Dotaz

Již skoro 6 let užívám Euthyrox na sníženou funkci štítné žlázy. Dle lékařů jsem užívala nejdříve 50 µg, po čase 150 µg a v současné době mám dle lékaře užívat 2dny v týdnu 225 µg, což neberu, nevěřím tomu a mám strach z dalších problémů. V současné době mi již asi měsíc začaly padat silně vlasy.

Dále jsem asi rok pracovala v domácí práci, a to jako montážní dělnice, kde jsem nadměrně zatěžovala ruce a musela jsem postupem času absolvovat operaci oboustranného zánětu karpálních tunelů. V současné době mám ještě dle neurologa lehkou lézi. Musela jsem ze zdravotních důvodů odejít ze zaměstnání. I když jsem však doma a dělám drobné domácí činnosti, mám stále tlaky v předloktí a bolesti, často mi ruce v předloktí natečou. 

Mám vystudovanou gastronomickou školu, miluji práci servírky, ale v současné době se ji bojím dělat, že mi selžou ruce a tzv. vyklopím někomu jídlo do klína, nevím totiž jak dlouho budu moci nosit talíře.

Prosím pomozte mi od padání vlasů, štítné žlázy (něco jsem si již u vás přečetla – zatím jsem začala brát 2ks 3xdenně lecithin a 1ks 3xdenně omega 3 a 1xdenně B-komplex). 

Děle potřebuji zjistit, zda mé potíže s rukama jsou stále od karpálů či nějaký zánět šlach, žil atd….vadí mi to lehce i při bežné domácí činnosti, ale bojím se, že mě to bude omezovat v zaměstnání. Dle ortopeda nemám zánět žil a ani tenisové lokty. Neurologa jiný problém nezjistil, než tu lehkou lézi. Převážně celý den jsem začala mít studené ruce a nohy. Ale v měsíci červen 2015 jsem podstoupila “plikaci žaludku”, od této doby jsem shodila 15 kg, nevím zda to není důvod studených rukou. Děkuji předem za radu. S přátelským pozdravem Petra Ivanová

Odpověď

Dobrý den,všechny potíže, které máte, vychází z užívání hormonů na štítnou žlázu. Je až neuvěřitelné, že se nad tím lékaři nepozastaví a nehledají souvislosti… no jo, každý má svou specializaci, na endokrynologii s vámi karpály neřeší, to zasse na chirurgii, ale tam zase neřeší štítnou žlázu. Šílené, nic víc.Vyhoďte léky na štítnou žlázu do koše a nahraďte je panákem Oceanu po ránu, pokud v počátku nebude stačit panák, což asi nebude ve vašem stavu, dejte si 3 panáky dopoledne nebo během dne, když budete pociťovat únavu (panák jsou 3 polévkové lžíce). Ocean nastartuje vaši štítnou žlázu k činnosti, ale prosím, dejte jí čas, 6 let nemusela dělat nic, tak pomalu lenivěla. Dostanete hormony, tak štítná žláza přestane pracovat, dostanete víc, přestane pracovat víc! jednoduché. Je třeba ji povzbudit a to nejen ji, ale celý hormonálný systém. Což udělá Ocean a současně bude čistit vyši lymfu od zanesení umělými hormony, rozbývá lymfu a tím se zlepší prokrvení a vaše studené nohy a ruce.Doufám, že neužíváte nějaké další hormony, třeba antikoncepci, pokud ano, vyhodit 🙂 a nějaké prášky ještě užíváte?Problém s rukama je taky lymfa, otoky jsou jasný příznak. Karpální tunely nevím, proč ještě vůbec operují, vracejí se téměř každému, kdo operaci podstoupil, je to zbytečný zákrok. Přečtěte si tento dotaz. Je tam doporučení produktů na posílení prokrvení a očistu cév, doporučuji přidat k Oceanu. Takže Ocean + Protect + Lecitin + koenzym + chlorophyll.Lecitin ve vysokých dávkách společně s oceanem zastaví vypadávání vlasů, protect a koenzym vám rozhýbá prokrvení, chlorophyl zezásadí organismus a urychlí všechny léčebné procesy. Pokud byste si mohla přidat ještě Organic Noni na srovnání hormonálního systému, bylo by to super. Nebo když ne, půjdeme postupně. Obrňte se trpělivostí, zítra to hotové nebude 🙂Podívejte se na stravu podle své krevní skupiny a hlavně hodně pijte!Dělejte práci, kterou milujete! Nebojte se, že vám spadnou talíře. Sdělte to, že máte problém a najděte způsob, jak tu práci dělat tak, abyste nikoho neohrozila. Seberealizovat se v tom, co miluju, je pro vás stěžejní výzva!Kdyby něco nebylo jasného, ozvěte se!s láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?