Dotaz

Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Dostala jsem novou práci, která je bohužel na směnný provoz – jedná se o dvanáctihodinové služby noční a denní. Nevím si rady s jídelníčkem. Mám-li jíst v noci nebo ne? Mám snídat, když budu po noční službě a půjdu spát? Nevím si rady. Je mi 25 let, jsem normální sportovní postavy se sklonem k přibírání.
Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
směnný provoz je velmi nepříznivý nejen kvůli jídelníčku, ale kvůli úplně všemu. Podepisuje se na stavu všech orgánů našeho těla, naprosto člověka rozhodí. Fungujeme totiž na základě biologických orgánových hodin, které v nás tikají a je důležité chápat toto fungování a jednotlivé orgány v době jejich nejvyšší aktivity podporovat, ne oslabovat. Tak například játra pracují mezi 1 – 3 hodinou noční, v té době se čistí a nejvíce regenerují, ale pozor! Umí to jen v horizontální poloze! Tudíž pokud v tu dobu stojíte na nohou (často v tuto dobu požíváme alkohol), játra se vám neregenerují. Pokud je tento stav pravidlem, pak se to na nich musí odrazit, a tak je to se všemi ostatními orgány. Někdy to ale jinak nelze zařídit, někdy se stává, že je směnný provoz pro nás v danou chvíli jediné možné řešení, pak ho akceptujeme, ale nikdy ne natrvalo. Nějaký čas to vydržíte, ale ne stále. Pak, když mám přehozený rytmus činností, přehodím i rytmus jídla. Když bdím a pracuji, pak jím jako by byl den, když odpočívám a spím, pak jako by byla noc. Tudíž při noční normálně jíst tak, že naposledy 3 hodiny před spánkem. Když se vzbudíte někdy odpoledne, pak se jakoby nasnídat, večer teplé jídlo.
Určitě máte nějaký den „normální“, tak se alespoň tehdy starejte o své tělo tak, jak třeba. Vše v pravý čas.
Když si budete hodně přát práci pro vás vhodnější, určitě se objeví. Mějte se hezky.
Vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Full Spectrum: 30 druhů různých vitaminů, antioxidantů a minerálů, doplněné bioflavonoidy s postupným uvolňováním
Full Spectrum: 30 druhů různých vitaminů, antioxidantů a minerálů, doplněné bioflavonoidy s postupným uvolňováním

Full Spectrum obsahuje téměř 30 druhů různých vitaminů, antioxidantů a minerálů, které jsou doplněny bioflavonoidy. Všechny tyto složky jsou nezbytné pro činnost těla. Jejich vynikající účinek zajišťuje řada organických účinných látek a také technologie postupného uvolňování.

Detail produktu

Komentáře