Dotaz

Hezký den, chtěla bych se zeptat zda existuje pomoc či rada pro můj problém s pokožkou hlavy. Na celé pokožce hlavy, pod vlasy, mám suché místa (krusty), jsou to různě velké suché strupy, které se obalují i okolo vlasu. Pokud potřesu hlavou sypou se mi z hlavy šupinky, jako lupy, ale ve větším množství. Navštívila jsem kožní lékaře, homeopatickou poradnu, měla jsem předepsané spousty kortikoidních mastí apod. ale nic nezabralo a pokud tak se problém objevil za týden znovu. Za vaši radu předem moc děkuji. S pozdravem

Odpověď

Zdravím vás,
pokožka hlavy koresponduje s našimi játry, takže vypovídá o naší spokojenosti s tím, co máme tady a teď, o tom, jak vnímáme svůj život. Zda máme pocit, že ke svému štěstí potřebujeme ještě mnoho především materiálních věcí, nebo vidíme svůj život jako cestu, na které máme vše, co potřebujeme, hojnost a dostatek všeho. Lupy se projevují většinou u lidí, kteří se špatně stravují (především živočišné bílkoviny). Mají tendence příliš nepřemýšlet o duchovních aspektech života, a berou, co se jim dává. Vy jako žena se dvěma 8 v datu narození máte v tomto životě hledat právě onu spokojenost s tím, co máte právě teď, nechtít víc. Každým okamžikem být vděčná 🙂
Nespokojenost se na tělesné úrovni projevuje jako překyselení, nepříjemné myšlenky jako množení nepříznivých virů, kvasinek a bakterií. Proto je třeba zaměřit se na odkyselení těla a posílení příznivé mikroflóry ve střevech – také proto, že jste človíček, který si vše špatné pamatuje, to se na úrovni těla projevuje jako oslabené tlusté střevo. Pokud se nám v tlustém střevu přemnoží nepříznivé mikroorganismy, přechází do ostatních orgánů.
Co bych vám tedy doporučila:
Liquid Chlorophyll – tekutý výtažek z mladých lístků vojtěšky, který působí především na neutralizaci kyselého prostředí našeho těla. Užívá se 3 čajové lžičky denně vždy naředěné ve sklenici s vodou. Ideálním řešením by pro vás bylo zakoupení ionizátoru vody Aquarionu. Umí totiž vytvářet vodu zásaditou, která se pije a neutralizuje kyselé prostředí našeho těla, takže byste nemusela popíjet Chlorophyll. A navíc umí také vytvářet vodu kyselou, která je velmi účinná na zevní použití, na potíže s kůží, vlasy, sliznicemi, kyselá voda je ona „mrtvá“ z pohádky o Živé a mrtvé vodě, regeneruje, tou byste si hlavu oplachovala.
Oregano oil – olej s koncentrovaným výtažkem z oregana, který má výrazné protiparazitální účinky. Užívá se jak vnitřně (4 kapky na lžíci s vodou ráno na lačno), ale i zevně. Buď se nakape pár kapek k šampónu při mytí vlasů, nebo u vás by bylo lepší přímo vtírat do kůže po umytí.
Acidophilus s psyliem – příznivá střevní bakterie, která osídlí střevo a pomůže vytlačit přemnožené mikroorganismy, a psylium je vláknina, která současně střevo mechanicky čistí.
Snažte se stravovat podle našich Zásad zdravého stravování. Také si přečtěte stravu a rady na Odkyselení, protože až se zbavíte problémů s pokožkou hlavy, bude třeba zachovat určité změny ve své stravě. Ráda vám potom poradím, co a jak dál 🙂
Pokud si neopatříte Aquarion, pijte hodně bylinkových čajů, jsou také zásadité. Rozhodně nezapomeňte na svá játra alespoň pitím jaterního čaje Hepatik, k němu vždy spolkněte 1 polévkovou lžíci ostropestřce mariánského mletého, pijte ho po obědě a před spaním.
Přečtěte si Očistu tlustého střeva, je na ni teď ideální čas a byla by pro vás velmi prospěšná, klidně přidat alespoň Juku Pure Yucca k výše doporučenému. A rozhodně si na jaře udělejte jaterní kůru.
Za měsíc máte po akutním problému, pak jen ve starání o sebe budete pokračovat.
Je super, že se staráním o sebe začínáte tak brzy, jste hvězdička 🙂
Vaše Empatia s láskou

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře