Dotaz

Milá empatie,
při zátěžovém testu OGTT, kterým dnes povinně procházejí všechny těhotné, mi byla zjištěna těhotenská cukrovka (je to moje druhé těhotenství). Byla jsem velmi překvapena, protože cukrovkou běžně netrpím a i v prvním těhotenství bylo vše v pořádku. Lékaři mě informovali, že těhotenská cukrovka končí odloučením placenty a po šestinedělí bude vše v pořádku. Přesto by mě zajímal Váš názor na to, jaký “spratek v hlavě” ji způsobuje, jak je možné, že po těhotenství tělo funguje opět normálně a co v těhotenství dělat, aby se zmírnily příznaky.
Děkuji za Vaše rady.

Odpověď

Dobrý den,
pokud si zadáte v Empatii do vyhledávače Cukrovka, vyskočí vám mnoho odkazů, dotazů i odpovědí. O “spratcích” v hlavě obecně se dočtete v duchovních příčinách, přičemž tam najdete odkaz, jak se také můžete o sebe starat. Já si totiž vůbec nemyslím, že máte být klidná a nic s tím nedělat. Když víte, že cukrovka je nadbytek cukru v krvi a málo v buňkách, vaší součástí je vaše nenarozené dítě, které prožívá tělesně to stejné. Možná vy po porodu se dostanete zpět do normálu, ale vaše díte může mít velké zdravotní potíže, sklon k cukrovce v pozdějším věku, i k různým dalším nemocem, vůbec bych to nepodceňovala a přírodně se snažila cukr srovnat. V podstatě veškeré rady, jak se zbavit cukrovky, které najdete na našich stránkách, je doporučení bez kontraindikací, tj. i pro těhotné či kojící. Doporučila bych vám užívat Nopalin (srovnává trávení, harmonizuje funkci slinivky, snižuje cukr v krvi, dávkování 2-2-2 před jídlem a zapít) + Digest Easy (doplňkové trávicí enzymy slinivky, které jí pomáhají, když ona sama nestíhá – dávkování 1-1-1 s jídlem) + Chromium Max (chrom, snižující hladinu glukozy, dávkování 1-1-1 po jídle). Ze stravy vyřadit potraviny bez vlákniny (maso, mléčné výrobky, bílé pečivo) a naopak zařadit potraviny s vlákninou – zeleninu, obiloviny celozrnné, rýži, pohanku, jáhly, kroupy a luštěniny. Je třeba dodržovat dostatečný pitný režim a dbát na každodenní stolici, pokud není, dodejte probiotika.
Teď se moc nepiďte po duchovních otázkách, těhotná a kojící žena je hájená od “tréninku” (proto ostatně dostává na pomoc dítě, které jí od problémů tělesných pomáhá tím, že je samo má), má se věnovat pouze a jedině své mateřské roli, dítěti, protože tento čas je nanejvýš důležitý pro oba, matku i dítě, a nikdy se už promarněný nedá nahradit. Můžeme to probrat za pár let, až dokojíte 🙂
Můžete si číst v knížce Tvoje dítě jako šance pro tebe
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?