Dotaz

Dobrý den,
mám 2 roky problémy s udržením stolice. Od prvního nucení musím do minuty na WC. Tlak ve střevech je tak silný, že není možné jej dlouhodobě překonat. Mám kompletně prohlédnutý zažívací trakt od úst ke konečníku a nikde, krom hemeroidů, nic. Brala jsem Prosulpin, Hylac, Reasec, směs codein, bismuth, belladona, vápník a také bez valného úspěchu. Mám odoperovaný žlučník, tyto potíže jsem měla asi půl roku od operace, pak se to upravilo. Dle lékaře jsem zdravá, nikde mi nic nenašli, co na tom, že občas nedoběhnu, mívám urputný průjem, až 1O stolic denně, křeče v břiše, jsem stále unavená, zimoumřivá. Lékař se domnívá, že trpím dráždivým tračníkem, ale tyto potíže mám bez ohledu na místo, kde pobývám, při cestě do a z práce, doma, v práci, v lázních, prostě všude. Můžete mi pomoci? Děkuji.

Odpověď

Krásný den,
Vyoperovaný žlučník byl první krok k vašim dnešním potížím, pak došlo k oslabení slinivky a vaše trávení v současné době je naprosto nedokonalé a nefunkční (bohužel na úroveň před odstraněním žlučníku a tím na naprosté zdraví se již bez vnější pomoci dostat nemůžete, a budete už u vnější pomoci muset zůstat nastálo).
Doporučuji vám toto:
Nopalin – léčivý kaktus sušený v tobolkách, který léčí a harmonizuje funkce celého trávicího traktu, ale také tím, že po spolknutí nabobtná, sbírá do sebe vodu a tím staví průjem, dávkování 5x2tbl. 10 minut před jídlem, po ustálení stolice a zbavení se průjmu snížit na 3x2tbl. a takto užívat minimálně několik měsíců, to se ale domluvíme podle vašeho stavu.
Digestive Enzymes – trávicí enzymy, podporující dokonalé strávení potravy, a tím nedojde k hnití a kvašení a tím k průjmu, dávkování s každým jídlem 2tbl. po dobu než se stav upraví, pak snížit na 1tbl. s každým jídlem.
Rhodiolin – antistresová bylinka, která snižuje napětí a pomáhá nám lépe zvládat stress, dávkování 1-1-1 po jídle.
AC Zymes – příznivá střevní bakterie, která zdokonalí a pomůže lepšímu trávení, osídlí trávicí trakt a pomůže zlikvidovat přemnožené kvasinky a jiné nepříznivé mikroorganismy, dávkování 2-2-2 nalačno.
Užívat Psyllium = semínko indického jitrocele – 3×1 čajovou lžičku rozmíchat ve sklenici s vlažnou vodou a rychle vypít (současně s AC Zymes). Je to vláknina, která v trávicím traktu bobtná, sbírá do sebe vodu a nečistoty, tlumí průjem. Denně vypít 2,5 litru zdravých tekutin, především bylinné čaje.
Přečtěte si o pití zásadité vody na aquarion.empatia.cz, velmi by vám to prospělo, protože díky neexistujícímu žlučníku jste v podstatě stále překyselená a stále máte v sobě potenciální riziko zánětů.
Je třeba držet přísnou dietu, žádné maso ani uzeniny, žádné mléko a mléčné výrobky, žádnou pšenici a výrobky z ní. Podívejte se na stravování podle krevních skupin a snažte se vyloučit potraviny, které pro vaší krevní skupinu nejsou vhodné. Velmi bych své stravování omezila na pouhou rýži natural, pohanku a kořenovou zeleninu a to alespoň na měsíc či dva. Čím více stravu zjednodušíte, tím rychleji dojdete ke zlepšení stavu.
Je potřeba pochopit, co vám tyto potíže mají říci. Vše vyplývá z vaší nespokojenosti s okolím, máte tendence vnímat vše jen svýma očima a ostatní tlačit do toho, co chcete a míníte vy sama. Je důležité druhé poslouchat a snažit se pochopit jejich přání a názory, nemusíte s nimi souhlasit, ale je třeba nechat každému, co chce on sám. Z toho všeho vyplynulo, že máte pocit, že vás druzí nepřijímají a nemají vás rádi, ale příčina je ve vašem chování k nim, chce to změnit 🙂 a každého nechat být. Situace, které k vám přichází a které se vám nelíbí, nemůžete ale nespokojeně odstrčit a nezabývat se jimi, je třeba je přijmout s láskou, říci si, čemu vás mají učit a co vy máte změnit na sobě, poděkovat jim a snažit se je pochopit jako přínos pro sebe – podívejte se na příběh o Malá Duše a Slunce
Kdyby jste potřebovala něco doplnit, ozvěte se.
Vaše Empatia s láskou

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře