Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství, nemá za cíl nahradit odbornou lékařskou péči a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Mnohdy je nejlepším lékem žádný lék.

Hippokratés

Poslední komentáře

Na okraj

Co nám říkají bledé líce?
Nepulzující, sevřený, udušený život, který dáváte sobě sami. Snášíte ho, aniž byste našli sílu postavit se osudu, podmínkám, které máte řešit a prožít si.

Číslo 1 v mřížce

Kliknutím na číslo v mřížce se o jednotlivých číslech dozvíte více:


3 6 9
2 5 8
1 4 7

Číslo 1 - slovní vyjadřování citu, inteligence

Jednička je přiřazena komunikaci a poukazuje na to, jak se dotyčný člověk umí dorozumět s druhými. Je velmi důležité, aby zadržené energie, které se objevují s více jedničkami a které jsou doprovázeny vnitřním napětím, byly pozitivně odbourány, vyjádřeny. Protože je 1 číslo komunikace, může být uplatněna v různých formách umění, v práci nebo hobby.

Jedna 1
Lidé s jednou 1 ve čtverci mají problémy vyjádřit své vnitřní pocity slovy. Jsou proto často neprávem označování jako citově chudí. Lidem s jednou 1 postačí vyjádřit své city jednou a přijde jim zatěžko pochopit, že jejich partner/ka by chtěl/a slyšet častěji, že on/ona je milován/a. Je jim trapné příliš často hodnotit své intimní pocity. Jsou velmi cílevědomí a nenechají se lehce svést ze své cesty.

Dvě 1
Lidé s dvěma jedničkami v numerologické mřížce umějí podstatně snadněji vyjadřovat své pocity. Mají velkou potřebu dělit se o ně, dávat jim průchod, a reagují zklamaně, pokud je někdo zastaví. Bez problémů se svěří jiným a jsou připraveni přizpůsobit se, jsou-li přesvědčováni protiargumenty. Tito lidé potřebují neustálé ujišťování od svého partnera či partnerky, že jsou milováni nebo uznáváni. Takoví lidé mají přirozeně problémy v případě, že ten druhý má jen jednu jedničku a nemůže proto této potřebě rozumět.

Tři 1
Lidé se třemi jedničkami ve čtverci se moc neradují, když je třeba se rozhodnout. Jsou si velmi dobře vědomi svých problémů, zhodnotí je ze všech stran a jsou vážně zmateni, které rozhodnutí je to správné. Potřebují čas, aby mohli problém nahlédnou ze všech stran a člověk s nimi musí mít trpělivost, protože nutit je k rozhodnutí není vůbec nic platné. Když se ale rozhodnou, dají to jasně najevo. Někteří lidé s třemi jedničkami jsou buď velcí mluvkové, nebo – druhý extrém – velmi mlčenliví. Velmi málo o sobě a svých myšlenkách mluví. V každém případě si své nejhlubší a nejvnitřnější pocity podrží pro sebe.

Čtyři 1
Kdo má v numerologické mřížce čtyřikrát jedničku, je klidný a velmi citlivý. Těmto lidem připadá zatěžko jasně vyjádřit své pocity, a proto bývají často nepochopeni. Cítí se nejistí a hledají partnera, který jim dá vnitřní stabilitu, kterou oni sami bolestně postrádají, ačkoliv navenek vystupují často velmi sebejistě. Lidé se čtyřmi jedničkami ztrácejí často svou sebejistotu a mohou být velmi nepříjemní, když neví jak dál nebo se cítí být zahnáni do kouta. Je pro ně velmi důležité nahromaděnou energii rozumně odbourávat tak, aby našli vnitřní klid.

Pět a více 1
Tato osoby mají často těžkosti navazovat vztahy, protože mají tendenci se před okolním světem stahovat, jen obtížně vycházejí i sami se sebou. Emoční energie je podstatně vyšší než u lidí se čtyřmi jedničkami v mřížce a vyšší je i neschopnost vyjádřit odpovídajícím způsobem své city a pocity. Aby se tito lidé chránili před svou vlastní nejistotou, uchylují se k tomu, že jiné slovně zraňují. Raději dříve, než by byli oni sami snad zraněni. Vše podle hesla: Nejlepší obrana je útok.“ Což je samozřejmě v zásadě postaveno na hlavu, protože oni vlastně druhé zraňovat nechtějí, stejně tak jako si nepřejí být sami zraňováni. Člověk musí dát těmto lidem hodně důvěry, aby dokázali najít vnitřní harmonii a pozitivně přeměnit nahromaděnou energii.

Způsoby vyrovnání: pobyt na čerstvém vzduchu, tvůrčí činnost, sport

Když chybí 1
My všichni narození do roku 2000 máme v datu narození přinejmenším jednu 1, a tím tedy přirozenou potřebu nezávislosti a v neposlední řadě také egoismus. Ale od roku 2000 tato 1 chybí. Znamená to, že jim bude scházet i onen tlak uskutečnit své Já v podobě, v jaké to dnes známe my. Budou se muset nově definovat, když budou chtít své cíle a přání uskutečnit, protože u těchto lidí stojí v popředí vědomí „my“.

Izolovaná jednička
Pokud nám chybí 2, 5 a 4, pak máme izolovanou 1. Tyto osoby mají problémy vyjádřit správně své pocity. Nehovoří rádi o tom, co cítí, a často jsou proto druhými nesprávně pochopeni. Mohou se projevovat výbuchy hněvu a pláče. Chybí jim spojení k dalším oblastem jejich rozumového a pocitového světa.


3 6 9
2 5 8
1 4 7

Zdroj: Numerologie v praxi, Milan Walek