Dotaz

Dobrý den,
můžete mi prosím odpovědět na to, kolik ovoce a zeleniny je třeba denně sníst, aby bylo pokryto potřebné množství vitamínů? Můžete mi, prosím, uvést příklad u dětí a u dospělých ?
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
podle poslední zveřejněné zprávy Světové zdravotnické organizace má ve stravě běžný Evropan 50% denní dávky vitamínů a pouze 40% denní dávky minerálů a stopových prvků. Některé stopové prvky na celé Zemi již v půdě nenajdete (např. selen), tudíž nemáte šanci stravou ho získat. Podle všech výzkumů je zřejmé, že člověk nemůže získat pouze stravou dostatek vitamínů a minerálů. Jde totiž o to, že postupnou chemizací, uskladňováním a přepravou dochází k obrovskému úbytku výživných látek v ovoci, zelenině i obilovinách a luštěninách, kterých je tam už tak velmi málo, když nejsou v půdě. Podle přehledů to vypadá tak, že výživových látek v rostlinách je běžně pouze kolem 10%, někdy pouze 3%, v některých zeleninách je 0%. Např. citron jíme pro vitamín C, který má v něm být obsažen. Ano, museli byste sníst citronů 40 kg denně, abyste svou denní dávku pokryli. Je to alarmující a smutný stav, který jsme si způsobili my lidé. Jsme tak dokonalí, že jsme naprosto dokonale zničili přírodu, nevím, zda bude schopna se ještě někdy vzpamatovat z lidského zásahu.
Takže má odpověď je jasná. Ovoce a zeleninu jíme  už ne toliko pro vitamíny a minerály, ale pro vlákninu a energii a proto, že je nejméně technologicky přepracovávaná, tudíž nejméně námi lidmi znehodnocována.
Ohledně stravy se můžete více dozvědět na této stránce
Dávky vitamínů a minerálů tudíž musíte do sebe dostávat jiným způsobem než běžnou stravou. Kámen úrazu je ale opět i tady. Lidé se obrací zpět k přírodě, žádají BIO produkty, tlačí se na ekologické zemědělství, ekologický chov zvířat, atd. Ale chemická výroba musí přece pokračovat! Tak proč tu chemii nevyužít a nevyrábět to, co lidé žádají? Potravní doplňky. Takže máme plné lékárny chemických vitamínů, minerálů a stopových prvků, které si v dobré víře kupujete s tím, že si pomůžete. Chemický vitamím je vstřebatelný pro lidské tělo z 20%, zbytek tělo vyloučí. Chemický minerál je pro lidské tělo téměř nevstřebatelný, ale bohužel ho tělo ani neumí většinou vyloučit. Takže užíváme chemický vápník, osteoporoza se stále zhoršuje, ale my máme potíže se svými klouby – zavápňují se nám. No nevadí, operace nánosy vápníku odstraní, a když vám gynekolog opět napíše chemický vápník kvůli osteoporoze, vůbec vám nedojde, jak si ubližujete. Protože přece lékaři důvěřujete.
Takže pokud si chci doplnit svou denní dávku vitamínů a minerálů, pak pouze přírodní potravní doplňky.
Proč je to nutné, podívejte se sem.
Na našem trhu znám několik. Při naší práci doporučujeme a pracujeme s přírodními potravními doplňky firmy CaliVita (vznikla v r. 1950 v Kanadě, ta tradice už o něčem vypovídá) nejen pro přírodní zdroje, ale i pro technologie výroby čistě přírodní a mechanické. Ač se to nezdá, patří na našem trhu mezi nejlevnější. Jde totiž o to, umět si přepočítat počet účinných látek v tom kterém produktu a pak je vše vidět. Těch informací je ovšem tolik, že nezvládám vše popsat, takže pokud budete mít nějaký konkrétní dotaz, ráda vysvětlím a odpovím.
Proč my si vybrali CaliVitu, podívejte se, v čem je pro nás jedinečná.
Více nezávislých informací o přírodních doplňcích stravy najdete v nezávislých informacích o účinných látkách.
Je skvělé, že se zamýšlíte nad tím, co jíte.
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře