V touze po krásném a atraktivním vzhledu používáme rozmanité kosmetické výrobky. Od šampónů přes zubní pasty ke krémům a rtěnkám. Zdravotní rizika některých látek, které každodenně používáme v péči o svůj zevnějšek, si mnohdy neuvědomujeme.

Není možné se ale starat o své tělo zevnitř dobře, vyhýbat se chemii ve stravě, ale nezajímat se o chemii v tom, co dostáváme do těla kůží a sliznicemi.

Sliznice a kůže prokazatelně vstřebá 60% toho, co na ni aplikujeme.

Velkým problémem je, že stejně jako existuje velmi chatrná kontrola chemických látek, přidávaných do potravin, u kosmetiky je to stejné. Sice existuje seznam látek, které v kosmetických výrobcích uvedeny být nesmí, ale každým dnem vzniká obrovské množství dalších a dalších látek, které se netestují (otestují se časem na nás).

Na trhu v USA bylo zjištěno, že z asi 13 tisíc kosmetických produktů obsahuje plných 99% přinejmenším jednu nebo více škodlivých látek nebo látek, jejichž účinky nebyly nikdy testovány.

U nás to jistě není lepší. Vyznat se v názvech (dnes podle platné legislativy EU musí být přidané látky všechny uvedeny na obale v sestupném pořadí podle množství, které je v produktu zastoupeno, ovšem látka musí mít přesný chemický název, což je šílenost, protože jsou chemické látky pro spotřebitele ještě víc skryté) chemických přidaných látek je nad lidské (nebo alespoň nad mé) síly. Opomenu, že kvůli všemu, co podle legislativy EU musí být uvedeno na české etiketě, jsou písmenka tak malá, že k přečtení potřebujeme lupu. Vše na ochranu spotřebitelů…

V kosmetice běžně najdeme hliník, už jsme o něm psali v souvislosti s antiperspiranty. Najdeme ho pod názvem aluminum s různými přívlastky. Ať jde o jakýkoliv hliník, jde o neurotoxickou látku, způsobující rakovinu kůže i prsou.

Bohužel nebezpečí  příjmu hliníku z kosmetických prostředků je zcela vědomě podceňováno

(i když se prokazatelně velmi snadno vstřebává a vstupuje do krevního oběhu!), protože jeho přijetí by znamenalo zhroucení výroby kosmetickcýh i farmaceutických produktů, tak moc se totiž používá!

Hliník v opalovacích krémech

Známý britský badatel Chris Exley, kerý se dlouhá léta věnuje výzkumu zdravotních rizik hliníku, publikoval výsledky zajímavé studie o obsahu hliníku v opalovacích krémech a emulzích dostupných v běžném prodeji. Přesto, že mnozí výrobci sloučeniny hliníku neuváděli v povinném seznamu složení výrobku, byl tam nalezen!

Jestliže bychom měli dodržet doporučení Světové zdravotnické organizace při ochraně kůže před škodlivým ultrafialovým zářením pomocí k tomu vyráběných krémů,

pak bychom měli při jedné aplikaci použít alespoň 35 ml produktu, aby se vytvořila na těle vrstva s odpovídajícím UV ochranným faktorem. Tato vrstva by se měla obnovovat každé dvě hodiny.

Při výzkumu byl nalezen nejnižší obsah hliníku – pouhých 0,25 mg v 35 ml výrobku v produktu z řady Nivea Sun – zvlhčovací emulze s ochranným faktorem 15, avšak to byla světlá výjimka.

Některé produkty obsahovaly více než 166 mg v dávce pro jednu aplikaci.

To znamená, že v průběhu jednoho dne na pláži bychom mohli nanést na kůži svého těla téměř jeden gram hliníku!

Značný problém v působení hliníku v opalovacích krémech na kůži představuje to, že

hliník vyvolává vznik volných kyslíkových radikálů, tedy právě to, před čím nás mají ochranné opalovací krémy chránit!!!

Nad tímto velmi zásadním problémem si výrobci kosmetiky rozhodně hlavu nelámou.

Takže nevyhazujte peníze za zbytečné prostředky na opalování, kterými se nejenže nechráníte, ale navíc ničíte.

Použijte zdravý selský rozum a chraňte se přirozeně. Jak?

– V době maximálního záření slunce omezíme pobyt na přímém slunci, stačí 20 minut denně.

– Nosíme ochranný oděv, klobouky, dobré sluneční brýle.

– Kůži dostatečně hydratujeme, pijeme dostatek zásadité vody (Aquarion) a to alespoň 3 litry denně.

– Kůži ošetřujeme hydratačními krémy bez přidaných konzervantů – Hand and Body Lotion nebo krémy řady Aquabelle nebo Organic Care

– Užíváme vnitřně antioxidanty jako ochranu proti UV záření, čím více pobýváme na sluníčku, tím více antioxidantů potřebujeme. Zvýšíme příjem přírodního vitamínu C, užíváme betakaroten.

– A nenecháme se strašit rakovinou! Léto je přirozená část roku a opalující slunce taktéž.

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

Pokud žijeme v harmonii a nepřeháníme (nic), tak nám rakovina (nic) nehrozí 🙂

Užívejte si sluníčka a odpočívejte!

S láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Betakaroten v kombinaci se zinkem a vitaminem C a E může přispívat k prevenci zhoršení zraku spojeného s věkem
Betakaroten v kombinaci se zinkem a vitaminem C a E může přispívat k prevenci zhoršení zraku spojeného s věkem

Betakaroten je prekurzorem vitaminu A; lidské tělo jej může přeměňovat na vitamin A podle svých potřeb. Vitamin A je stavebním prvkem sítnice, podstatné části našich očí, která hraje nepostradatelnou roli při procesu vnímání světla. Jeho časté užívání také přispívá k normální kondici kůže a pomáhá zabraňovat poškození způsobenému UV zářením.

Detail produktu

Komentáře