Dotaz

Dobrý den,
prosím o radu, jak bych mohla pomoci své dceři s anorexií. Uvědomuji si, že její duše ví nejlíp co a jak potřebuje řešit, proč si tuto cestu vybrala, co potřebuje překonat a až to sama zvládne, tím může růst. Nevěřím, že “odborná pomoc” někde v poradně může pomoci, pokud se člověk pro to nerozhodne sám, proto ji k tomu nenutím, ani nepřemlouvám, když tam jít nechce. Snažím se jí být oporou, pomoc nabízet ale nevnucovat, aby ke mně měla důvěru a nemusela mi lhát, říkám jí, jak ji mám ráda, modlím se, aby její duše všechno zvládla tak ,jak to potřebuje ona, bez ohledu na to co bych si přála já. Vím, že nemoc může být pro vývoj duše přínosná, i když je to obtížné přijmout. Dcerka se živí vlastně téměř jen ovocem a zeleninou, ale jen v malém množství. Bývá nervozní, vztahovačná (to dřív nebývala), padají jí vlasy, dělají se jí koutky a afty, má nízký tlak. Nasadila jsem jí Ac zymes, Lecitin ve vyšších dávkách, teď doužívala Nopalin (v září měla potíže s močovými cestami, Full Spektrum nechce, má pocit, že jí nesvědčí. Zřejmě jí chybí vitamíny skupiny B a asi i něco dalšího. Naštěstí si dcerka svou situaci uvědomuje a snaží se s ní poprat a je otevřená názorům druhých, i když je samozřejmě vždy nepřijímá. Je ochotná naslouchat. Pokud byste pro ni i pro mě měli radu pro duši i pro tělo, co by jí mohlo pomoci, budu Vám moc vděčná. Možná se s PPP trápí i někdo další, kdo uvítá radu na toto téma.
Moc děkuji za to všechno, co pro nás všechny svou prací děláte.
S láskou

Odpověď

Hezký den 🙂
Mentální anorexie i bulimie jsou ve své duchovní podstatě velmi podobné alkoholismu. Zasahuje nejprve samotného nemocného, který se nechová “normálně”, i pak za čas všechny zúčastněné, a všechny začne pohlcovat klam a snaha prosadit svou. Základem je posedlost, kterou není možné “pochopit”, tu je možné jen v praxi prožít a změnit na pokoru. Co je vaším úkolem, už víte – učit se být ženou, milovat a dost. Snažíte se moc dobře ve vztahu k ní – snažte se i ve vztahu k partnerovi, začněte vnímat svou dceru až v druhé rovině, nejdůležitější pro sebe jste nejprve vy, pak váš partner a teprve potom děti. Ač se to zdá sobecké, je to jedině správný postoj – děti potřebují především lásku, která je nesvazuje, ale vystřeluje do výšin. A navíc jsou to přece ony, kdo si nás vybral jako nejlepší učitele, protože ony věděly o našich chybách a o všech překážkách, které jim v jejich životě postavíme, ony jsou lepší, dokonalejší, chytřejší, moudřejší, ony jsou dál, ví víc, vnímejme je s díky, že si naši nedokonalost vybraly, učme se milovat je a dost. Láska je to jediné, co od nás naše děti žádají, nic nepotřebují, vše ví, nic nežádají, vše mají samy a vše budou mít, chtějí jen naši lásku. To je úkol, který vám umožňuje vaše dcera pochopit. Až vy budete žena, až budete žena se vším všudy, budete pro svou dceru tou nejpřínosnější nápovědou, kam má směřovat ona 🙂 
Vaše dcera by měla samozřejmě pochopit, že je nádherné být ženou. To ona ví, ale jak na to? Někdy pomůže cvičení tai-tchi, někdy práce na hrnčířském kruhu, někdy malování mandal a meditace o nich, někdy pomohou očistná cvičení v obětování se jako půst, pocení, někdy pobyt v klášteře na zkoušku, aby dívka zažila onen ideál askeze, někdy příjem jinových potravin a potravních doplňků podporujících ženskost. Někdy pomůže počít dítě a darovat mu život a tím přijmout ženský prvek. Někdy pomůže milující partner, který dívce ukáže, že tělesná slast, smyslnost, sexuální požitek a extáze je naprosto přijatelná, nádherná a přirozená součást života ženy a že právě to, že žena jsem, toto mohu prožít. Vaše dcerka musí zažít, že ženský prvek, kulatost, zaoblenost, je úžasný tvar, přesně jen takový přitahuje protipól – mužský princip. Že jen díky projevení se jako ženský princip může najít skutečný mužský princip a tím svou celistvost a dokonalost. Třeba by jí mohly pomoci knížky od Paul Coelha – Alchymista, Čarodějka z Portobella nebo Ďábel a slečna Chantal – všechny jsou o lidské živočišnosti, sexu a milování, lidském těle a kráse v jednoduchosti.
Z hlediska těla je potřeba stále doplňovat základní živiny, které stravou dcera nepřijímá a produkty na zklidňování psychiky a pomáhající “pochopení”.
Doporučila bych užívat Noni (3 lžíce denně) a komplex vitamínů skupiny B Stress B komplex (3tbl. denně po jídle). Také bych asi sáhla po mateří kašičce Bee Power – pomáhá dozrávání všech systémů těla, je to výživa pro včelí miminka, přece to i pro naše děťulata musí být výborné. Stále mějte na paměti, že musí jít o podporu psychiky především, Noni je základ, ostatní cokoliv dcera přijme, vše jejímu tělu pomůže.
Také vás mám ráda a jsem vděčná za všechny dotazy, ani nevíte, co mi přinášíte 🙂
S láskou a díky za trpělivost.
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře