Dotaz

Dobrý den,
už od dvou let má dcerka-dnes 5 let- rýmu. Bez přestání.Mění se jen barva. K tomu se přidávají samozřejmě záněty oušek a tak jen smrkáme a chodíme píchat uši (píchání máme včera znovu další za sebou – maličké stále vytéká z ucha hnis a už znovu pláče, že ji ouško opět bolí…). Vyzkoušeli jsme už spoustu všeho. Snažili jsme se vždy obejít bez antibiotik (ikdyž i k těm párkrát v jiných souvislostech došlo, když horečky nelezly třeba tři dny pod 39,5 nebo když jí našli boreliózu atp.). Zkoušeli jsme dlouhodobě homeopatika, vitamíny, laktobacily, žraločí chrupavku, očistu střev ……. Už si nevíme rady. Je pravda, že situace u nás doma je složitá-s partnerem máme jinou představu o výchově. Jenže tu správnou cestu nedokážu asi najít. Všechno se točí jako v začarovaném kruhu – nemoci a vztahy. Nevím, z kterého konce to uchopit. Četla jsem na vašich stránkách o vnitřním pláči, snažím se naslouchat a být tu pro ni, ale…Ještě mě napadla jedna zajímavá věc-akutní zánět se dcerce spustí vždy u „pravého“ tatínka nebo jeho matky. Vycházíme spolu dobře…Může být nějaká souvislost??? Dcerka je jinak silná osobnost, aktivní a neposedná a moc šikovná.Odmala nechce moc jíst ani pít, dost si vybírá, hned nemůže, sladké by ale jedla pořád-což jí samozřejmě nedopřejeme.Ještě dvě věci – na jazyku mívá mapy, v noci často skřípe zubama…
Děkuji moc za Váš pohled, názor a radu.
Petra

Odpověď

Dobrý den,
zadejte si do vyhledávače v Empatii Zánět středního ucha, Rýma a přečtěte si odkazy, které se vám objeví.
Nemoci dětí do šesti let jsou nemoci matky, na dítěti jako na slabším článku z páru se toto oslabení proveví na úrovni tělesné jako nemoc. Proto téměř nemá význam zde rozebírat osobnost vaší dcerky, protože její nemoc to není, ale vaše, bohužel vy jste své datum narození nenapsala. Nevadí. V každém případě je rýma problémem tlustého střeva, uši jsou kontrolkou ledvin, tj. vztahů. Jste ve vztahu velmi nespokojená, trápíte se křivdami, které cítíte, že nemůžete vypustit, nejradši byste neposlouchala vašeho partnera, co vám říká, je třeba to změnit. Nejen kvůli vaší dceři, která bude jednou kopírovat model láskyplného vztahu, který vy jí teď ukazujete, a která je teď tolik a už tak dlouho oslabovaná nemocemi, ale především sama kvůli sobě. Naše děti nám ukazují naše problémy svými nemocemi právě proto, že když nedokážeme vyřešit to, co máme kvůli sobě, kvůli dítěti, které milujeme, to třeba zvládneme. Není třeba se za nic vinit, každé dítě takto svým rodičům pomáhá, každý má něco 🙂
Že se nemoc provalí někde mimo domov, je zřejmé, povolí tlak, který stále pociťuje, uvolní se průchod a nemoc se projeví.
Pokud svého partnera milujete, je důležité si uvědomit, že děti jen vaším vztahem projdou a odejdou, zůstanete spolu zase jen vy, vy pro sebe musíte být nejdůležitější, děti až poté (není to o nelásce, ale o nelpění). Málokdy se rodiče shodnou v názorech na výchovu, je potřeba to pojmout tak, ať si každý rodič vychovává dítě jak uzná sám, ať si s dítětem jedná, jak chce sám, ať si vztah s ním buduje, jak uzná. Nikdy není možné druhému určovat, jak se má k někomu chovat, ani k dětem. Všichni jsme chybující a nikdo z nás není dokonalý rodič, proto nikdo nemá právo svému partnerovi diktovat, jaká výchova je ta správná. Ostatně vaše dítě si vás vybralo přesně s chybami, které máte, pro svůj vývoj je potřebuje, není třeba ho litovat, i když se váš partner k němu třeba chová nehezky, je to jeho škola, kterou potřebuje. Vy se starejte o sebe, o to, abyste změnila atmosféru v rodině na láskyplnou pohodičku, máte to v rukou jako žena jen a jen vy, bohužel či bohudík, vezměte to, jak chcete. Zaměřte se na lásku ke svému partnerovi a rozvíjejte jí, milujte ho, podporujte ho v tom, co chce on sám, nikam ho netlačte, ničím se ho nesnažte změnit. Až dcerka uvidí a především ucítí (je to velmi citlivá bytůstka, ale má sklon k zadržování křivd v sobě, tak pozor, rychle to chce ji podpořit a své vyřešit) lásku kolem sebe, potíže zmizí. Její nemoc je výzvou k vaší změně, děkujte jí za ten trénink a ji jen podpořte.
Přečtěte si knížku Láska jako životní styl; Pět jazyků lásky a Tvoje dítě jako šance pro tebe, pomohou vám.
Pro vás by jistě bylo dobré udělat si očistu tlustého střeva.
Nemohu hodnotit to, co jste už dělali, mohu doporučit, s čím máme zkušenost my.
Probio Balance probiotika, která rozhodně vaše dcerka potřebuje a to hodně a dlouhodobě, příznivé bakterie jsou na sliznicích v celém našem těle, pokud jich je málo, dochází na sliznicích k přemnožení kvasinek a plísní (mapy na jazyku je plíseň) a v těchto místech dochází pak k zánětům, dávkování 3tbl. denně na lačno první balení, dále pokračovat 1-0-1.
Noni – podporuje tělo, aby se vyrovnalo s problémy samo, pro děti ideální, posiluje imunitní systém, výborně odhleňuje, je protizánětlivé, čistí dutiny, dávkování 3 polévkové lžíce denně.
Velmi důležitá je strava, kterou je třeba změnit (i vy). Rozhodně vyloučit všechny mléčné výrobky, zahleňují, místo mléka používat sojové mléko a v něm vařit dcerce obilné kaše třeba z vloček (jahelné, rýžové, ovesné), kupovat sojové jogurty, místo sýru jíst tofu. Naprosto vyloučit maso, uzeniny, sýry, sladkosti a cukr, bílou mouku i pečivo (vhodný je chléb z naklíčených zrn nebo špaldový). V podstatě toho moc nezůstává, čím více zjednodušíte stravu, tím rychleji se dcerka potíží zbaví. Viděla bych to jednoduše – ráno obilnou kašičku s ovocem, dopoledne ovoce, oběd hustá zeleninová polévka nebo rizoto, odpoledne rýžový chlebíček s tofu, pomazánkovým či obyčejným máslem nebo zdravá paštika (obilná, luštěninová, brokolicová, mrkvová – uvidíte, jak vám budou chutnat), k večeři opět nějakou zeleninu, např. dušenou mrkev s hráškem, brambor. Také se jukněte na Naše zásady zdravého stravování, najdete tam také nějaké rady. Neděste se, že to nezvládnete, musíte, nikdo jiný to za vás neudělá. Je třeba pomalu zkoušet vařit jinak, nově, nahrazovat původně používané běžné, ale nezdravé potraviny těmi zdravými, např. bílou mouku nahraďte špaldovou, bílý cukr nahraďte medem nebo hroznovým cukrem, glukopurem, sýry a uzeniny nahraďte tofu, … jde to, nebojte se 🙂
Pokud by to šlo, bylo by ideální koupit si Aquarion a pít zásaditou vodu z něj. Máme skvělé zkušenosti s tím, jak malé děti začínají pít tuto čistou vodu, nechtějí ani přidat šťávu, zásaditá voda je skutečně tak lahodná, že přirozeně máte chuť pít. Zásaditá voda přirozeně čistí a detoxikuje tělo, okysličuje tkáně. Oblékejte dcerku do žlutého nebo oranžového prádla, žádná bílá barva.
Kdyby vám něco nebylo jasné, ozvěte se, jinak začněte a dejte mi vědět, jak to vypadá.
Všechno zvládnete 🙂
Vaše Empatia s láskou

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře