Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství, nemá za cíl nahradit odbornou lékařskou péči a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Jsou tři cesty k získání moudrosti. První je cesta zkušeností, ta je nejtěžší. Druhá cesta je napodobení. To je cesta nejlehčí. Třetí cesta je cestou přemýšlení. Ta je nejušlechtilejší.

Konfucius

Poslední komentáře

Na okraj

Víte, proč se nedoporučuje mlsat čokoládu?
Obsahuje totiž teobromin (látka příbuzná kofeinu) a rafinovaný cukr. Začne v organismu kvasit a vyvolává tvorbu kyseliny octové, uhličité a alkoholu, což jsou pro tělo jedy. Navíc často obsahuje plísně.

Půst

Léčba půstem neboli hladovění je stará jako lidstvo samo.

Půst doporučují všechna náboženství a východní medicínské směry, jen západní lékařská věda ho neuznává, dokonce leckdy před ním varuje. Proč?

Důvod je zřejmý - pokud by lidé sami našli cestu, jak se o své zdraví postarat, jak se zbavit nemocí a hlavně jak jim předcházet, proč by navštěvovali lékaře?

Bohudík ale v současné době již nelze zabránit masivnímu nárůstu lidí, kteří hledají jiné cesty ke zdraví, kteří pochopili svou zodpovědnost za své vlastní zdraví a kteří skutečně něco pro své zdraví dělají. A ti zkouší na vlastní kůži staré léčebné procedury a věří si, že oni jsou pány svého těla a ublížit sami sobě tudíž nemohou a pokud ano, pak si nesou svou zodpovědnost za sebe sami. Čeho se bát?

Hlad je nejradikálnější způsob, jak vrátit nemocnému tělu zdraví.

Lidský organismus je jako továrna na spalování kyslíku - za 24 hodin se v něm spálí palivo srovnatelné s půl kilogramem tuku. Jakmile zastavíme přísun paliva, pak tělo používá palivo ze svých zásob.

Tělo je velmi důmyslný mechanismus, nedovolí, aby se toto palivo odebíralo z míst, která jsou nezbytně nutná pro život,

proto nejprve spaluje to, co k životu potřeba není - různé zbytečné tkáně, výrůstky, srůsty, usazené tuky, atd.

Všechny orgány těla si půstem oddychnou a veškerou svou energii vydávají na svou vlastní očistu a regeneraci, na kterou při běžném režimu není čas.

Hladovka tudíž velmi prospívá nejen v léčbě nemocí, ale hlavně v jejich prevenci.

Podle našich zkušeností se lidé hladovce brání z několika důvodů.

Za prvé mají obavu, že nebudou moci normálně fungovat, mají strach, že budou muset ležet v posteli a jen odpočívat. Je to obava zbytečná. Pokud se překoná počáteční nervozita „ze změny“ režimu, tělo naopak energií překypuje. Je jasné, že žádné maxivýkony se nedoporučují, odpočívat je nutné a možná období půstu může být po dlouhé době časem, kdy se věnujeme sami sobě.

Dalším důvodem proti hladovce lidé uvádějí strach z hladu. Vše je však otázkou mysli, to víme. Proč tedy nenaprogramovat svou mysl na úžasnou očistnou sílu půstu a nezbavit se strachu?

Některá znamení, jako třeba Býci, berou hladovění skutečně spíš jako trest, není nad to pěkně a pravidelně se popásat :-), ale i u nich platí výše uvedené - jak naprogramovat svou mysl.

Podle mého názoru nejsilnějším důvodem pro odmítání hladovky je lenost zabalená do dalších možných jiných důvodů, člověk je skutečně tvor veskrze líný a příliš neoplývá chutí měnit věci zaběhnuté a jít do něčeho, co nevím, jak budu zvládat.

Hladovění je prospěšné vždy, ať je jakkoliv dlouhé a ať ho podstupuje kdokoliv.

Účinné je trvající od jednoho do třeba čtyřiceti dnů, záleží jen na vás, pro co se rozhodnete. Žádné negativní reakce nečekejte, nepřijdou.

Jediné úskalí je konec půstu.

Pokud totiž půst skončíte a na oslavu toho, jak dlouho jste vydrželi, si dáte několik porcí dobrého jídla, které jste si tak odpírali, může to být vaše jídlo poslední. Samotný půst riziko nenese, ale opětovné přecpání se ano!

Poučme se, my vševědoucí lidstvo, od prostých zvířat - když jsou nemocná, nežerou.

Neumějí číst ani přemýšlet jako my a přesto ví, co je pro ně dobré.

Pár příkladů:

Matka přivedla své děti, které trpěli urputnou lupénkou, k lékaři, ten doporučil dvoudenní půst. Matka snad přeslechla a po týdnu přivedla své děti opět k lékaři, aby jim už dovolil jíst, že sbírají drobky ze země. Děti byly naprosto bez lupénky.

Pacient trpící 12 let cukrovkou, na inzulínu. Navíc zbytnělá prostata, zesláblá střeva, srůsty. Po 26ti denní hladovce bez potíží a bez inzulinu.

Pacientka, trpící bolestmi v kloubech díky revmatismu, stálé bolesti v podbřišku a chronická zácpa, obezita, navíc mnoho léků proti bolesti. Po 44 denním půstu všechny potíže pryč včetně revmatismu.

Pacientka s nádorem velikosti melounu po šesti týdnech půstu dosáhla jeho zmenšení na velikost citronu a ten byl lehce operativně odstraněn.
(J. Cingroš: Sám sobě doktorem)

Zásady hladovění:

řídit se měsícem - držet půst jednodenní při úplňku, novoluní, při čtvrti, delší půsty začínat při ubývajícím měsíci
zvýšit příjem čisté vody, čím více, tím lépe
nedopustit, aby tělu bylo zima
pomoci očistě těla pravidelným klystýrem a vyzkoušet i jiné očistné techniky, koupele
pohyb dle možností
stejnou dobu, co hladovíme, je po skončení třeba vydržet nepřejídat se a jíst převážně rostlinnou stravu, pít ovocné a zeleninové šťávy a zeleninové vývary, jíst velmi malá množství.

Půstem zlepšíte svou fyzickou kondici a zbavíte se „chronických“ nemocí, ale také načerpáte obrovskou životní sílu, energii a optimismus. Tak proč to nezkusit?

Praktický příklad - naši  vlastní zkušenost s očistou hladem jste mohli sledovat v "přímém přenosu" ... ... aneb "Očista půstem na vlastní bulvy"... :-)

Příprava - zahájení půstu

1. den půstu

2. den půstu

3. den půstu

4. den půstu

5. den půstu

6. den půstu

7. den půstu

8. den půstu

9. den půstu

10. den půstu

11. den půstu

12. den půstu

Delší půst jsem pak držela 24 dní, poslední trval 38 dní.

Budu ráda za vaše postřehy a vlastní zkušenosti, protože jen ty vás posunou dál.

s láskou vaše Empatia