Dotaz

Od svých jedenácti let bojuji s lupenkou. Do svých 20 let jsem navštěvovala kožní lékaře, léčitele-výsledek nevalný. Potom jsem navzdory své mámě začala s léčbou svojí přes bylinky, bylinkové čaje, bylinné masti a dostala lupenku do stavu, kdy občas můžu použít oblečení – krátký rukáv, kratší kalhoty. Ovšem léto asi není to pravé období pro mě, nemoc se zhorší a trápí. Zima to je pro mě období, kdy se nemoc, která se skrývá nemusí až tak skrývat. Připadám si jako strom, který na podzim a v zimě shodí listí a prožívá klid, ticho, bílo. (Miluju hory sníh, celkově zimu) V životě ne příliš šťastná. Přesto bojuju dál s nemocí i se životem.

Odpověď

Milá Alžběto 🙂
Duchovní příčinou lupénky je boj. Boj s nemocí nebo životem je právě to, co máte změnit, změnit na milovat. Milovat nemoc, kterou mám – neboť přichází pro mé zastavení a pochopení, posun dál a tudíž mé dobro. Milovat život se vším, co mi přináší, protože vše si sama přitahuji, jak potřebuji, aby to bylo to nejlepší pro mé pochopení, posun dál a tudíž mé dobro. Boj je opak lásky, je to stavění bariér, a tak se obrňujete. Máte energii Ohně, kam patří horké léto, žár, teplo a z orgánů srdce a tenké střevo, je to základní energie vašeho života, ve které máte hledat své dispozice, ale také nedostatky, tj. výzvy. Protože mezi 15. květnem a 14. červencem je nejvyšší aktivita této energie, máte v této době právě velmi intenzivně radost v životě a u druhých hledat. Stát se Radovánkem, nasadit úsměv „přiblblého páva s opálenou drškou“, jak říká můj muž. Máte vždy dvě možnosti, jak se k čemukoliv postavit – vzít si z toho pozitivní nebo negativní, je to vaše volba.
Lupénka vám říká: „Marně se zlobíš. Máš vztek nejen na jiné, ale i na svoji neschopnost. Zdá se ti, že se nikdy neprosadíš. Ve svých představách se vidíš výš, než kam opravdu patříš a kde jsi nyní zařazen. Nikdo ti neubližuje. Prožíváš partnerské, pracovní i společenské postavení a situace, které, pokud zvládneš, urychlí tvůj duševní růst. Proč tě popouzí a dráždí jednání druhých – moudrý děkuje i za drobky, které spadnou pánům ze stolu. Brbláš, pomlouváš, své city a emoce dusíš, a přitom málokdy najdeš chuť a odvahu vhodnými způsoby a prostředky „bojovat“ a zlepšit to, s čím nesouhlasíš. Místo moudrého výpadu, přiměřené aktivity a následné obrany ovládáš jenom defenzivní stránku boje. Neobhajuješ svá stanoviska, radši se stáhneš, bráníš, uzavíráš a utěšuješ se ve svém nutru, že jsi lepší než druzí. Někdy i za zády pomlouváš lidi, kteří údajně brání tvému vztestupu a o nichž si myslíš, že nedosahují tvé úrovně. Kdyby ses vystříhal předchozích úvah a jednání, nebyl by důvod, aby se ti někde na těle vytvořil zrohovatělý krunýř kůže jako preventivní obrana pro boj, který reálně asi nikdy nenastane.“ (z knížky Co nám tělo říká)
Kupte si knížku Malá duše a Slunce, je nádherná 🙂
Ve výše uvedeném odkazu u duchovní příčiny lupénky najdete i doporučení řešení, kdyby něco, jsemt tu!
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře