Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství, nemá za cíl nahradit odbornou lékařskou péči a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Miluj a nepotřebuj

Poslední komentáře

Na okraj

Víte o tom, že ústy podávané antikoncepční přípravky mohou narušit zužitkování vitamínů B a vitamínu C?

Výživa dle krevních skupin

Žijte a jezte podle krevních skupin

Možná si řeknete: „Co je to za nesmysl, stravovat se podle své krevní skupiny?“ Ale možná po přečtení kapitoly o historii krevních skupin a jejich evoluci budete zvědaví, jestli a co je na tom pravda. Tak do toho.

Pouhým okem vypadá krev jako homogenní červená tekutina. Ale není. Je složena z mnoha různých elementů, známe červené krvinky, bílé krvinky, krevní destičky a krevní plazmu, ve které jsou ochranné látky imunitního systému. Funkcí imunitního systému je, jednoduše řečeno, rozlišit „vlastní“ a zničit „cizí“. Z tohoto pohledu je vaše tělo jako velká párty jen pro zvané. Jestliže případný host má správnou pozvánku, umožní mu bezpečností stráž vstoupit a pobavit se. Jestliže mu pozvánka chybí nebo je falešná, host je násilím odstraněn.

Příroda obdařila náš imunitní systém velmi komplikovanými metodami k určování, zda je určitá látka tělu cizí nebo vlastní. Jedna z poznávacích metod používá chemické látky zvané antigeny, které se nacházejí na buňkách našeho organismu. Jedním z nejmocnějších antigenů v lidském těle je právě antigen, který určuje krevní skupinu. Každá krevní skupina má odlišný antigen s osobitou chemickou strukturou - krevní skupina A má na červených krvinkách antigen A, B antigen B, AB antigen A i B a krevní skupina O nemá žádný antigen.

Když antigen vaší krevní skupiny rozpozná, že do organismu vstoupil cizí antigen, hlavním úkolem je vytvořit protilátky proti tomuto cizímu antigenu. Tato protilátky vznikají s cílem navázat a upevnit cizí antigen a umožnit tak jeho destrukci. Když se protilátka náhodně setká s antigenem mikrobiálního vetřelce, dojde k reakci, která se nazývá aglutinace, shlukování. Protilátky se navážou na virový antigen a učiní jej velmi přilnavým. Když jsou buňky, viry, parazité a bakterie aglutinovány, lepí se dohromady a vytvoří shluk, což usnadní jejich likvidaci.

Bylo zjištěno, že mnoho potravin má schopnost aglutinovat krvinky určitých krevních skupin, zatímco jiných ne. To znamená, že potraviny, které mohou být škodlivé pro krvinky jedné krevní skupiny, mohou být vhodné pro krvinky jiné skupiny. A právě tento objev určuje vědeckou souvislost mezi krevními skupinami a stravou!

Mezi potravou, co jíte, a vaší krví dochází k chemické reakci. Víme to díky faktorům nazvaným lektiny. Lektiny, různorodé bílkoviny obsažené ve velkém množství v potravě, mají aglutinační vlastnosti, které působí na vaši krev. Když jíte potraviny obsahující lektiny bílkovinné povahy, které jsou neslučitelné s antigenem vaší krevní skupiny, lektiny napadnou orgán nebo celý systém a začnou v této oblasti aglutinovat buňky. Jakmile se jednou narušená lektinová bílkovina usadí na nějakém místě v organismu, má „magnetické“ účinky na buňky v této oblasti. Způsobuje jejich shlukování, a tak se tato místa – např. orgány, stanou cílovou strukturou určenou k likvidaci, stejně jako by byly cizími vetřelci. Toto shlukování může být příčinou syndromu dráždivého tračníku ve střevech nebo cirhózy jater.

Většina lektinů obsažených ve stravě není přímo život ohrožující. Devadesát pět procent lektinů, které se vstřebají z naší typické stravy, je vyloučeno z organismu. Ale nejméně pět procent se vstřebá do krve, kde reagují s červenými a bílými krvinkami a poškozují je, a to každý den po několik desítek let. Někdy ale i minimální množství lektinu je schopné aglutinovat obrovský počet buněk, jestliže reaguje s určitou krevní skupinou.

Řešením je vyhnout se lektinům, které aglutinují přímo vaše buňky - a to je určeno krevní skupinou.

Zdroj: Výživa a krevní skupiny, Dr.Peter J.D´Adamo

kulturistika

Ahoj,
mám zhruba tříměsíční zkušenost se stravováním se dle své krevní skupiny (typ A) v oblasti kondiční naturální kulturistiky a také svého zdraví. vždy jsem měl problémy s trávením různých druhů potravin, především s mléčnými výrobky, často jsem měl překyselený žaludek a zahlenění v krku při konzumaci mé krvi nevyhovujících potravin. vlastně zahlenění a překyselení jsou reakcemi imunitního systému na takovéto nám nevyhovující potraviny, tělo nás samo učí. také jsem měl problémy s výkonem v posilovně, dlouhé dva měsíce jsem se nemohl na bench-pressu (tlaky nad hrudník) přehoupnout přes 80kg 3x3. po té, co jsem začal experimentovat se stravou dle krve, jsem ze začátku během tří týdnů zhubnul 5kg své váhy a byl silně energeticky vysílen, ale po této krátké době, kdy se mi odvedla většina kyselin nejen ze svalů, ale očistil se tak celý organismus, jsem vytlačil už 90kg 5x5, což mě doslova šokovalo. tělo si zvykalo na tuto novou stravu, začal jsem jíst více zásaditých druhů zeleniny a sladkého ovoce. bílkoviny už přijímám pouze z drůbeže, vajec, ryb, sóji a syrovátky zbavené laktózy. sacharidy z rýže natural, brambor, především ovesných vloček, protože pšeničné u krevní skupiny A překyselují ve vyšším množství svalovou tkáň a tím se nejen snižuje využití kalorií svaly, ale také výkon a zvyšuje se únava. dále jím různé druhy ořechů a semen nejen kvůli cukrům, ale i tukům, používám olej z hroznových jader v kombinaci s bodlákovým a bylinkovým s česnekem. dokonce mi tato strava pomohla s léčbou zduřelých lymfatických uzlin v tříslech. doporučuji tuto stravu vyzkoušet také v kombinaci s dělenou stravou.