Dotaz

Dobrý den,
na konci letošního května jsem prodělala první (velký) epileptický záchvat, s úplným bezvědomím, se silnými křečemi celého těla a pěnou u úst. Stalo se tak po ukončeném dlouhém období opravdu velkého stresu a hluboce potlačovaných velkých emocí. Záchvat tedy přičítám tomu, že ta několik měsíců zadržovaná stresová energie ve mně jaksi „vyzkratovala“ a tělo se uvolnilo touto násilnou cestou. Od té doby se cítím víceméně dobře, můj život nabral nový (a snad pozitivní) směr a také jsem si dala předsevzetí pracovat propříště se svými emocemi a stresem jinak – lépe. Nicméně jsem si došla na neurologii, abych znala pohled odborníka. Po vyšetření EEG mi bylo řečeno, že tento přístroj zachytil ojedinělou tzv. ostrou vlnu, což prý s diagnózou epilepsie koreluje, a tak mi neurolog  předepsal antiepileptika. Upřímně jsem mu řekla, že z tak závažné medikace bych v tuto chvíli neměla dobrý pocit, navíc když ten záchvat byl zatím opravdu jen jeden (dočetla jsem se, že běžně se prý antiepileptika předepisují až po opakovaných záchvatech). Jenže on trvá na medikaci (zatím ji neberu a asi k tomuto neurologovi již nepůjdu). Ráda bych šla zatím cestou víry, že záchvat byl ojedinělý a vyprovokovaný okolnostmi a že se u mě epilepsie nerozvine. Přesto se někde v koutku duše dalšího záchvatu trochu obávám. Vím, že záruku toho, zda se záchvat bude, či nebude opakovat, mi dát nikdo nemůže a že je to asi víceméně jen na mně, přesto bych Vás poprosila o jakýkoli názor na mou situaci. Předem moc děkuji a zdravím. I.

Odpověď

Dobrý den,
je naprosto zásadní pochopit, z jakého důvodu svou nemoc máte. Je to základ vyléčení se. Ovšem je tu jedno velké ALE!
Sama píšete, že svou nemoc chápete jako dlouhotrvající záležitost. Tato dlouhotrvající záležitost změnila hmotu – vaše tělo. Je třeba tuto hmotu uzdravit i hmotně, tj. stravou a doplňky stravy, ne pouze pochopením. A další věcí je, že to nejde mávnutím proutku. Jedna věc je pochopit, proč nemoc mám, ale druhá věc je prakticky ve svém životě své postoje změnit – a to není jednoduché, ani snadné, ani rychlé. Je potřeba si to uvědomit s plnou vážností. 
Bohužel antiepileptika jsou neuvěřitelné jedy a opravdu velmi zásadně negativně ovlivňují fungování našeho těla. Jsou to jedny z nejhorších léků, které vedou k vážným vedlejším účinkům – stačí si přečíst příbalový leták. Podívejte se na dokument o lécích na psychiku. Takže co dělat?
Přečtěte si duchovní příčinu epilepsie, je tam proklik na přírodní léčbu. Pokud chápete, proč přesně vy to tak máte a víte, co máte změnit, dělejte to a užívejte doporučené. Pokud ne, nabízím vám placený rozbor, kde příčinu najdu.
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře