémem a lidé s chronickými chorobami. Tato nemoc se také rychle šíří v dětských kolektivech. V případě, že nás chřipka postihne, je nezbytné správně ji léčit, aby se neobjevily případné komplikace.

Ležet, ležet, ležet!

Při chřipce je třeba umožnit tělu, aby zregenerovalo, zmobilizovalo imunitní systém a vytvořilo potřebné protilátky.

Pokud léčbě této nemoci věnujeme alespoň týden, naše tělo viry bez problémů zlikviduje.

Pokud to neuděláme, mohly by se objevit komplikace, např. bakteriální infekce. Navíc tím, že chřipku přecházíme, ohrožujeme ostatní lidi – na pracovišti, v dopravních prostředcích i v obchodech.

Po 48 hodinách virus chřipky slábne, takže dochází ke zlepšení příznaků choroby a mnozí lidé mají pocit, že ji překonali.

Ale nemají zdaleka vyhráno, sliznice se totiž ještě dva týdny hojí. Tou dobou je vstupní branou pro další infekce, např. bakterie. Pokud po dvou dnech chřipky utečeme z postele, nedá se vyloučit, že se následně objeví např. zápal plic. Mezi další komplikace patří zánět srdce, postižení mozku nebo nervového systému. Při chřipce je vhodné užívat produkty na snížení horečky, např. kůru bílé vrby – přírodního předchůdce acylpirinu (White Willow Bark).

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

Zásady pro léčbu chřipky:

  • nechodit do kolektivu, protože hrozí, že nakazíme i ostatní
  • nepřecházet chřipku, ležet, odpočívat
  • přijímat dostatek tekutin, vhodné jsou vlažné bylinkové čaje nebo ovocné džusy, které by měly mít pokojovou teplotu
  • jíst jen lehké jídlo, jako je ovoce, zelenina, obilniny
  • často větrat, a tak zamezit kapénkové infekci
  • užívat prostředky na snížení horečky, např. White Willow

S láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

White Willow: Vrbová kůra s obsahem kyseliny salicylové k léčbě horečky a zánětu
White Willow: Vrbová kůra s obsahem kyseliny salicylové k léčbě horečky a zánětu

Hlavní účinnou látkou vrbové kůry je salicyl nebo kyselina salicylová. Ty mají poté, co se transformují v játrech, stejné účinky jako kyselina acetylsalicylová a jsou také známé jako hlavní účinné látky aspirinu®. Salicylová kyselina má dobře známé utišující a antipyretické vlastnosti a také brání tvorbě krevních sraženin. Správná aplikace kůry z bílé vrby může eliminovat negativní dopady, které mají některé přípravky s obsahem kyseliny salicylové na trávicí systém.

Detail produktu

Komentáře