Ve svém životě se každý dostaneme k těmto otázkám:

1. Jak důvěřovat Vesmíru, že je vše v pořádku, když si to nemyslím?

2. Jak se naučit být vděčný, když nemám za co?

3. Jak se naučit být tady a teď?

4. Jak vnímat svou intuici, hlas svého srdce?

5. Jak se donutit meditovat nebo dělat jiné duchovní techniky, když mi to nejde?

6. Co je smyslem mého života?

Je to jednoduché – půstem.

Pořád máme pocit, že naše tělo je něco, oč je třeba se starat. Určitě ano, ale ne proto, že by to naše tělo samo o sobě potřebovalo.

Naše tělo umí zázraky, dokáže se uzdravit samo, regenerovat, nasytit se pránou, každá buňka našeho těla přesně ví, co má dělat, aniž my jí to musíme říct nebo kontrolovat nebo to vůbec vědět!

V podstatě naše tělo funguje tak dokonale, že ani všichni odborníci nerozumí celému konceptu, jen se snaží ho nějak pochopit. Naše tělo funguje samo a stačí mu jen nepřekážet špatnou stravou, chemickými léky a leností.

1. Nejlepším způsobem, jak důvěřovat Vesmíru, že vše je v pořádku, je pozorovat své tělo, jak funguje při půstu.

Když vnímáme, že vše normálně probíhá úplně, aniž bychom tomu dodávali energii zvenku. Když vylučujeme, hýbeme se, myslíme, cítíme, žijeme,… aniž bychom my to nějak museli hlídat.

2. Půstem se dostanete k neuvěřitelnému pocitu vděčnosti za své tělo, získáte k němu důvěru!

Ta důvěra ve vás zůstane i ve chvílích nemoci, která třeba později přijde a vy s důvěrou budete vědět, že to vaše tělo zvládne, pokud mu nebudete překážet. A i kdybyste neměli nic, za co můžete být životu vděční, tak je to vaše tělo. Možná je to to jediné ve vašem životě, co nemusíte řešit a na co se můžete spolehnout…

Můžete se spolehnout i na to, že při půstu se bude vaše tělo ozývat. Bude vám kručet v žaludku, budete možná cítit únavu, přijdou nějaké nepříjemné očistné procesy. Všechny tyhle signály těla jsou pozitivní a to i proto, že vám tělo nedovolí myslet na blbosti.

3. Při půstu jste v těle tady a teď a nemůžete myslet na nic jiného

Hladovění je ideální způsob, jak vnímat signály svého těla, protože vaše tělo vám jednoduše nedovolí přemýšlet nad vzletnými poučkami, jak být tady a teď, ale tvrdě vás k tomu přiměje. Vy prostě díky půstu budete muset být tady a teď.

Jak se vám při tom uleví… jak zjistíte, že celý den jste si nevzpomněli na problémy, které jste před půstem řešili denně, a že vám to vlastně vůbec nevadí a řešit to nemusíte!

Zažijete na vlastní kůži co to je být tady a teď, a ten zážitek už vám nikdy nikdo nevezme.

Při půstu se tělo vyprazdňuje a to prázdno se nějakým způsobem musí „něčím“ zaplnit.

4. Tím, že tělo vyprázdníte, dovolíte duši, aby se ozvala.

Dřív přehlušená duše vším tím balastem řešení „hmotných“ záležitostí, problémů, starostí, povinností, najednou promluví.

Vy půjdete na procházce lesem a ucítíte vděčnost za své tělo, protože jde i bez toho, že byste vy ho nakrmili. Budete cítit zvláštní prázdno ve svém žaludku, které vám nedovolí myslet na starosti, ale jen na tělo.

A v tu chvíli v souladu s tou okolní krásou života a přírody k vám začne promlouvat vaše duše. Začne jásat. Začne vás dostávat do oslavných pocitů z vašeho prostého žití, prostého bytí tady a teď.

Najednou ucítíte, co je ve vašem životě důležité – být šťastný jako v tuto chvíli.

5. Uvědomíte, že to, co právě teď prožíváte, je meditace

Že ten stav, o kterém jste četli – napojit se na tady a teď, naslouchat své intuici, vyhodit nepotřebné myšlenky z hlavy, … prožíváte právě teď! A protože ten stav je neuvěřitelně povznášející a dobíjející – no jak by nebyl, když jsme ve spojení se svou duší! – tak v něm chceme přirozeně být ideálně stále nebo alespoň co nejčastěji.

A tak se rozhodneme dělat k tomuto stavu cílené kroky. Nikdy se k ničemu nejde donutit, když v nás není vnitřní pocit, který nás k tomu táhne. Jakási vnitřní touha. Tu vnitřní touhu získáte snadno přes své hladové tělo.

Nejde zapomenout na stav přirozené meditace, té síly vděčnosti, lásky, pocitu štěstí a radosti z prostého života.

Z jednoduchosti a úžasnosti všeho kolem, co je nám dopřáno bez zábran v radosti prostě jen žít.

Tento stav vás srazí na kolena. Možná budete plakat nad promarněností včerejších dní, kdy jste se pachtili za něčím, co vůbec smysl nemá a co vám žádnou radost nepřinášelo. V každém případě se rozhodnete v tom nepokračovat.

6. Půst vás zavede k tomu, proč tu jste

Začnete dávat víc potravy své duši, budete dělat věci, které vás baví a ze kterých máte radost.

Začnete odkládat to, co vám neslouží a co vás na vaší cestě ruší a brzdí a kazí vám dobrý pocit.

Začnete hledat, jak pomoci tomu nádhernému konceptu života, aby byl ještě nádhernější.

Začnete přemýšlet nad tím, v čem vy sami brzdíte spirálu lásky a začnete pracovat na svých výzvách, začnete se měnit a to proto, že ve vás bude silná touha dávat víc lásky tím, že vy sami láskou budete!

Začnete hledat metody, jak poznat své výzvy a jak je překonávat.

Pak vám dá možná mnohem větší smysl všechno, co vás v AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ učíme (resp. na co vám pomáháme se rozvzpomenout, protože vy všechno víte).

Viděli jste příběhy v ZÁKLADECH CELOSTNÍHO ZDRAVÍ?

Děkujeme, že jste s námi a vrhněte se do půstu. Udělejte si ho tak, jak vám vyhovuje,

Přečtěte si článek Jak často NEjíst

Nebo článek o půstu tady

Jste úžasní tak, jak jste, tělo vám chce pomoci napojit se na vaši duši, protože vaše tělo je jen zhuštěná vaše duše…

s láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Pure Yucca: Detoxikace přírodními saponiny
Pure Yucca: Detoxikace přírodními saponiny

Saponiny, přírodní sloučeniny v juke podobné steroidům, mají diuretické, protizánětlivé, protikřečové a antioxidační účinky. Extrakt z této rostliny obsahuje několik enzymů, chlorofyl, antioxidanty a další účinné látky. Pure Yucca může podpořit detoxikaci trávicího systému tak, že zrychlí metabolismus, a tím urychlí i vylučování škodlivých látek.

Detail produktu

Komentáře