Dotaz

Milá Empatia.cz,
chtěla bych se zeptat. Nerozumím tomu, že v partnerském vztahu je muž zrcadlem ženy a naopak. Je tím myšleno akce vyvolává reakci? Prosím o vysvětlení.
Děkuji Vám.

Odpověď

Dobrý den,
duše člověka je oboupohlavní. Do školy, tj. do života na této Zemi, si ale vybíráme pouze pohlaví jedno, které je pro splnění našeho úkolu výhodnější. Ať už si ale duše vybírá jaký chce úkol, vždy a každý řeší i partnerský vztah. Je to jasné, vždyť nám polovina nás chybí a pouze s partnerem můžeme dosáhnout celistvosti. Abych se zdokonalil fungovat správně v určitém pohlaví, musím pochopit a přijmout pohlaví druhé. A to můžu jen v reálných situacích, v reálném vztahu, akcí a reakcí. Nevím, jestli bych to nazvala, že akce vyvolává reakci, spíš tak, že reakce partnera by měla vyvolat akci mou. Měla bych si říct – proč se tak chová, proč mi to dělá, proč to potřebuji, co mám ve svém chování změnit? Zrcadlem se rozumí právě to hledání sebe v chování partnera, ne hodnocení, posuzování a odsuzování chování jeho. Pokud se mi nelíbí můj vlastní obraz v zrcadle = partner, musím změnit nejdřív to, co se v zrcadle odráží = sebe. Není to ale jednoduché, rozhodně je to těžší, než na partnera ukázat prstem a zkritizovat. Ovšem touto cestou nikdy nedojde ke změně. Pokud na někoho ukazuji prstem, tři prsty ukazují zpět na mě, to říkala už má babička 🙂 Pochopit je to složité, vysvětlit ještě složitější…
Ve všech programech AKADEMIE CELOSTNÍHO ZDRAVÍ učíme hledat sám sebe, o vztazích je Soužít je láska, a o partnerství Žena je láska.
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře