Dotaz

Dobrý den
Je mi 44 let a před 2 roky jsem přestala brát antikoncepci. (souhlasím s články o antikoncepci jak zde píšete a doporučila jsem ji nebrat i svým dcerám) Měla jsem pak problémy s nepravidelnou a dlouho trvající (i 14 dní) menstruací. Před rokem jsem přestala menstruovat. Lékařka mi píchla injekci na obnovení menstruace že jsem ještě mladá. Pak jsem měla celý rok menstruaci zase jako předtím. Nyní jsem znovu přestala krvácet (60Dní od posl menstr.) mám časté návaly do hlavy a v noci se často budím a pak usínám až k ránu. Vše to ale zatím dobře zvládám. Jde mi o to zda si mám dát píchnout znovu tu injekci anebo to nechat být jak to chce tělo. Nechce se mi do sebe dávat nějaké hormony. A zároveň nevím jestli mi to že přestanu menstruovat nepřinese nějaké zdravotní problémy? Tohle jsem se dočetla na stránkách klimakterium.cz.: „Vážnější důsledky Nedostatek estrogenů v klimakteriu a po něm může za určitých podmínek ale vést i k rozvoji některých chorob. Příkladem může být třeba osteoporóza – tzv. řídnutí kostí, které může být příčinou nebezpečných a bolestivých zlomenin (obratlů, krčku kosti stehenní). Estrogeny chrání i srdce a cévy. Když jejich účinky pominou, jsou ženy ohroženy infarktem a mrtvicí stejně jako muži. Stoupá riziko rozvoje rakoviny tlustého střeva a konečníku. Pokles hladiny estrogenů je dáván i do přímé souvislosti s některými typy poruch paměti. Ze vzniku těchto onemocnění nemůžeme obviňovat jen nedostatek hormonů. Uplatňují se tu pochopitelně i faktory dědičné a další vlivy.“ Chtěla bych znát na to Váš názor jak to vůbec s tou memopauzou a s důsledky a s věkem je. Jde nějakou přírodní cestou obnovit menstruaci. Jim celkem zdravě zelenina a ovoce …, nekouřim
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
informace, které jste se dočetla na stránkách, které uvádíte, je důležité zařadit, kam patří… tyto stránky podporuje (možná i tvoří, prostě je tam dole uvedena) společnost, vyrábějící a uvádějící na náš trh hormonální přípravky 🙂 Připadá mi to směšné (nebo k pláči?), jak okatý je to byznys se zdravím lidí.
Menopausa je přece přirozený stav ženy v určitém věku. Přirozený – jen dnes se chováme, resp. nás dostali do stavu, že snad jde o nemoc, před kterou je třeba se chránit, oddalovat ji nebo ji nějakým způsobem vyléčit. Každý lidský věk má dispozice k určitým „potížím“ těla, každý věk, skutečně každý! Stejně jako malé děti i ženy v menopause jsou čímsi ohroženi. Stará se ale někdo o prevenci, o to, aby se tyto předpoklady překonaly přirozenou cestou, stravou, přírodními doplňky stravy, životním stylem? Vše je dnes diktováno byznysem – dětem nacpeme antibiotika a pak imunostatika, dospívajícím dívkám rychle antikoncepci, mužům cokoliv na prostatu, ženám v menopause opět hormony, vše se hodí. Buďme zodpovědní za své tělo, patří nám a je naše volba, co s ním uděláme – i když si lékař bude klepat na čelo, i když vás odmítne „léčit“ – zbavte se strachu, že něco můžete zkazit, když nejste studovaní, to je velká mýlka. Kdyby se každý staral o své zdraví a ne až o nemoc, lékaře ve stylu, jak fungují dnes, bychom nepotřebovali.
Nebojte se nemocí, estrogeny skutečně ženám v našem věku ubývají, ale přeci když to vím, doplním něco z přírody a není žádný problém. Tak to dělám já a můžete i vy 🙂
A na přechod jste vážně ještě mladá. Máme vyzkoušenou startovací kůru menstruace, můžete zkusit i vy.
Pupalkový olej = Evening Primrose Oil – stimuluje tělo k tvorbě estrogenů, tudíž nic nedodává zvenčí, ale pomáhá tělu, aby si pomohlo samo. Dávkování 1-1-1.
Menopausal Formula – multipreparát, obsahující nejen všechny vitamíny a minerály potřebné pro jakoukoliv ženu, ale i výtažky z bylin, které plně dokáží nahradit naše chybějící hormony. A protože jsou přírodní, nevzniká na ně návyk, ale tělo se učí produkovat své vlastní. Dávkování 1-0-1.
Noni – to džus z tropického ovoce, se kterým máme výborné zkušenosti v léčení jakékoliv hormonální nevyváženosti. Dávkování 3 lžíce denně.
Jezte hodně zeleniny a ovoce, hodně čerstvých zelených listů (teď jich už moc není).
Hodně pijte, alespoň 2 litry denně. Především bylinné čaje. Uvidíte za dva tři měsíce, budu ráda, když mi dáte vědět 🙂 Kdyby něco nebylo jasné, ozvěte se.
Vaše Empatia s láskou

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře