Dotaz

Dobrý den,
měla bych dotaz, v posledních třech letech trpím nepravidelnou menstruací, která je velmi silná, jsem nervozní a náladová, nic mě nebaví. Lékař mi proto předepsal antikoncepci, po které se mi menstruace upravila. Celý život jsem nic takového nebrala a nyní mě lékař přesvědčuje na antikoncepční tělísko kvůli hormonum- Mirenu. Vedlejší možné účinky mě děsí i v tabletkách které beru. V současné době mě také stále pálí žáha a přibírám na váze. Prosím o radu. Předem velmi děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
naprosto mě děsí užívání hormonů z důvodů, které popisujete. Vždyť je přece úplně normální s tím, jak se přirozeně mění hladina našich hormonů během měsíce, že se i nálada mění. A silná, nepravidelná menstruace přece také není důvod, tak stejným důvodem je pak slabá menstruace? Tělo je živý a měnící se systém, ve kterém nelze nic ustálit a to ještě podle představ někoho zvenčí a norem. Jsme to ale jen a jen my, kdo to lékařům dovoluje, tak to máme 🙁 Ženy, které užívají hormonální preparáty, aby předešly nepříznivým důsledkům ubývajících hormonů, se cítí velmi dobře, dobře vypadají, jakoby nestárnou, což je samozřejmě velmi pozitivní. Ale! Po deseti letech hormony vysadí a během měsíce o těch deset let zestárnou a to je potom síla. A o všech dalších nepříznivých účincích hormonů snad psát nemusím, žádné příznivé neexistují! Všechny žlázy s vnitřní sekrecí jsou spolu velmi úzce propojeny, pokud ovlivňujeme jednu, i na ostatních to za chvíli pocítíme. Hormony ovlivňují i naše trávení, např. hormon cholescystokinin dává impuls žlučníku k vypuzení žluče do dvanácterníku. Takže už vidíte, proč vás pálí žáha a přibíráte na váze?
Co bych dělala, být vámi:
Liquid Chlorophyll – tekutý chlorophyl na detoxikaci a zbavení se těla překyselení, dávkování 3 čajové lžičky denně vždy naředěné v čisté vodě.
Evening Primrose Oil -pupalková olej, který pomáhá zregulovat jakékoliv potíže s menstruací. Dávkování je čistě individuální, nejlépe 3tbl. denně a před menstruací přidat.
Myslím, že je naprosto zřejmé, že je možné starat se o svou hormonální hladinu přírodní cestou bez hormonů 🙂
Stačí se rozhodnout a začít, i kdyby nebylo lépe hned, určitě najdeme další, účinnější řešení, ale co je nejdůležitější – nic vás nepoškodí. Dávejte na sebe pozor, nikdo jiný to za vás neudělá…
Vaše Empatia s láskou

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře