Začátek nového života

Těhotenství je pravděpodobně nejdůležitějším obdobím v životě ženy. V současné době však není prakticky možné zabezpečit organismus budoucí matky vitaminy a stopovými prvky jen prostřednictvím potravy v takovém množství, aby byly pokryty všechny nároky matky i vyvíjejícího se plodu. Přitom i minimální nedostatek některých živin může velmi nepříznivě vývoj plodu ovlivnit.

Je dokázané, že celá řada vývojových vad u novorozenců může vzniknout jako následek už celkem mírného nedostatku vitaminuB1, B2, B6, kyseliny listové, zinku, železa, vápníku a hořčíku nebo jako důsledek přítomnosti malého množství toxických kovů, například olova, rtuti či kadmia.

Při nedostatku KYSELINY LISTOVÉ během těhotenství vznikají u plodu deformace tváře a patra (rozštěpy rtů a patra, tzv. zaječí pysk), miminka se mohou narodit s rozštěpem páteře (spina bifida).

Kyselina listová je potřebná i pro zdravý vývoj placenty a pro oplodnění vajíčka. Kromě toho je nezbytná i při syntéze nukleových kyselin (RNA a DNA). Tento vitamin je pro těhotné matky životně důležitý. Denní doporučená dávka kyseliny listové je 400 mcg a protože běžná populace trpí jejím nedostatkem, doporučuje se užívat ji už 3 měsíce před plánovaným otěhotněním. Během těhotenství se doporučuje užívat dvojnásobek a během kojení jedenapůlnásobek obvyklé dávky.

V průběhu prvních třech měsíců se vyvíjejí vnitřní orgány plodu, proto má v tomto období dostatečný přívod potřebných živin klíčový význam. Během těhotenství vzrůstá potřeba vitaminu B6 , B12 , kyseliny listové, železa a zinku. Díky jejich pravidelnému příjmu obvykle ustupují i nepříjemné stavy spojené s ranní nevolností.

Vitamin B6 (pyridoxin) upravuje ranní nevolnost a potlačuje nutkání na zvracení.

Kromě toho je velmi důležitý i v druhém období těhotenství, neboť jeho nedostatek může být příčinou vzniku celé řady poruch.

ANTIOXIDANTY – Těhotná žena musí mít jídelníček bohatý na antioxidanty – například na betakaroten, vitaminy C a E, ale i na selen – ty jsou nesmírně důležité i v období před porodem.

Dokážou zabránit vzniku tzv. preeklampsie, která může být vážnou komplikací ohrožující život matky i dítěte (projevuje se záchvaty vysokého krevního tlaku, otoky a velkými ztrátami bílkovin v moči).

V tomto období je potřebný i přísun vysokých dávek vitaminu C, který sehrává velmi důležitou roli při zabezpečení bezporuchové činnosti imunitní soustavy plodu.

Navíc nedostatečný příjem vitaminu C před početím a v prvních týdnech těhotenství zvyšuje riziko vzniku mozkového nádoru v dětském věku.

ŽELEZO – Nedostatečná hladina železa v počátečním stadiu těhotenství může vést k pocitům brnění na různých místech na těle a také k výraznému zvyšování hmotnosti.

Kromě toho stoupá riziko předčasného porodu a nedostatečné porodní hmotnosti novorozence. S doplněním železa je třeba kvůli zvýšení krvetvorby začít nejpozději ve čtvrtém měsíci těhotenství. Železo je nenahraditelné i z hledisku rozvoje rozumových schopností plodu. Mentální zaostalost vzniklá v důsledku nedostatečného přívodu železu se později už nikdy nedá beze zbytku kompenzovat.

VÁPNÍK – Příjem vápníku během těhotenství může snížit krevní tlak, což může mít význam v prevenci vzniku preeklampsie.

Vápník je nevyhnutelný i pro vývoj celé kostry plodu. Při nízkém příjmu vápníku kompenzuje organismus matky tento nedostatek z jejích zubů a kostí, což vede k oslabení kostí matky a zvýšené kazivosti jejích zubů. Během těhotenství je potřebné přijmout denně 1500 mg vápníku.

ZINEK – Nedostatečný přívod zinku během těhotenství vede také k nízké porodní hmotnosti novorozence a k předčasnému porodu.

Přípravek, který obsahuje uvedené složky, je nenahraditelným potravním doplňkem, který splňuje zvláštní nároky na výběr účinných složek určených podle potřeb organismu těhotných žen a kojících matek. Obsahuje všechno, co potřebuje organismus matky i dítěte, a co není v dostatečném množství přítomné v obvyklé potravě.

Doporučené užívání:
už 3 měsíce před plánovaným otěhotněním, dále během celého těhotenství a během kojení. Dávkování: Když lékař neurčí jinak, denně 2×2 tablety během jídla.

Upozornění!
Jestliže chcete před nebo během těhotenství užívat kterýkoliv vitaminový doplněk výživy, vždy se napřed poraďte se svým ošetřujícím lékařem!

Zdroj: Nutritional Freedom Association

Máme pro vás multivitamín pro těhotné a kojící ženy New Life.

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

Kam dál?

Do našeho e-shopu

New Life: Pro těhotné a kojící
New Life: Pro těhotné a kojící

Pro těhotné ženy, mladé matky a dokonce i pro ty, které se na těhotenství připravují, je velmi důležité, aby byla zajištěna jejich zvýšená potřeba vitaminů a minerálů. Proto pro ně bude užitečný New Life. Železo, vitamin C, vitaminy B, vápník a hořčík jsou nezbytné pro tvorbu krve plodu a zdravý vývoj jeho imunitního, kostního a nervového systému a kromě toho podporují organismus matky. Kyselina listová se navíc podílí na vývoji tkání matky, udržování její psychické kondice během těhotenství a je také životně důležitá pro rozvoj nervového systému embrya.

Detail produktu

Komentáře