Dotaz

Dobrý den,
ráda bych se s Vámi poradila. Několik let trpím tvorbou čepů na levé mandli (spolu s tím s neustálým strachem, aby mi nebylo cítit z úst) a neustále zahleněným nosohltanem. Někdy jsou hleny bílé, ale většinou žluté, hnisavé. Od března tohoto roku jsem začala užívat chlorellu a mladý ječmen. Nic moc se nedělo, a tak jsem na doporučení asi před 4 týdny zvedla dávku. Asi po týdnu mě přepadlo šílené nachlazení. Rýma, kašel – šli ze mě hrozné věci. Odolala jsem a nešla pro ATB, ale léčila se bylinkami, inhalacemi a teplem. Kašel a rýma začínají asi po 14 dnech odeznívat a cítím se tak nějak „vyčištěně“- takže zřejmě proběhlo čištění.(?) Během doby, co užívám zelené potraviny, mi ale začaly krvácet dásně, odhalovat krčky a objevily se mi hemeroidy. Můžete mi v mých potížích udělat trochu jasno? Víme, že plíce souvisejí s tlustým střevem. Tlusté střevo se zahleněním. Hemeroidy se špatnou funkcí střev… Proč se mi tyto potíže objevily při užívání ječmene a chlorelly a co s tím mám dělat? Je mi teprve 23 let:) Co se týče stravování, jsem několikaletou vegetariánkou, do kávy si dávám trochu mléka, jinak mléčné výrobky celkově moc nemusím, na sladké krom bonbónů taky nejsem. Jím hodně zeleniny, ovoce, luštěnin, celozrnných potravin, syrových potravin, ořechů…Zácpa ani průjmy mě netrápí. Děkuji za odpověď a přeji všem příjemný podzim!

Odpověď

Dobrý den,
nejsem zastánce užívání zelených doplňkových potravin trvale, obsahují velmi vysoké množství vitamínu K, který dělá s naší krví docela divy, podporuje její srážení, třeba z tohoto pohledu to nějak podpořilo vznik hemeroidů (je to otázka cévní). Proto vždy s užíváním zelených doplňků stravy já doporučuji antioxidanty, hlavně céčko, které krev zpětně nařeďují. Podle mých zkušeností je dobré dávat si pauzu s užíváním všeho zeleného po třech měsících. Je potřeba si uvědomit, že jde o očistu těla (i když dodavatelé tvrdí, že je to komplexní výživa – není!), a ta se dělá odjakživa jen po určitou dobu a v určitý čas.
Zvýšenými dávkami zelených potravin jste se skutečně zřejmě razantně vyčistila, ale asi nedodala živiny, které váš imunitní systém potřebuje, rozhodně vám chybí extrémně vitamín C (odhalování krčků) a koenzym Q10. Čepy na mandlích bych řešila očistou lymfy (právě řasami), ale především posílením imunity. Co bych vám doporučila já, najdete v této odpovědi. Přičemž bych si skutečně přidala navíc C1000 a CoQ10 Sublingual.
Kdyby něco, ozvěte se!
Vaše Empatia s láskou

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře