Například o rakovině prsu a prostaty.

Přes všechny peníze a snahy nemají preventivní vyšetřovací programy v žádné zemi pozitivní vliv na snížení úmrtnosti. Zcela naopak, vysoká pravděpodobnost falešně pozitivních výsledků vyšetření může zvýšit počet pacientů, kteří jsou poškozováni zbytečnou farmakologickou či chirurgickou léčbou…

Nedávný odhad říká, že vzdor prevenci počet žen umírajících na rakovinu prsu neklesá, a že než mamografie předejde jednomu jedinému úmrtí, tak s desetkrát větší pravděpodobností najde benigní (nezhoubný) nádor, což vede ke zbytečné léčbě či operaci (jedna lékařská studie provedená v Kanadě odhalila, že pouze jedna ze čtrnácti žen s pozitivním mamogramem, poukazujícím na karcinom prsu, ho skutečně měla).

Na základě směrnic zdravotních pojišťoven se vyvíjí na ženy tlak, aby na vyšetření chodily častěji, neboť poplatky se stávají součástí lékařova živobytí.

Mamografické vyšetření se vždy zdůvodňovalo tím, že čím dříve se tumor zjistí, tím bude menší, a tím je tedy větší šance na uzdravení. Tato úvaha však nepočítá s tím, že ne všechny karcinomy metastazují stejnou měrou. Rakovina prsu není nemoc, která se vyvíjí stejným způsobem u všech žen – někdy se rozšíří po celém těle, jindy zachvátí pouze samotný prs.

Většina dostupných léčebných metod beztak nemá na výsledný stav žádný vliv.

Mamografie dokonce úmrtnost paradoxně zvyšuje.

Podle kanadského výzkumu mezi ženami mladšími padesáti let, jich na rakovinu prsu zemřelo více ve skupině vyšetřovaných mamografem, než ve skupině, které nebyla mamografie prováděna. K podobným závěrům došly i tři švédské studie a jedna, která se uskutečnila v New Yorku. Švédský výzkum z Malmö ukázal téměř třikrát víc případů rakoviny prsu u žen mladších padesáti pěti let, které měly za posledních deset let udělanou mamografii. Příčinou je např. nahromaděné rentgenové záření, ale i fyzické trauma způsobené mamografií – v jednom okamžiku vyvine mamogram kompresi 200 newtonů, což je ekvivalentní 20 kilogramovým sáčkům cukru, hozeným na prs (některé přístroje vyvinou dokonce sílu ještě o 10 kg větší). Síla je údajně nezbytná k tomu, aby se dosáhlo co nejlepší kvality obrazu za podmínek snížení záření na minimum. Mnoho vědců se domnívá, že stlačení během mamografie může protrhnout cysty a roznést rakovinové buňky. Jestliže se totiž s tumorem manipuluje, může to zvýšit výskyt jeho metastáz v dalších částech těla až o 80 procent.

Co se týká rakoviny prostaty, platí zhruba totéž, co bylo uvedeno výše.

Analýzy těchto vyšetření se shodují v tom, že vysoká nespolehlivost spojená s vyšetřovacími metodami může přinést více škody než užitku. Hlavním rizikem je zbytečná operace, která ve třetině případů vede k závažné inkontinenci (neudržení moči). Navíc neexistuje žádný materiál, který by dokázal, že muži po prostatektomii (vynětí prostaty) přežívají déle než ti, kteří se jen „bedlivě pozorují“.

Pro prevenci rakoviny prsu uděláte nejlépe,

když se vyhnete hormonální antikoncepci, hormonální substituční léčbě a vůbec všem předepisovaným hormonům, které zvyšují riziko rakoviny, když budete co nejdéle kojit své dítě a jíst co nejvíce čerstvého ovoce a zeleniny a esenciálních mastných kyselin. Pokud by se vám stalo, že by vám testy vyšly pozitivně, je důležité, abyste si výsledky nechala ověřit dalšími metodami, než budete souhlasit s chirurgickým zákrokem.

U rakoviny prostaty se zdá, že vaše nejlepší šance je odmítnutí testu,

pokud ovšem nemáte rakovinu. V opačném případě si rozmyslete, zda není lepší vyčkat a rozhodnou se pro jiný způsob léčby, jako je třeba alternativní medicína či hormonální terapie, než pospíchat s operací, zvláště je-li vám více než 70 let.

Karcinom prostaty je především pomalu rostoucí forma rakoviny a je daleko pravděpodobnější, že zemřete s ní, než na ni.

Podle pitevních nálezů má třetina může Evropské Unie rakovinu prostaty, ale jen 1 procento mužů na ni zemře dřív, než si jejich životy vezme nějaká jiná nemoc.

Zdroj: Kniha – Lynne McTaggartová: Co vám lékaři neřeknou

Jak se o sebe postarat sám preventivně, vás učíme v ZÁKLADECH CELOSTNÍHO ZDRAVÍ v naší AKADEMIE CELOSTNÍHO ZDRAVÍ

Protože prevence je vždy jednodušší, levnější a úspěšnější než léčba!

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Mega B Complex: Vitaminový komplex B v megadávkách
Mega B Complex: Vitaminový komplex B v megadávkách

Mega B-Complex byl vyvinutý pro všechny, kteří potřebují skutečně vysoké dávky účinných vitamínů.

Detail produktu

Komentáře