Dotaz

Dobrý den,

u našeho 8 letého syna se projevují různé tiky. Kroucení očima, hlavou, grimasy a vydávání zvuků. Začalo to v menší míře před několika lety, ale byly to menší projevy, které se v různých cyklech objevovaly a zase mizely. Nyní se to, ale již několik měsíců stále stupňuje. Kromě těchto tiků má také problém s řečí. Když chce začít mluvit, tak zadrhává a nemůže se vymáčknout. V podstatě to taky dříve bylo občas v mírnější podobě, ale teď se to zhoršuje. Dělá mu to už problémy ve škole, i když jinak je velmi inteligentní a má výborný prospěch. Také míval různé záchvaty vzteku, který přicházel zničehonic, nebo na nepatrný podnět, a trval dlouho. Tohle řešíme homeopatiky, takže tady je zase zlepšení, ale v pořádku to není. Nevíme, jestli má potřebu to dělat schválně nebo to vůbec neovládá.

Podobný problém s tiky má i druhý 11 letý syn, ale v mnohem menší (řekněme jakžtakž přijatelné) míře. Přemýšlíme, jaký vliv na to máme my, jako rodiče a jestli je v našich silách s tím něco udělat.

Standardními medicínskými postupy to řešit nechceme, protože si myslíme, že si s tím lékaři vědět rady nebudou a maximálně budou zkoušet různé tlumící léky. Moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,přečtěte si tento článek – Jak můžou psychiatrické léky zabít vaše dítě. A pak odpověď na podobný dotaz, kde píšu o naší vlastní zkušenosti s naším synem, určitě si ji přečtěte, je tam i rada, co s tím dělat. Pokud si nebudete vědět rady s kombinací produktů, dávkováním, pište, ráda poradím. Nákupem si zřiďte členství, léčba bude na dlouho, a využijete ji i u svého druhého syna, jde o stejný problém. Hodně si vštěpujte o škole života, abyste se jako rodiče neobviňovali. Protože vaše děti si vás přesně takové, jací jste, s chybami, které jste dělali a děláte, vybrali. Nemoc každého je naše, rodiče jen dávají ty nejlepší podmínky, aby se do dítěte zafixovala, a on měl pak v dospělosti co řešit 🙂  Určitě ale je to i pro vás výzva ke změně a velmi dobře se ptáte, co můžete udělat pro to, aby se syn uzdravil. Můžete ho podpořit hlavně přírodně (homeopatika nestačí, je třeba “hmota”, tj. výživné látky, minerály, vitamíny, stopové prvky, prostě doplňky stravy). A pak změnit určité vzorce chování, které vaše syny k těmto problémům vedou. Na dětech do šesti, někdy až do deseti let se projevují oslabení rodičů, především matky, co nezvádá matka, to se fyzicky projeví na dětech. Ve věku vašich synů je už zafixováno 😀 ale stejně to neznamená, že byste se neměli ptát, v čem se změnit vy. Velmi ráda vám pomohu to najít, věřím, že to pro vás bude zajímavá cesta nejen kvůli dětem. Podívejte se na programy Akademie celostního zdraví, ve všech učíme lidi znát sebe a chápat, jaké tu mám úkoly a výzvy a jak je změnit. Podívejte se na ně a pokud byste nevěděli, podle čeho si vybrat, ozvěte se, budu vás navigovat (budu k tomu potřebovat vaše data narození :-)) Děti narozené po r.2000 jsou všechny ohrožené podobnými problémy jako mají vaši synové. Vše je způsobeno nedostatky ve výživě, především nedostatkem minerálních látek. Ty souvisí se stabilizací psychiky. Proto je dnes tolik dětí hyperativních a s poruchami učení… Vašim synům (oběma) bych dávala toto:Green Health – vojtěška (2-2-2 na lačno, zapít) + Organic Noni (3 polévkové lžíce) + Stress Management B komplex (1-1-1 po jídle) + Strong Bones – vápník s hořčíkem (2 před spaním) + Super Soya Lecitin (2 před spaním) + New Life (1-1-1) po jídle.Takto 3 měsíce, zaručuji zlepšení, pak se domluvíme na dalším postupu.Ze stravy je nutné vyřadit sladkosti, bílou mouku, chemicky zpracované potraviny a mléčné výrobky (nechat pouze kysané a kozí). Pít zásaditou vodu (Aquarion) nebo vodu s Chlorophylem (1 lžička do 1 litru), střídat s vodou s citronem, grapfruitem. Kluci by měli ventilovat energii aktivitou, sportem, fyzickou činností, nevím, zda něco aktivují.Tak asi tak 🙂s láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?