Dotaz

Dobrý den. Chtěl bych reagovat na váš půst na vlastní bulvy.. Nevím zda to působí takto jen na mě, ale pan Ivan je NORMALNÍ. Užíral se hlady, chuťemi atd. Paní Miluška je učiněný skvost, zázrak přírody. Díky půstu začala vidět auru, má stále dost energie na vše.. Asi není co dodat víc než – ZÁVIST. Jste skvělá a všichni čtenáři to jistě vidí podobně a i když ví že závist je špatná věc tak vám jistě závidí jako já. Optimismus, vůli, trpělivost, pracovitost.. Vše vidí jako super. Ať je to uklízení, vaření, práce. Opravdu vám moc závidím protože já se sice pro něco taky takto dokážu rozhodnout, nadchnout ale nevydržím u toho, zklamu sám sebe! Umím radit všem okolo ale sám sebe obelhávám. Utápím se v negativních myšlenkách a často přestože nikomu nechci ublížit vymýšlím různé lži a intriky. Je mi z toho pak příšerně a přijdu si jak zakletej nebo posedlej ďáblem. Naopak bych chtěl rozdávat radost ale vždycky ve mě zvítězí to zlé, špatné. A nejen vůči jiným lidem. Taky vůči mě samému. Ničím si tělo převážně špatnou stravou. Mívám záchvaty že se o sebe začnu starat, vyházím vše špatné, všechny jídla, které nepatří do mé krevní skupiny, 2 dny vydžím jíst vzorově a pak stačí malý výkyv, třeba nějaký špatný pocit z něčeho z někoho a jsem zase nazpátek. Koupím to nejhorší co může být a zavším to lahví ginu! Na druhou stranu se hodně zajímám o obory kterými se zabýváte vy taky. Nejsou mi cizí pojmy reinkarnace. Vím že jsme tu v nejake roli kterou bud zvladneme nebo ne. Ja mi jasne ze jsem si to na bedra nalozil sam ale asi na to nemam..:-(. Duchovní literatu hltám, když ji čtu spoustu věcí chápu ani nevím proč ale přenést poznatky do SKUTEČNÉHO realneho života se mi nedaří Ale vám přeji ze srdce hodně lásky v tom co děláte a jak to děláte.

Odpověď

Krásný den,
musím se smát… Jsem naprosto normální jako můj zlatý mužíček, rozhodně žádný skvost přírody :-)) (i když z některých mých odpovědí, musím uznat, vypadám jako svatá žena, ale není to skutečně záměr). Popisujete úplně normální vývoj, kterým prochází každý. Nejprve si člověk začne uvědomovat, že život je o něčem jiném, než o shánění peněz na nesmysly, které stejně nepotřebuje. Pak hledá naplnění, které ho těší, v práci a ve vztazích. Rozhodne se měnit svůj život, chce se starat o své tělo stravou a cvičením, chce dobře vycházet se všemi lidmi s láskou a porozuměním, chce se naučit milovat bez podmínek a odnaučit lpět na čemkoliv. Začne se zabývat meditacemi a duchovním cvičením a snaží se žít život plně… a naráží. Na každém kroku naráží. A o tom to přesně je. Pak pochopí, že přesně to je ono. To je ta cesta, kterou jdu, právě v tom překonávání překážek je ten můj život důležitý. Jen jejich překonáním mohu něco zvládnout, změnit se. A to, že se mi něco podaří a v něčem zůstávám stát a zkouším znovu a znovu, o tom to právě je. Je třeba to přijmout jako holý fakt, tak to je u každého. Nejdřív v hlavě pochopím, jak něco dělat nemám … ale když to přijde, udělám znovu v praxi chybu. Pak si ji uvědomím hned po „akci“, pak už v průběhu, a pak už před a dokážu třeba počítat do pěti, nebo utéct… a pak nemusím utíkat, ale zachovám se jinak. A pak najednou mne vesmír přestane zkoušet, pak už najednou žádná podobná situace nepřichází, prostě ji nepotřebuji. Ale přijde jistojistě jiná, to je jediná jistota – cesta zkoušek nikdy nekončí. U nikoho. Nejste v tom sám, my jsme na tom rozhodně stejně. Kdyby jste mě někdy viděl, možná byste žasl :-)) Zkuste si nestavit moc velké cíle. Zkuste vybrat jen něco maličko, co změníte, ale soustředíte se jen na to – třeba jen, že nebudu jíst nějaký obzvlášť velký „hnus“. Vytrvejte a dostaňte se do fáze, kdy vám to už nebude vadit, že to nejíte. A tak pokračujte dál, pomalu, ale jistě. Stejně si u zrcadla říkejte, že vše, co děláte, je správně a pěkně se za to pochvalte. Pochvalte se i za to, že jste to zase nezvládl a zase vypil láhev ginu, příště třeba vypijete jen půl! No není to super perspektiva? Hlavně se za nic neobviňujte a nic si nevyčítejte. Pokud něco uděláte špatně, přijměte to tak, že se prostě stalo a neodstane se to. Je to minulost, nezměním ji a příště se posnažím víc. Vy to máte skutečně trošku těžší než leckdo jiný, máte rovinu Saturnu – ale znovu to berte jako dobro pro sebe. Můžete zvládnout víc, než leckdo jiný.
Mám pro vás také návrh, zda nechcete s námi spolupracovat – i obchod je nejlepší pomoc sobě a obchod, který nabízí lidem zdravý a šťastný život je pomocí sobě na druhou. Uvažujte o tom. Pro pomoc druhým máte velmi dobré předpoklady.
Přeji vám lásku sám k sobě a porozumění sám se sebou, vše je OK.
MMatoušová s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře