Zdravé děti

Zdravé děti jsou jako rtuť, neustále v pohybu. Asi neexistuje příjemnější zážitek než je pohled na sice špinavou, ale od bezstarostné hry rozradostněnou dětskou tvářičku. Každá, i ta „nejhloupější“ hra je užitečná, neboť se při ní dítě připravuje na pravidla hry dospělosti a všestranný pohyb je zase podmínkou pro zdravý vývoj organismu. A v dětství právě o to jde nebo by alespoň o to mělo jít. Co se však stane, když rozrůstající se města okradou děti o prostory potřebné k pohybu i o čisté prostředí, které je podmínkou jejich zdravého vývoje? Z čeho má dítě růst, když nabídka hypermarketů
už nezná ovoce ze zahrad našich babiček bohaté na vitaminy, minerály a stopové prvky? Tady musíme trochu pomoci my!

Vitaminy jsou nenahraditelné životně důležité organické sloučeniny. Dětský organismus je nedokáže vyrobit ani v minimálním množství.

Pro optimální fyzický a duševní vývoj jsou však potřebné všechny, v optimálních dávkách, a to každý den! Zdá se tedy, že logickým řešením je sestavit každodenní jídelníček pro děti podle těchto pravidel. Ale odpovídá tomu nabídka školních jídelen nebo bufetů? A skládá se doma připravená svačina z čerstvé, plnohodnotné zeleniny a ovoce nebo spíše z čokoládových pamlsků?

Nároky dětského organismu a potřeba vitaminů a stopových prvků neustále rostou v důsledku znečistěného prostředí a jiných škodlivých vlivů – přímo úměrně zvláštnostem vývoje doby a rychlosti změn.

Přestože nároky zdravě se vyvíjejícího organismu na vitaminy stoupají, využitelný obsah vitaminů a stopových prvků v potravinách v důsledku intenzivní zemědělské výroby a potravinářských výrobních a konzervačních postupů neustále klesá. Možná to není tolik zřetelné, ale i děti jsou vystavené vlivům stresu díky nárokům, které na ně kladou jejich vrstevníci, učitelé nebo rodiče. Když dítě poprvé vykročí z domácího „sterilního” prostředí do společnosti, obvykle do školky, velmi často onemocní, neboť jeho imunitní soustava se poprvé střetne s určitými škodlivými mikroorganismy.

Zabezpečení potřeby vitaminů pro dětský organismus není možné ponechat náhodě a potřebné množství jednotlivých vitaminů se dá sotva zajistit tak, že je budeme užívat jednotlivě. Proto se doporučuje řešit to moderním multivitaminovým přípravkem dobré kvality, v kterém byly jednotlivé komponenty a jejich optimální poměr stanovené s vědeckou přesností.

Snad nejvýznamnějším problémem v tomto věku je zabezpečení dostatečného množství vitaminu D, který je nevyhnutelně potřebný pro růst těla a stavbu pevných kostí.

Vzhledem k tomu, že dnešní děti tráví stále více času před počítačem a stále méně na slunci, jejich organismus má méně a méně příležitostí syntetizovat potřebný vitamin D pomocí slunečních paprsků. Kromě toho se objevuje stále více informací o škodlivých účincích slunečního záření, které jsou způsobeny ozonovou dírou. Přesto je vitamin D životně potřebný!

Naštěstí, máme moderní multivitaminový přípravek určený dětem, který tyto významné nároky dětského organismu na vitamin D bere v úvahu. Doplněním vitaminu D je možné předejít vzniku křivice (rachitida), jejímiž hlavními příznaky bývají změny a odchylky na zubech, rozličné bolestivé deformace kostí a opožděný růst. Přitom v relativně krátkém dětském věku jsou při zdravém vývoji kostí
položeny základy zdravé kostry a pohybového aparátu na celý život.

Pokud jde o zdraví a zdravý vývoj dětí, není místo pro kompromisy.

Zdroj: Nutritional Freedom Association

Ať dostanou to nejlepší, ten nejlepší multivitamin! Je zvláště výhodné, když neobsahuje cukr, umělá barviva, ale přesto je chutný a dá se lehce žvýkat, aby nebylo třeba s dětmi „bojovat” o zhltnutí každé tabletky.

Přesně takové multivitamíny vám můžeme nabídnout – Lion D = lvíčci 🙂

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Komentáře