Dotaz

Jsem kosmetička a manikérka a již čtyři měsíce mám problém bolavých a vyschlých rtů a v ve vnitř v ústech podrážděné a zarudlé dásně které praskají a bolí. Mám podezření na alergii na nějakou látku s kterou v kosmetice pracuji. Lékaři jsou bezradní a tak už se obracím na jiné rady. Za radu předem moc děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
alergická látka je vždy jen spouštěč nemoci, ke které má člověk stejně sklon a která by se dříve či později projevila. Samozřejmě na tento spouštěč reaguje pouze tělo oslabené. Sliznice úst ukazují stav sliznic trávicího traktu, takže je především třeba postarat se o jejich zkvalitnění dodáním příznivé mikroflóry a zbavením se překyselení a tím přemnožení nepříznivých mikroorganismů a posílit imunitní systém. Bohužel lékaři neumí postupovat touto celostní cestou, dostanete cosi na potlačení příznaků, tj. bolavých rtů, ale nevyřešíte příčinu.
Protože potíže se sliznicemi úst jsou vždy příznakem potíží ve sliznicích střeva.
Takže doporučuji toto:
AC Zymes – příznivá střevní bakterie, která se postará o stav sliznic celého trávicího traktu i úst, dávkování 2-0-2 na lačno, možná bude stačit 1 balení, raději bych ale vydržela v této kůře 3 měsíce.
Liquid Chlorophyll – tekutý výtažek z vojtěšky, kterou přírodní medicína používá již staletí k léčbě potíží trávicího traktu, navíc neutralizuje kyselé prostředí našeho těla, takže nedovolí přemnožení kvasinek a plísní – dávkování 3 čajové lžičky denně vypít naředěné v čisté vodě a navíc neředěným chlorophyllem potírat sliznice úst.
CO Q10 Lozenges – silný koenzym Q10, který se nechává rozpustit pod jazykem a tudíž má přímý vliv na posílení buněk úst, velmi účinně likviduje paradentózu, posiluje dásně, dávkování 3tbl. denně než zmizí akutní stav, pak minimálně 3 měsíce 1tbl. denně.
Udělejte si pořádek ve stravě – podívejte se na stravování podle své krevní skupiny, protože základ vašich potíží je skutečně ve střevech.
Udržujte kvalitní pitný režim, alespoň 3 litry čisté vody, nejlépe zásadité (aquarion.empatia.cz – můžete ji nabídnout i klientkám, a to jak zásaditou na vnitřní užití, tak kyselou na kožní problémy!) denně nebo bylinných čajů – mnoho najdete v našem e-shopu.
Také by chtělo se zamyslit nad tím, na co jste ve své práci “alergická“, co nemůžete strávit, co ve vás leží a co vás dráždí, a buď to vykomunikovat, nebo pochopit, nebo vypustit 🙂
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?