Dotaz

Dobrý večer, potřebovala bych poradit ohledně atopic. ekzému u moji 7 měsíční dcerky, které se objevil na tvářičkách (přes zimu je měla takové strupatější – myslela jsem díky počasí, promazávala jsem). Asi před 3 týdny jí hodně zčervenaly, objevily se drobné pupínky. Kožařka diagnostikovala AE. Má ještě sušší lokty – nejsou zatím červené. Myslím si, že problém bude hlavně u mě (stěhovali jsme se, na vysoké škole mám zkouškové období, tedy hodně stresu, nervozy.) Že jsem vším tímto přenesla svoje stresy do Elišky, která “to” vylučuje prostřednictvím kůže. Prosím, můžete mi poradit, jak bych jí mohla pomoci? Znám základní opatření doporučovaná lékaři, ale zajímalo by mě, zda pomůže i jiná forma – homeopatika, reiky… Děkuji moc.

Odpověď

Hezký den,
potíže dětí do šesti let věku jsou většinou potížemi matky (nebo přes matku otce), a vždy říkám, že nemá cenu léčit dítě, je třeba léčit matku a dítěti jen pomoci, aby vše přečkalo bez úhony. Vy to všechno cítíte sama, že jste své stresy předala dceři. Předpokládám, že svou dceru kojíte, pak je to velmi snadné – podpoříte své tělo, zklidníte se a posílíte svůj imunitní systém, a prostě to nejen energeticky, ale především hmotně (to je nejrychlejší forma) předáte své dceři. Pokud nekojíte, je třeba jít stejnou cestou, ale navíc dodat i něco hmotného dceři na podporu její imunity a jejího tělíčka. Homeopatika jsou bylinky, působí dobře, ale pomalu. Velmi je doporučuji, ale jako druhé v pořadí – nejprve je třeba posílit tělo (hmotu jedině hmotou, tj. potravními doplňky) a k tomu naše další energetické struktury (energii energií, tj. rostlinkami, homeopatií) a pak je také důležité pochopit, proč jsem si takovou zkoušku vybrala a co mi nemocí chce tělo říci, pak je třeba číst knížky. Atopický ekzém je problém kůže, tj. naší ochrany před okolním světem, kdy bojujeme s rozporem, co bychom prožívat chtěli a co skutečně prožíváme. Doporučuji vám knížku Co nám tělo říká, je úžasná nejen pro pochopení vaší dnešní situace, ale budete se k ní obracet kdykoliv v budoucnu, pomáhá pochopit.
Doporučuji užívat vám toto:
Stress Management B Complex – komplex skupiny vitamínů B, které nejen stabilizují psychiku, ale pomáhají zklidnit i kožní projevy, dávkování 1-1-1 po jídle.
Strong Bones = vápník s hořčíkem – nedostatkem vápníku s hořčíkem dnes trpí každá žena, obzvlášť pokud má těsně po porodu, kdy si dítě od ní vzalo i ty zbytky, které měla, pak dochází k rozhození nervového systému, náchylnosti na stres, vápník navíc neutralizuje kyselé prostředí našeho těla, tudíž pokud chybí, máme sklon k překyselení a většímu projevu právě kožních potíží, dávkování 1-1-2 po jídle.
Green Health = vojtěška – rostlina, která harmonizuje trávení, zklidňuje, působí proti zánětům a obecně hojí, dávkování 2-2-2 před každým jídlem.
Pokud nekojíte, dávejte Elišce Noni – pomůže jí stabilizovat vše rozhozené v ní, Noni harmonizuje, navíc podpoří imunitu a ona se lépe se vším vypořádá a především sama, dávkování 3 čajové lžičky denně.
Ideální by pro vás bylo pořídit si ionizátor vody Aquarion pro pití zásadité vody (má výborné detoxikační účinky a tím, že pijete zásaditou vodu přirozeně předcházíte nemocem z překyselení) a současně byste mohli kyselou vodu z něj používat na oplachování kůže, je to přirozený dezinfekční prostředek. Vše najdete na aquarion.empatia.cz/. Promazávat suchá místa jsou třeba, mám dobré zkušenosti s bio balzámy od firmy Salus, a vůbec i s ostatní kosmetikou, kterou nabízejí – koupelové oleje, masážní oleje – podívejte se do e-shopu, rozhodně si vyberete.
Neuchylujte se k řešení potíží těla reiki, mám s tím spíše zkušenost špatnou než dobrou. Velmi často se lidé dozvídají nesmyslné informace o tom, že když půjdou na sezení reiki, nemusí v podstatě nic změnit, nic dělat, nic si pro tělo kupovat (mimo placení sezení reiki), nic pochopit – vše za něj udělá onen “mistr” energie. Neříkám, že to je nesmysl, ale většina lidí se k tomu “uchyluje”. protože se jim to zdá nejpohodlnější. Ale – je to ta nejvhodnější cesta? Úkol, který se mi projevuje prostřednictvím nemoci, je přece úkol můj, nikdo ho za mě nemůže vyřešit a kdyby se i tak nakrásně stalo, že se mi uleví, je to správně, když jsem neudělala svůj díl práce? Není to něco podobného, jako když si lupnu prášek proti bolesti? Chodí ke mně mnoho lidí poznamenaných reiki velmi, velmi negativně. Je potřeba si uvědomit, že Pán Bůh či vesmír či jak tomu kdo chce říkat, nás stvořil jako trojjedinné, abychom se zodpovědně starali o tu naši “hmotu”, tak to dělejme. Ono je ale někdy jednodušší nechat druhého pracovat za nás… Proto – převezměme zodpovědnost 🙂
Kdyby vám něco nebylo jasné, jsem tu.
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?