Dotaz

Dobrý den, mé dceři byl ve třech měsících diagnostikován atopický ekzém, velice silný, převážně v obličeji, na ramenou, pažích, nohách, na hrudníku pod krkem. Dnes je jí 18 měsíců, tělíčko má čisté, mírná forma ekzému přetrvává v obličeji. Celou dobu se s manželem snažíme jí pomoci, dali jsme přednost „alternativní“ léčbě před kortikoidní, dbáme na její stravu, snažíme se pracovat na sobě, na našich vztazích apod. Dcerku již nekojím, vařím jí obilná mléka (používám celozrnnou rýži, adzuki, jáhly, špaldu, mořské řasy atd.). Nedávám jí mléčné výrobky, snažím se omezit bílou mouku, bílé pečivo. Přesto mám strach, že nemá dostatek vápníku a jiných minerálů. Jako doplněk stravy používám pouze rybí tuk a Vigantol. Ráda bych se zeptala, zda jí mohu ještě nějak pomoci, zda byste mi poskytli nějakou radu a případně i doporučili některý z Vašich produktů. Velice Vám děkuji za odpověď a také za Vaše stránky, které si ráda pročítám. Mějte se moc hezky. Iveta Juřeková

Odpověď

Dobrý den,
děláte to skvěle 🙂 není třeba mít strach, že vaše dcerka nebude mít dostatek minerálních látek díky tomu, že jí nedáváte mléčné výrobky. Z nich stejně tělo žádný vápník nevstřebá díky technologiím, jakými jsou mléčné výrobky dnes vyráběny. Minerální látky získá tělo nejlépe z obilovin a zeleniny, takže buďte v pohodě.
Zadejte si do vyhledávače v Empatii Atopický ekzém, je tam opravdu mnoho podobných dotazů a mých odpovědí a rad. Velmi léčivý je olivový olej, používejte. Rybí tuk je také velmi vhodný, přidala bych vitamíny Lion D (3tbl. denně) a hlavně bych dodávala po několik měsíců probiotika ProbioBalance (3tbl. denně). Je totiž stále více jasnější, že stav střev a střevní mikroflory je v přímé souvislosti s ekzémy, alergiemi a bronchitidami dětí. Probiotiky nelze předávkovat!
Jste šikovná! A pokud hledáte, z jakého důvodu se vám tak děje, co přesně máte ve svých vztazích řešit, ráda vám vypracuji placený partnerský (rodinný) rozbor, děkuji za pochopení!
s láskou vaše Empatia

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře