Dotaz

Dobrý den.
Potřebovala bych poradit s jedním problémem. Zhruba před 3 roky se u mě začala projevovat škytavka tak podezřele často, že jsem si radši začala vše zapisovat. Je to jako na houpačce, někdy je škytavka mírná, jindy silná a dlouhá že mě úplně vysílí. Někdy dostanu škytavku dvakrát i víckrát za den. Většinou se u mě objeví několikrát do měsíce. Obtěžuje to nejen mě ale i celé mé okolí a je to dost únavné. Hlavně mojí starší sestru to vytáčí. Vždy se bojím abych nezačala hlasitě škytat na veřejnosti. Jednou jsem škytla tak silně, že mi hlava vystřelila dozadu a kamarádka si toho samozřejmě všimla. Letos u moře jsem měla asi 8 škytavek za 14 dní. Může to souviset s potlačenými emocemi a se stravováním? Já totiž nemusím maso, mám radši sladká jídla a sladkosti, maso si dám výjimečně, ale vegetariánství je mi bližší. Také v souvislosti s článkem o vodě, který jsem četla na těchto stránkách jsem jeden den vypila víc vody než jsem zvyklá a ten samý den jsem kvůli tomu dostala silnou škytavku. Říká se, že když člověk škytá, tak na něj někdo právě myslí. Je to pravda? Prý pomáhá i kopr, ale to jsem zatím nezkoušela. Děkuji za Vaši radu

Odpověď

Dobrý den,
škytavka u vás jistě souvisí s tím, že neumíte prostě sdělit své pocity, pak jste jich plná a vnitřně se s nimi trápíte, nechcete přijmout trénink druhých lidí jako pozitivní impulz svého posunu k lepšímu. Škytavka je vlastně rozvibrovaná bránice, křečovité vybití duševního napětí, máte pocit, že jste toho přijala = spolkla příliš mnoho a neumíte to vstřebat, pustit dál, přijmout. Pro vás je velmi důležité pochopit vztahy, především ten k sobě, naučit se dělat věci pro svou radost a potěšení, a neohlížet se na druhé, co tomu řeknou. Když máže chuť tančit, dělejte to, když máte chuť se řehtat, dělejte to, buďte svá a nepotlačujte nic v sobě. Pokud se vám nelíbí chování druhých, prostě jim to (s láskou) řekněte – nelíbí se mi, že… jsem smutná z toho…. Nic člověk nemá náhodou, a proto “obtěžujete” okolí svou škytavkou, abyste si jednoduše řekla – no a co? Každý máme něco, tak já škytám, no. A komu se to nelíbí, ať odejde 🙂 Mějte se ráda i se škytavkou!
Se stravou to samozřejmě souvisí také, milujeme zpravidla to jídlo, které nás ničí, takže vám při škytavce (a oslabeném žaludku) skutečně nejvíc vadí sladkosti a cukr, ten vás překyseluje a vše se zhoršuje. Voda vám pomáhá, vypít hodně vody je pro vás léčivé, obzvlášť vypít hodně vody najednou, tím se žaludek propláchne. Pokud máte pocit, že se vám po vodě stav zhoršil, tak je to přesně to, co potřebujete. Pijte ráno půl litru čisté vody na lačno, a jinak přes den popíjejte max. 2 dcl najednou, ale často, abyste se dostala na 2,5l vody. Přečtěte si očistu žaludku, určitě bych vám ji doporučila, pokud si nebudete jistá, poradím.
Obranné kouzlo lidového lékařství, že na nás při škytavce někdo myslí, tkví v tom, že máme obrátit pozornost na někoho, kdo nás napadne (kdo nás napadne první, ten s touto situací souvisí), a pátrat, co s ním mám nedořešeno, co jsem od něj nepřijala, nestrávila, co mi vadilo a přitom jsem to neřekla.
Kupte si knížku O lidských vztazích a tarotové karty, když škytavka přijde, pomáhejte si vytažením karty a otázkou – co mi to má říci? A na kartě bude přesně ta odpověď 🙂
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?