Mark Dzirasa mi přijde naprosto parádní! Souhlasím s každým jeho slovem, naprosto s ním souzním, jen občas ztrácím ono nadšení pod tíhou všedních starostí, které mně se zdá, že má on na rozdávání. On má skvělý dar, a to je schopnost nadchnout a strhnout svým nadšeným postojem druhé lidi.

Jeho a jemu podobné moc a moc všichni potřebujeme. Abychom měli ve chvílích, kdy naše vlastní nadšení selhává, možnost obrátit se na ně a nechat se jimi povzbudit.

Jsme si vzájemným povzbuzením.

Jeden druhému a možná to o sobě ani nevíme.

Mnoho lidí nám píše, jak moc je inspirujeme k vlastním změnám.

Mnoho lidí tím, jak reagují, neuvěřitelně inspiruje nás.

Je to nádherné propojení jednoho s druhým, a přitom se ani neznáme a možná o tom ani nevíme.

Přijde vám to úžasné jako mně?

To je síla internetu.

Když před lety přišel internet, přišly s ním i obavy, strachy a varování, šířily se o něm zprávy jako o šelmě z apokalypsy. Dodnes mnozí z nás starších, kteří se rádi pasujeme na ty zkušenější, nemají internet, nebo Facebook rádi, bojkotujeme ho a nechceme dovolit našim dětem, aby ho užívali naplno.

Máme strach – ale z čeho?

Z vlastní změny, to je jasné…

Za našich dětských a mladých let jsme si hráli venku, byli více s kamarády osobně. Dnes jsou naše děti na počítači a nám přijde, že by si měly taky jít hrát raději ven. A vzpomeňte si na naše babičky – nám tenkrát říkávaly, že za jejich dětství a mládí bylo všechno lepší.

Není problém tedy v tom, že se vlastně nedá říct, co bylo nebo je lepší, ale to, zda připustíme, že to prostě stejné být nemůže a že tak, jak je to právě teď, je nejlepší?

Že naše odmítání toho, jak je to teď a snaha vrátit „lepší“ dětství do dnešních dnů pro naše děti, je jen nechuť se změnit?

Nechuť tu změnu jednoduše přijmout?

Internet je jen nástroj, jak ho použijeme a k čemu, je jen na nás.

Tím, že budeme zakazovat našim dětem, aby ho využívali a my sami ho využívat nebudeme, se nic nezmění, internet jako nástroj tu zůstane a bude se i bez nás rozvíjet. Takže tudy cesta nevede.

Můžeme ho ale použít jako nástroj k pozitivním věcem, které chceme šířit mezi lidi. Místo pěti přátel se to dozví pětset lidí. Proto rozšiřujeme empatii do více on-line projektů a začali jsme používat nástroje, které vše násobí. A které předáváme a budeme předávat i vám, kteří o to budete stát.

Jako naši partneři se můžete aktivně zapojit do našich programů, děkujeme vám za to, že to děláte!

S láskou vaše Empatia

Komentáře