Vitaminy už od narození

„Milé maminky!

Určitě vás zajímá, zda je potřebné podávat vašim dětem vitaminové doplňky. Vaše dilema dokonale chápu. Mateřské mléko sice v prvních 4 – 6 měsících pravděpodobně uspokojí nároky děťátka na všechny živiny – podle toho, jak přísně jeho maminka dodržuje pravidla správné výživy a životosprávy. Ale někdy může být váš příjem živin nedostatečný, protože vitaminové a kalorické nároky kojících matek narůstají. Jak se však dají tyto nároky uspokojit, když po porodu se skoro každá žena snaží co nejdříve zbavit přebytečných kil, které během těhotenství nabrala? Podle sebe a matek, které znám, velmi těžko.

Jak se dá zabezpečit, aby se do mateřského mléka dostalo odpovídající množství vitaminů a který výživový doplněk se doporučuje k dennímu užívání? A když už jsme skončili kojení a dítě konzumuje tuhou potravu, jak mu zajistíme zdravé jídlo, které nebude obsahovat hormony, antibiotika, chemikálie a zbytky přípravků chemické ochrany rostlin?

Lékařští odborníci se shodují, že pro novorozence je nejlepší potravou mateřské mléko. Mléko je zdrojem bílkovin, tuků, vitaminů, minerálních látek a sloučenin podporujících imunitu, které chrání zdraví dítěte před mikroorganismy.

Podstoupili byste riziko, že vaše děťátko bude konzumovat mléko nebo tuhou potravu, které neobsahují potřebné vitaminy v dostatečném množství? Seznámím vás s některými důležitými fakty, a je jen na vás, zda je vezmete v úvahu nebo ne.

Vitaminy jsou látky, které jsou v určitém, relativně malém množství bezpodmínečně potřebné pro normální vývoj a funkci lidského organismu. Jsou nesmírně důležité pro správný vývoj orgánů a kostí dítěte a k jeho ochraně před infekcemi a patologickými procesy včetně rakovinotvorných. Podporují rychlé hojení ran, zmírňují krvácení, zabezpečují správný vývoj zubů.

Lidský organismus si vitaminy nedokáže vyrobit, proto je nezbytné přijímat je s každodenní potravou. Ideálním řešením by bylo, kdybychom mohli přirozené vitaminy konzumovat jako součást vyrovnaného jídelníčku. Ale kde najdeme takové potraviny, které jsou vskutku přirozené, neobsahují postřikové látky a zbytky umělých hnojiv, hormony, antibiotika, syntetické látky ke stimulaci růstu a navíc byly správně chráněné a zabezpečené během transportu k nám?

Podle WHO obsah vitaminů a stopových prvků v potravinách v posledních letech klesl a při zpracování potravin dále klesá.

Když vaše dítě nekonzumuje potřebné množství potravy nebo trpí chronickou chorobou, je pro něj pravidelná náhrada vitaminů nezbytná. Nezapomínejme, že každé dítě má období, když je velmi vybíravé a není ochotné jíst ovoce ani zeleninu; potom nelze jeho denní dávku vitaminů zabezpečit.
Vzhledem k tomu, že vitaminy A a E s obtížemi procházejí přes placentu, novorozenci, hlavně ti, kteří se narodili s nižší porodní hmotností nebo předčasně narození, je během těhotenství přijímali v menším množství. Po narození je proto třeba v prvních 6 měsících tyto vitaminy doplňovat.
Vitamin A sehrává důležitou roli při zabezpečení správné funkce zraku, vývoji kostí a také imunitní soustavy. Ovlivňuje i činnost mozkových buněk, které mají důležitou úlohu v procesu učení se nazpaměť. Díky kvalitnímu doplňku výživy jsou zajištěny potřebné podmínky pro fyzický i psychický vývoj děťátka.
Vitamin E likviduje škodlivé produkty látkové výměny, zabraňuje poškození buněčných membrán a chrání organismus. Pokud našim dětem už od narození poskytneme potřebnou ochranu, bude to mít pozitivní vliv i na jejich pozdější život.
Vitaminy skupiny B jsou potřebné pro nervové tkáně, oči, pokožku, vlasy a pro orgány, které hrají důležitou roli v látkové výměně. Kromě toho jsou třeba i pro tvorbu červených a bílých krvinek, stejně jako pro tvorbu imunoglobulinů, díky kterým organismus dokáže překonat infekci. Musíme myslet na to, jak je dítě citlivé a zranitelné. Pokud má suchou, na pohmat hrubou pokožku, popraskané koutky úst, jazyk se skvrnami a trpí chudokrevností, je to známkou nedostatku vitaminů. Nedostatek vitaminů může způsobit dýchací obtíže, zvedání žaludku, zvracení, svalovou slabost. Nedostatek vitaminu B12 může být příčinou sníženého zájmu dítěte o okolí nebo různé aktivity a může vést ke zpomalení až zastavení duševního vývoje.
Když je vaše dítě vedeno k vegetariánství, je bezpodmínečně nutná náhrada vitaminu B12.
Vitamin C je nezbytný pro tvorbu kolagenu, hlavní pojivové tkáně organismu. Je potřebný i pro tvorbu protilátek a správnou činnost a funkci bílých krvinek. Jeho nedostatek vede ke krvácení z dásní a nesprávnému vývoji zubů. Způsobuje chudokrevnost a zvyšuje citlivost na různé nákazy.

Mateřské mléko by mělo kojenci zabezpečit potřebné živiny. Jaká jídla však konzumuje kojící matka? Přijímá i ona dostatečné množství vitaminů?

V nabídce jsou vitaminy, které jsou z přírodních zdrojů a jsou vhodné i pro děti, bez škodlivých vedlejších účinků. Je možné dostat je v tekuté formě, ty se podávají jednou denně. Ve střevech se vstřebávají rychle a optimálně.

Děti mají kvůli příjemné chuti takovéto přípravky velmi rády. I když ještě nemohou vědět nic o vitaminech a jejich blahodárných účincích na zdraví, konzumují je rády, protože podvědomě, pudově vědí, co je pro ně dobré a užitečné …

Rozhodněte se správně! Já jsem se rozhodla na základě faktů.

Zdroj: Nutritional Freedom Association

Pro své dítě můžete mít všechny tyto vitamíny v tekuté formě a zaručeně z přírodních zdrojů v Pre-steps dialy

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Pre Steps Daily: Multivitamín pro kojence a malé děti
Pre Steps Daily: Multivitamín pro kojence a malé děti

Pre Steps Daily je komplex multivitaminů vyvinutý zvláště pro kojence a malé děti. Snadno se užívá, příjemně chutná a díky své tekuté formě se účinně vstřebává.

Detail produktu

Komentáře