Migréna souvisí s naší sexualitou…

Jde o neventilovanou energii nespokojenosti a zlosti, agrese.

Křečovitě ji držíme v sobě, ale ona někudy ven vylézt musí… a když přijde, tak máme v hlavě orgasmus. Návaly bolesti a uvolnění.

Duchovní příčina migrény TADY

Bolest většinou zasahuje jen polovinu hlavy. Obvykle se zdá, jako by vyzařovala z hloubky, pak se rozšiřuje na celou hlavu. Záchvat migrény trvá obvykle několik hodin až dnů. Příčina není zcela známá. Předpokládá se, že souvisí se změnami napětí svalů mozkových cév a změnami metabolismu některých látek v mozku.

Záchvat migrény se může rozběhnout po přepracování, stresu, rozčilení, užívání antikoncepčních pilulek, hladovění, při změně počasí nebo klimatu (dovolená), před nebo při menstruaci, při sexu, spustit ho mohou světelné záblesky nebo potraviny jako např. čokoláda, sýr, zmrzlina, některé druhy ovoce nebo smažené pokrmy. Některé typy migrén (menstruační) jsou vázány na menstruační cyklus.

Sedmdesát procent lidí trpících migrénami jsou ženy v období plodnosti.

Při prvních příznacích migrény někdy pomáhá opláchnout si obličej studenou vodou. Pokud již migréna začne, je vhodné lehnout si v zatemněné místnosti na záda a relaxovat. Přitom lze poslouchat relaxační hudbu a pokusit se usnout. Lepším řešením je ale prevence, především meditace, relaxační cvičení, úprava jídelníčku a užívání bylin a doplňků výživy.

V létě migréna způsobuje těm, kteří k ní mají sklony, vážné problémy. Její ataky mohou být podporovány změnami teploty, silným slunečním zářením stejně jako intenzivní vůní a zápachem.

Podle studií, které proběhly v posledních letech, mohou tyto obtíže zmírňovat některé vitaminy nebo antioxidanty včetně koenzymu Q10.

V roce 2006 bylo v rámci studie léčeno 32 pacientů trpících migrénou dávkami 150 mg CoQ10 denně. Po 3 měsících podávání Q10  došlo u více než 60% z nich ke snížení počtu dní s migrénou o více než 50%, a to bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

V jiné studii, do které se zapojilo 1500 lidí, se u pacientů s migrénou s prokázaným nedostatkem Q10, kteří užívali 1-3 mg Q10/kg tělesné hmotnosti (např. pacient s hmotností 70 kg dostával 70-210 mg/den),asi po 3 měsících snížil počet, četnost a závažnost atak.

Vše o koenzymu Q10 TADY

V některých případech jsou to nejen dospělí, ale i děti, které trpí mučivými bolestmi.

Nedávná studie potvrdila, že většina dětí, adolescentů a dospělých v mladém věku, kteří se potýkají s migrénou, má mírný nedostatek vitaminu D, riboflavinu (vitaminu B2) a koenzymu Q10.

Studie se zúčastnili pacienti z Centra bolestí hlavy u dětí v Cincinnati. V tomto centru je u pacientů již při jejich registraci rutinně zjišťována hladina vitaminu D, riboflavinu, Q10 a kyseliny listové, protože v dřívějších výzkumech byla zjištěna souvislost mezi těmito látkami a záchvaty migrény.

Podle výsledků studie trpí dívky a mladé ženy spíše nedostatkem Q10, zatímco chlapci a mladí muži mají větší sklony k nedostatku vitaminu D. Podle dalšího zjištění je u pacientů, kteří se potýkají s chronickými migrénami, s větší pravděpodobností nedostatek Q10 a riboflavinu než u těch, kteří mají migrény jen občas.

Jestli máte sklony k migréně, dbejte na správný příjem vitaminů. Pokud dosáhnete jejich optimálního doplňování, jistě se vám podaří snížit riziko záchvatů migrény.

S láskou vaše Empatia

Prameny:

Open label trial of coenzyme Q10 as a migraine preventive – Rozen TD, Oshinsky ML, Gebeline CA, Bradley KC, Young WB, Shechter AL, Silberstein SD Cephalalgia. 2002 Mar;22(2):137-41

Efficacy of coenzyme Q10 in migraine prophylaxis: a randomized controlled trial – Sándor PS, Di Clemente L, Coppola G, Saenger U, Fumal A, Magis D, Seidel L, Agosti RM, Schoenen J., Neurology. 2005 Feb 22;64(4):713-5.

Coenzyme Q10 deficiency and response to supplementation in pediatric and adolescent migraine – Hershey AD, Powers SW, Vockell AL, Lecates SL, Ellinor PL, Segers A, Burdine D, Manning P, Kabbouche MA., Headache. 2007 Jan;47(1):73-80.

Riboflavin, CoEnzyme Q10, Folate, and Vitamin D Deficiency in Pediatric, Adolescent, and Young Adult Migraine Patients – Hagler, S.E. et al., Program Abstracts 58th Annual Scientific Meeting American Headache Society® June 9-12, 2016

Kam dál?

Do našeho e-shopu

COQ10 Lozenges: Tím, že podporuje energetické procesy v ústní sliznici, může mít CoQ10 pozitivní vliv na lokální záněty dásní
COQ10 Lozenges: Tím, že podporuje energetické procesy v ústní sliznici, může mít CoQ10 pozitivní vliv na lokální záněty dásní

CoQ10 Lozenges jsou tablety, které se dávají pod jazyk a obsahují CoQ10 s přírodní citronovou příchutí. Podporují rychlejší a jemnější vstřebávání, protože účinné látky obejdou trávicí systém a tím, že vstoupí do krevního oběhu, se dostanou přímo do buněk. Tímto naším energetickým prostředkem nabízíme především pomoc v takových situacích, kdy je potřeba jednat okamžitě a mysleli jsme i na ty, kteří mají trávicí problémy, a proto nemohou užívat tradiční verzi přípravku.

Detail produktu

Komentáře