Dotaz

Dobrý den přeji, Vám v České Lípě
Stále mě to vnitřně navádí a táhne se něco nového učit, dělat něco se svým tělem, když se mi ozve a bolí. Cítím, že je správné si pomáhat sama a snažit se ho poslouchat, protože již vím, když pozoruji okolí, že lékaři nám cestu neukazují ba naopak. Ale nevím, jak správně, uceleně a srozumitelně začít a spíše neublížit. Myslím i pomoc ostatním. Ráda bych si s Vámi o tom taktéž popovídala. Moc se mi Váš přístup k životu, jako takovému líbí.
Mějte se fanfárově a zatím nashledanou…

Odpověď

Krásný den,
jediná odpověď je prostě začít…
Podmínkou toho je ale zbavit se strachu. Strachu, že to nevyjde, zda je to to pravé, zda se uživím, zda to budu umět, zda budou mí klienti spokojení, atd. atd…. Proto je podstatné začít něčím, co mě nezaváže a ještě více nespoutá, tudíž ještě více strachu a obav nepřidá. Pokud vím, že chci dělat jakoukoliv práci jako pomoc ostatním (masáže, numerologické rozbory, diagnostiky, poradenství, cvičení,…), pak vězte, že vám vesmír pomůže, protože je to základní podmínka úspěšného pracovního uplatnění – pomáhat druhým. Pán Bůh (Vesmír, Příroda…) si přeje, abychom žili život radostně a spokojeně, a ne abychom chodili do práce z nutnosti pro peníze. Takže pokud zvolíte cestu spojení radostného života se spokojenou prací pro druhé a vyděláváním peněz, pak je vše na správné cestě.
Nic ale nejde hned, vše chce trpělivost. Vymanit se ze starých kolejí není jednoduché a tudíž rychle skočit do jiného modelu většinou nefunguje a většinou nevychází. Když rychle spálíte mosty, zrušíte starou nevyhovující práci a najednou začnete s jinou, třeba masážemi, zabřednete do stejného finančního modelu, ať chcete nebo ne. Musíte si pronajmout místnost (za peníze), musíte shánět klienty (pro peníze) – cítíte tu podobnost? Proto je důležitá ta trpělivost. Začít pomalu a ne třeba tak dokonale se vším materiálním zajištěním, ale začít za podmínek, ve kterých to jakžtakž jde, a ono to půjde čím dál lépe a tu starou práci za čas opustíte bez sebemenšího strachu, že ta nová vás neuživí a nenaplní.
Důležité je si také uvědomit, že v každé práci, i v té, která vás bude bavit a naplňovat, jsou momenty a úkoly, které vás až tak moc nebaví, které byste raději nedělala a nechala druhým. Ale! Každé plus má své minus, nikdy nelze dělat jen to, co nás baví na 100%. Toho se není třeba lekat, chce to přijmout, že tak to je. Důležitá je vize a ta hlavní nit, která vás vede 🙂 My žijeme a pracujeme tak, že jsme přesvědčeni, že je třeba neopomíjet žádnou stránku naší bytosti, že je třeba pomáhat lidem ve všech třech úrovních – těla, mysli a ducha. Jsme přesvědčení, že samostatně žádná z cest nefunguje a každý, kdo se vydá jen jednou cestou, stejně narazí na opomíjené stránky své bytosti a bude muset přijmout tento fakt. Proto se snažíme lidem vštípit hlavně toto vědomí a také to, že jediný, kdo změní jejich životy a odstraní jejich nemoci a trápení jsou jen oni sami, třeba za naší pomoci, pokud o ni stojí. Tudíž zodpovědnost a vědomí trojjedinosti. Kdo chce pomáhat druhým a pochopí toto, pak může začít. Ideální je začít s tělem. Já jsem začala s doporučováním potravních doplňků, přečetla jsem si katalog, začala užívat a zapálila se. Postupně jsem zjišťovala, že firma CaliVita je skutečně ojedinělá, že nese i duchovní růst a postupně jsem zapalovala ostatní. Jezdila jsem na přednášky lékařů, zúčastňovala se všech seminářů, a utvrdila jsem se v tom, že pokud dokonale nepomůžu, rozhodně neublížím. A při tom všem jsem chodila do práce, která mě také částečně naplňovala (učila jsem postižené děti). Pak ale pomalu převážilo vše na stranu poradenství a já už nezvládala současně dvě činnosti, tak jsem si zvolila práci s poradenství celostního zdraví a práci s CaliVitou. I v této práci je pomoc druhým a když si uvědomím, že všichni jsme děti, tak jsem vlastně ani nic moc nezměnila. 🙂 A důležitá věc – tato změna nastala v době, kdy mě CaliVita uživila, takže čeho se bát? Na CaliVitu se začaly nabalovat další činnosti, přidal se ke mně můj drahý a najednou je práce nad hlavu i peněz dostatek.
Přečtěte si o tom, jak jsem to dělala já, třeba vás to inspiruje 🙂
Takže má rada je prostě začít s tím, co víte. Netlačte na pilu, ale také nepáchejte Hřích pouště (pokud znáte na poušti zdroj vody a neřeknete to ostatním, pácháte hřích pouště). Pokud vidíte, že můžete poradit a najít cestu z potíží, poraďte, řekněte. Nečekejte, až … až budete všechno vědět, to nebudete nikdy 🙂 S CaliVitou můžete začít okamžitě – vyberte si jeden dva produkty a nabídněte tomu, o kom myslíte, že je potřebuje. Popravdě řečeno – některé potravní doplňky potřebuje každý, protože potřebné látky v dnešní stravě prostě nejsou. Ani v té „nejzdravější“. Nebo se zeptejte, pokud si nevíte rady, třeba mě 🙂 Třeba se za čas objevíte na Empatii jako spolupracující poradce zdraví 🙂 Chtěli bychom tam mít hooodně lidiček, protože to považujeme za potřebnou věc v naší společnosti. Vrátka má otevřena každý, kdo to pochopí :-)) Určitě si můžeme popovídat kdykoliv budete potřebovat :-)))
Přejeme hodně síly na správné cestě a podívejte se na stránku (Spolu) Práce a následující.
Vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře