Srdce je orgán, bez nějž život neexistuje.

Je pumpou, která neúnavně bez odpočinku pravidelně vytlačuje krev do celého našeho těla a do plic a tím zajišťuje zásobování každičké naší buňky nezbytným kyslíkem a dalšími živinami. Denně přečerpá až 12 000 litrů krve a klidně i víc, pokud se rozhodneme více aktivovat a budeme od něj požadovat intenzivnější práci.

Ano, my chceme samozřejmě od našeho srdce, aby dělalo stále, co má, ale umíme poslouchat i my své srdce a starat se o něj?

Určitě ne, to by úmrtní na srdečně-cévní choroby nebylo na předním místě v žebříčku. Uvědomíme si to většinou až pozdě, kdy majáček sirény nad námi kvílí a my se strachem a tlakem na hrudníku slibujeme sami sobě, jak věci změníme. Potřebujeme se dostat až sem? Věřím, že když vy pročítáte tyto stránky, tak vy ne.

Srdce potřebuje pro svou činnost energii, která se k němu dostává jak jinak než krví.

Proto nejpodstatnější na jakékoli podpoře našeho srdíčka je ošetření cév. Zanesené cévy jsou v naprosté většině případů příčinou srdečních potíží. Krví se dostávají do srdce také živiny pro buňky, ty vstřebává ze stravy tenké střevo a tady bychom mohli vidět jistou souvislost a tudíž pochopit, proč jsou tenké střevo a srdce párovými orgány.

Navíc víme i o duchovních principech fungování všech orgánů těla, i zde můžeme najít souvislosti. Přílišné pitvání denních situací, jejich nepřijetí a snaha vše pochopit za každou cenu (to je naše oslabené tenké střevo) způsobuje neradost v životě, máme pocit, že život není krásný a zářivý (toť naše srdíčko).

Pokud máte potíže s nadýmáním,

žaludeční nebo dvanácterníkové vředy, trpíváte nevolností, máte hořkou chuť v ústech nebo pocit sucha, červená vám nos, pálí vás dlaně, máte zvýšeně citlivý loket a rameno, máte problémy s jazykem, to vše může mít příčinu v oslabeném tenkém střevu a tím i srdíčku. Také jakékoliv potíže s ledvinami vás upozorňují, že pokud potřebujete důraznější výzvu, dostanete ji v podobě srdečních potíží. Ne nadarmo jsou ledviny „učiteli“ srdce podle orgánové růžice.

Nejvhodnější dobou k regeneraci tenkého střeva a srdce je časné léto – období od 15.5. – 14.7.

navazuje tudíž na očistu jater a žlučníku, což opět vypovídá o fungování orgánové růžice, játra jsou pro srdce zdrojem energetické výživy, ale pokud jsou oslabená a nezregenerovaná, jak asi mohou srdce zásobovat energií? Nicméně pokud jste nepodstoupili očistu jater a chcete se pustit do regenerace srdce, nic se neděje – i při očistě tenkého střeva budeme podporovat játra, alespoň jaterním čajem.

Už jsme pochopili souvislost, proč je třeba čistit tenké střevo zároveň s posilováním srdce.

Jen vy sami však jste lékařem pro sebe, proto podle sebe a svého stavu vybírejte z nabízených doporučení a kombinujte. Máte to snazší než lékař – ničím zde doporučovaným si nemůžete ublížit.

Takže jak na to? Důležité je si uvědomit, že denní doba srdce je 11. – 13. hodina,

v této době srdce regeneruje, proto není vhodné v této době zatěžovat tělo přemírou potravy. Bohužel, „jako naschvál“ je to doba našeho běžného oběda. Po 13. hodině přebírá svou nejaktivnější dobu tenké střevo, tudíž ani teď by nemělo přijít vydatné jídlo. Na to je čas až po 15. hodině. (Safra, jestli ti staří angličané neměli v něčem pravdu…)

Představuji vám celou podpůrnou kůru,

kterou si ordinujeme my v tomto období, co uděláte vy, je jen na vás, nic nepřijímejte jako chybu.

Od té doby, co máme k dispozici jedinečný filtr a aktivátor vody Aquarion,

každou očistu těla začínáme doporučením na to nejzákladnější, co můžeme pro naše tělo udělat – začít pít čistou, zdravou, zásaditou, „živou“ vodu, která je mj. jedinečným antioxidantem.. Důležitost tohoto kroku jistě pochopíte po přečtení stránek Aquarion. Jsme ze 72% voda. Každá buňka potřebuje vodu. Zdravou vodu. Voda je tou nejzákladnější součástí naší „stravy“. Tak kde jinde bychom měli začít?!? To snad dává smysl, ne? Čtěte pozorně…

Nopalin

je základní rostlina na léčení trávicího traktu. Čistí a oživuje obsah střeva, tím, že po spolknutí a zapití bobtná (je to dužina kaktusu), stimuluje střeva k lepší peristaltice. Užívá se 2 tbl. před jídlem. Pokud již o sobě víte, že máte jakékoliv potíže s cévami, máte je zanesené, pak si k Nopalinu přidejte Pure Yucca, ta totiž svým obsahem saponinů (skoro 95%!) pomaličku, ale důkladně odmydluje všechny usazeniny nejen z trávicího traktu, ale i z cév a vlastně celého těla. Teď k této kůře si dejte s každým Nopalinem jen 1 tbl., a počkejte si na podzim, kdy je nejlepší doba na očistu jukou a udělejte si klasickou očistu tlustého střeva. Podmínka užívání juky je dostatečný pitný režim minimálně 3 litry vody! Pokud to nezvládáte, nepřidávejte si jí, začněte Nopalinem, učte se pít a na podzim už to budete jistě umět.

Acidophilus (AC Zymes nebo Acydophilus with psyllium)

přátelská střevní bakterie, která oživuje trávicí trakt. Psylium funguje jako čistič, stahuje nečistoty. Je dobré proto zapít acidophilus rozmíchaným mletým psyliem ve vlažné vodě (1 lžička do ¼ litru), užívá se 1 tbl. ráno na lačno a 2 tbl. kolem 13. hodiny opět na lačno.

Vitamín C

vyšší dávky vitamínu C podporují činnost bílých krvinek k ničení kvasinek, navíc čistí cévy a dokáže snižovat velmi výrazně cholesterol. Užívat 1000 mg ráno po snídani a 1000 mg odpoledne po obědě.

Resveratrol Plus

je výtažek z červeného vína, působí jako účinný antioxidant, který čistí cévy a nedovolí usazování cholesterolu a tuků na stěnách cév, je prevencí kardiovaskulárních chorob a vysvětluje, proč Francouzi, ačkoliv v jídle nešetří (tučné sýry), v podstatě tyto choroby neznají – popíjejí po jídle kvalitní červené víno 🙂 Navíc omlazuje! V tomto produktu navíc najdeme 20 mg coenzymu Q10, takže skvělá kombinace.

Coenzym Q10

posiluje sliznice celého trávicího traktu, je energií pro každou buňku našeho těla. Zásoby koenzymu v našich buňkách se přestávají doplňovat po asi 30tém roku života, proto je poté třeba doplňovat doplňky stravy. Je prokazatelný jeho skvělý účinek na činnost srdce a funkci celého kardiovaskulárního aparátu. Doporučená denní dávka pro prevenci je 100 mg denně, pokud konzumujete hodně ryb, pak stačí denně 2 tbl. koenzymu sublinqual (1 tbl. má 30 mg) společně s acidophilem, tzn. ráno a kolem poledne.

Mega qProtect

je komplex antioxidantů, které jsou již dávno ověřené svou účinností (selen, vitamín E, vitamín A, gingko biloba atd.) na dobrou činnost srdce a navíc sbírající volné radikály, tudíž podporují detoxikace tenkého střeva a cév. Užívá se 3×1 tbl. po jídle.

Omega 3

patří mezi nenasycené mastné kyseliny, které prokazatelně snižují viskozitu krve, přispívají k jejímu lepšímu proudění, zlepšují prokrvování všech tkání a jejich zásobování kyslíkem a dalšími látkami, přispívají ke snížení rizika kornatění tepen a infarktů. Má výrazné protizánětlivé účinky v trávicím traktu (a jsme znovu u tenkého střeva), druhotně se podílí na vyléčení kožních potíží, např. lupénky. Užíváme je 3×1 tbl. po jídle.

Strong Bones

Pokud máte potíže se srdíčkem, pak jistě máte nedostatek vápníku s hořčíkem. Ty totiž zabezpečují harmonii mezi stahem a uvolněním (jang = vápník, jin = hořčík). V dnešním přechemizovaném světě máme přemíru anorganických minerálů a málo těch v bio formě, proto ačkoliv máme přemineralizované cévy a klouby, trpíme osteoporózou už v mladém věku. Strong Bones jsou minerály v chelátové = bio vazbě. Doporučené užívání je 1200 mg denně, tj. 2 tbl. ráno po snídaní a 2 tbl. před spaním.

BioHarmonex

Pokud jste si již pořídili naprosto unikátní a všechny biorezonanční přístroje nahrazující BioHarmonex, pak si nastavte na dobu očisty tenkého střeva mezi 13. – 15. hodinou program trávení a na podporu srdce mezi 11. – 13. hodinou program oběhový systém a během dne střídejte programy detoxikace, stále mladý, močové ústrojí a imunita.

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

A co se stravou?

Doporučení je společné. Tenké střevo i srdce nejvíce ničí mléčné výrobky, výjimku tvoří pouze zákysy. Velmi prospívá zvýšená konzumace ryb, mořských řas a mořské zeleniny. Přímo léčivě působí na očistu cév, srdce i tenkého střeva zeleninové polévky (ne vývary z masa!) ze sezónní zeleniny, nejlépe kořenové. Doporučuje se zvýšit konzumaci česneku a cibule a denně alespoň jednu porci zeleninového salátu místo porce běžného jídla.

Do pitného režimu je dobré zařadit čaje:

Rooibos (léčí sliznice a čistí střeva). Nezapomeňte na podporu ledvin a močových cest – detoxikujete – takže odpoledne po 15. hodině vypít 1 litr čaje ledvinového. A večer před spaním určitě podpora jater v podobě čtvrtlitráčku jaterního čajíčku.

Ideální barva v této době je oranžová a žlutá.

Jsou to barvy čistící krev, odčleňují, uvolňují.

Z pohybové aktivity je dobrá turistika, plavání a dechová cvičení.

Ideální je koupání se v přírodě – spojíte vše v jednom. Pochopíte, že některé věci i bez vašeho pochopení prostě fungují a jsou (posílíte si své tenké střevo) a zažijete dětskou radost z chladné vody a sluníčka, které hřeje (posílíte své srdce).

Online program, kde je vše komplet o srdci, je RADOVAT SE JE LÁSKA.

S láskou Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Chewable COQ10: Koenzym Q10 se snáze vstřebává za přítomnosti tuků a že to zajišťuje softgelová kapsle
Chewable COQ10: Koenzym Q10 se snáze vstřebává za přítomnosti tuků a že to zajišťuje softgelová kapsle

Žvýkací CoQ10 obsahujepotřebný koenzym Q10 s příchutí pomeranče. Může se konzumovat bez tekutin, a proto jej můžete užívat na procházce nebo během jízdy autem. Softgelová kapsle se rozkládá v žaludku, takže se její obsah může rychleji vstřebat, aniž by došlo k podráždění.

Detail produktu

Komentáře