Ať venku mrzne nebo nemrzne… možná ale mrzne ve vašem partnerském vztahu…

Stejně jako se střídají roční období, střídají se období ve vztahu.

Špatná zpráva je, že zima jako roční období jednou dozajista i bez našeho přičinění skončí a zase bude jaro a léto a zahřejeme se, zima ve vztahu jen tak sama neodejde. Zima ve vztahu může trvat dva dny nebo třicet let…

A jsme u 6. kroku léčby našich vztahů a ledvin:

♡ Pokud se vám cokoliv nelíbí na vašem vztahu, přestaňte o tom přemýšlet a začněte něco dělat!

Cítíte se ve vztahu zranění, naštvaní a zklamaní? Máte pocit osamocení a odmítnutí, beznaděj?

Pak prožíváte partnerskou zimu.

Stáhli jste se do sebe jako se v zimě zachumláváme do kabátů a zaujímáme veskrze negativní postoje. V této době máme tendenci vidět vše z té nejhorší stránky, najednou nám nejde vidět budoucnost pozitivně, problémy nám připadají obrovské a neřešitelné. Říkáme si, že to trvá už pekelně dlouho, že není východisko, protože ač se snažím, jak umím, partner zůstává stejně nemožný v tom, co mi vadí. A říkám si, jestli vůbec má smysl takovýhle vztah udržovat.

Chci vám říct, že tohle je naprosto normální a prožívá to každý a nejste v tom rozhodně sami!

Tohle se děje všem, jen ne každý najde sílu změnit své postoje, přemoci se k něčemu pozitivnímu a neutéct. (Utíkat ze vztahu nemá smysl, vždyť partner vždy ukazuje jen a jen to, co mám změnit já. Můžu měnit partnery stále dokola, jenže pokud se nezměním, stále dokola se mi bude dít to stejné.)

Jediným důvodem, proč setrvávat ve vztahu, je LÁSKA.

Pokud miluji, tak se můžete hádat, zlobit, trápit, cokoliv – vše to má smysl! Pokud nemiluji, můžeme spolu žít v naprostém klidu, ale soužití žádný smysl nemá. Nikam se neposunete, nemá to žádný význam pro vaše zdokonalení, nepoznáte žádné sladké odměny.

Takže se v období zimy svého partnerství ptejte – Miluji nebo jsem s ním z nějakého jiného důvodu?

A pokud miluji, zkusím udělat tyto praktické kroky, které mně, jeho i nás oba vyvedou ze zimy. Láska je totiž sloveso ♡

Jestli si myslíte, že je to snadné, tak není. Nechce se vám začínat jako první, když máte tak negativní pocity a postoje. Jenže když nezačnete vy, nezačne nikdo, chcete mít zimu celý život? Líbí se vám to? Pokud ne, prostě se k nějaké akci přinuťte! Život je trénink a škola v tom, stát se lepším, a to přece nemůže být snadné.

♡ Změňte negativní postoj k partnerovi na pozitivní!

Ačkoliv vůbec nemáte chuť ho za nic pochválit, nic, co udělá, ocenit, vidíte na něm jen to nejhorší, přemožte se. Poděkujte za něco, co udělal (i když si v duchu říkáte, že to mohl udělat lépe). Oceňte ho za něco, co třeba dělá běžně (parádně jsi zašrouboval žárovku!). Řekněte mu, když přijde domů z práce, jak moc jste se na něj těšila (i když vůbec).

♡ Začněte dávat!

Vzpomeňte si na lepší období vašeho vztahu, přece dobře víte, co váš muž má rád, co ho těší a čím ho nadchnete. Teď samozřejmě nemáte chuť mu dělat radost, spíš čekáte, že by ji měl udělat on vám. Nedočkáte se 🙂 A tak uvařte jeho oblíbené jídlo, pohlaďte ho na místě, které má rád, udělejte něco, z čeho pozná, že ještěvVÍTE, čím ho potěšit.

♡ Dělejte spolu něco, co děláváte v teplejším období svého vztahu.

Chodíváte na procházky, do kina, na pivo, díváte se společně na něco v televizi? Je jasné, že teď nemáte chuť cokoliv dělat společně, máte chuť spíš být sami. Přinuťte se k věcem, které děláte jindy běžně. Nevadí, že to neproběhne v nadšení, ale proběhne to. Můžete mlčet a nemusíte se z toho radovat jako obvykle, bude to ale krok k tomu, navrátit tohle i pocitově.

♡ Když už promluví, naslouchejte.

V tomto chladném období našeho vztahu nemáme moc chuť komunikovat a to proto, že máme tendence útočit na druhého, obviňovat z toho, že jsou věci tak, jak jsou. Je to ale ideální období na učení se naslouchání. Pokud vím, že když otevřu pusu, začnu útočit, tak jednoduše mlčím a JEN poslouchám. V této době se můžete dozvědět tolik věcí, které sice nerada slyšíte, ale které mají pro vašeho partnera obrovský význam, a v období klidu není schopen je říct. Zavřená pusa a otevřené uši vás obrovsky posunou i když to vůbec příjemné není, znám to.

♡ Víc se milujte!

Největším prohřeškem tohoto období je odmítnout milování. Možná vám to přijde divné milovat se s někým, na koho mám vztek, kdo mne zranil a urazil, o kom přemýšlím, zda neodejít. Pokud milujete, milujte! Můžete mít třeba teď nějaké chladné a negativní postoje a pocity, nemusíte mít chuť na žádné intimno, ale pokud jste se rozhodla, že ho milujete, tak to dělejte.

Milování je nejrychlejší skluzavka do úplně opačného období vztahu, do žhavého a úžasného léta, tak do toho!

Vše o vztazích v SOUŽÍT JE LÁSKA.

S láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

AC Zymes: Lactobacillus acidophilus může snižovat příznaky alergie
AC Zymes: Lactobacillus acidophilus může snižovat příznaky alergie

AC Zymes je přípravek, který obsahuje vysoký počet bakterií Lactobacillus acidophilus. Lb. acidophilus je zvláště odolná a užitečná bakterie, která podporuje zdravá střeva tím, že nahrazuje probiotické buňky, které během dne mizí, a podílí se na činnosti imunitního systému. Pomáhá chránit normální bakteriální flóru střevního traktu a účinně podporuje zdravou činnost trávicího systému.

Detail produktu

Komentáře