Dotaz

Dobry den,
rada bych Vam polozila otazku. Nekde ve starych dotazech jsem nasla Vasi odpoved a rikate tam, ze byt s nekym, kdo Vas podvadi je ztrata casu. Ano, s tim souhlasim. Jenom by mne spis zajimalo, jak je to s odpustenim. Zjistila jsem totiz, ze mne partner dva mesice podvadel a ja bych mu rada odpustila. Ani nevim proc, nemyslim si, ze uz bych v zivote nikoho nepotkala, ale tak nejak intuitivne citim, ze k sobe patrime. Zajimal by mne vas nazor. Myslite si, ze je to obrovska hloupost zacit verit znova? Da se vubec nejak nevera vysvetlit z duchovniho pohledu?
Dekuji moc.

Odpověď

Dobrý den,
Už je vám jasné, že každý čin druhých lidí je pro naše pochopení, dělají to pro nás, abychom my něco změnili, jsou našimi trenéry a pomocníky. Teď je důležité si uvědomit jednu zásadní věc – pokud mám strach, že svého partnera ztratím, protože nejsem dost hezká, chytrá, štíhlá, atraktivní, atd., bude mne učit, abych se cítila jako dost hezká, chytrá, štíhlá, atraktivní, atd. a to třeba až tak, že mi bude nevěrný s jinou, která tyto charakteristiky (podle mne) má. Podstata není v chování partnera, ale v mém smýšlení o sobě samé. Pokud tedy pochopím, že tohle je to, co mne partner učí, a budu se to snažit změnit, pak není důvod ho opouštět, protože přece on je jen můj trenér a učitel a pokud už něco budu umět, nebude mě učit znovu tomu samému, nebude mi nevěrný, nebude už důvod – jak jednoduché. Pokud ale nevěru nepochopím a budu se cítit ukřivděna, partnera opustím, najdu si jiného trenéra a učitele, který mne bude učit tomu stejnému – najít svou hodnotu.
Pokud vnitřně cítíte, že k sobě patříte, pokud vás partner miluje a touží po vašem odpuštění, byl vám nevěrný i z toho důvodu, abyste se učila odpouštět – udělejte to. Jakou školu měl v celé věci on, je jeho věc 🙂 Z duchovního hlediska lze vysvětlit vše, protože vše má i duchovní podstatu. Nevěra je nejistota a strach, že nejsem dost dobrý, dost žádoucí a lákavý pro druhé pohlaví, mám málo ujištění, že jsem dokonalý přesně takový, jaký jsem (třeba od svého partnera, kterého miluji). Je to můj úkol tento pocit změnit, nevěrou to nevyřeším, jen možná na chvíli tuto nejistotu zapomenu. Nevěra je výzvou pochopit, že nikdo mi nemůže dát pocit dokonalosti, pokud ho nemám já sám 🙂
Podívejte se na nahrávky Odpustit je láska a Žena je láska, pomohou vám.
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Komentáře