Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství, nemá za cíl nahradit odbornou lékařskou péči a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Na rodičovství se nemůžete naučit nic důležitějšího než milovat své děti a uplatňovat přitom všech sedm rysů lásky - laskavost, trpělivost, schopnost odpouštět, pokoru, zdvořilost, štědrost a poctivost. Gary Chapman

Poslední komentáře

Na okraj

Víte, že jedna tableta Energy & Memory obsahuje tolik kofeinu jako jedna espresso káva? A nemusíte se překyselovat...

L-lysin

L-lysin je potřebný pro tělesný růst, podporuje obnovu tkání, svalové funkce, imunitní systém, zlepšuje hojení, tvoří protilátky, hormony a enzymy, zabraňuje tvorbě oparů typu herpes simplex a herpes labialis (na rtech, pohlavních orgánech).

Hraje zásadní roli při tvorbě karnitinu, živiny zodpovědné za přeměnu mastných kyselin na energii. Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu. Je důležitý pro vstřebávání vápníku a tvorbu kolagenu.

L-lysin je prevencí oparů a účině je léčí, chrání srdce a cévy, zabraňuje vzniku osteoporózy a zastavuje ji, detoxikuje - váže na sebe olovo.

Přírodní zdroje:
mléko, sojové výrobky, ryby, maso, vejce, pivovarské kvasnice (droždí), sýry a všechna jídla bohatá na bílkoviny. Vyskytuje se i v některých rostlinných bílkovinách, v pšeničném gliadinu a v kukuřičném zrnu.

Doporučené dávkování:
Pro děti ve věku 2 - 12 let 10 - 23 mg na kg a den
Od 13 let a starší 12 mg na kg a den
Při akutním stavu herpesu 3000 - 9000 mg denně v dělených dávkách (3xdenně 2tbl.)
Pro prevenci recidivy užívat 1000 mg 3x denně (2xdenně 1tbl.)