Možná nejdřív přiblížím, co to je škatulka.

Škatulka je něco, s čím se ztotožňuješ.

Například, že jsi alergik nebo astmatik, cholerik nebo flegmatik, že máš sklon ke křečovým žílám, protože je má máma, že jsi vegetarián nebo masožravec, že umíš házet věci za hlavu nebo nejsi schopný odpustit nikomu nic,…

Jsme to, co si o sobě myslíme.

Takže škatulka je tvrzení, kam patříš a kdo jsi.

Vždycky mě drásalo, když se na mne někdo obrátil o radu a hned v úvodu začal vyjmenovávat své škatulky. Kdo je, jak to má a s čím se ztotožňuje. Připadalo mi to, jakoby si na sebe nalepoval štítky, jaké lepíme na zboží, abychom viděli, co si kupujeme v krabici. A tím se obhajovali.

Pak mi ale došlo, že škatulka je super pomocník k pochopení sebe!

Protože bez škatulky nevíme, kdo jsme.

Pokud se zařadíme do nějaké škatulky, vyhledáváme si o tom informace, cože to znamená, že jste to či ono. Čím víc toho nalézáme, tím víc se s tím ztotožňujeme. JO, fakt jsem typický astmatik.

Problémem není, že jsme našli svou škatulku, ale že si v ní pěkně lebedíme, zavřeme se v ní a hýčkáme si všechno, co jsme. A nechceme z ní ven.

Zavření ve škatulce ale ztrácíme vzduch, dusíme se tam a hnijeme. Až nás nahromaděný smrádeček vyžene nějakým způsobem ze škatulky pryč.

Protože škatulka není bezpečné místečko k hovění si v tom, kdo jsme, ale startovací můstek pro změnu.

Když nepřijmeme to, co jsme, jako výzvu k vlastní změně, pak nás vlastní smrádeček vyexpeduje ze škatulky hodně rychle a náramně nepříjemně. Třeba úrazem nebo nepříjemnou nemocí nebo hádkou s někým, s kým toužíme být v pohodě.

Škatulka je super věc! Ale zůstat v ní nejde…

Ale taky dobře vím, jak obtížně se z ní leze. Protože když se ztotožníme s nějakým stavem, který máme, když najdeme, že jsme holt takoví, tak se nám hodně uleví a chceme v tom zůstat.

Jenže život je neustálý růst a změna k lepšímu, proto nám škatulka nedá klid a pokoj.

A donutí nás všechno, co jsme v ní našli, přijmout jako výzvu ke své změně.

Jsem astmatik? Príma, tak jaká je má výzva ke změně? Nebýt tak úzkoprsý? Fajn! Tak se budu snažit nebýt. A budu posilovat tělo, abychom to společně zmákli 🙂

Neumím odpouštět a pamatuju si křivdu z pískoviště? Paráda! Jdu se to tedy učit, krok za krokem, až se to naučím! A k tomu si budu čistit tlusté střevo a dovolím, aby to, co v sobě držím a nechci to pustit, konečně třeba pomocí juky vylezlo.

Jsem cholerik a na každého řvu? Super! Tak se budu snažit zkrotit své ohnivé emoce a budu pracovat se svou agresí na jiných úrovních, třeba začnu víc sportovat, abych to vybil. A zklidním i své tělo a žlučník, protože ten je zodpovědný za můj nezkrocený vztek.

Atd. atd. atd.

Škatulka není rakev, ale výzva ke změně!

Jsem fakt v úžasu, co nám píšou lidé z programů naší Akademie celostního zdraví.

Jak jsou nadšení z jednoduchosti, s jakou jim předkládáme kroky ke změně. Jak něco, co léta nedokázali udělat, za pár týdnů zvládli.

Všichni to umíme a všichni máme tu schopnost vylézt ze své škatulky sami v sobě.

Jen na to bez pomoci přijdete prostě trošku déle. Nejsme guru ani lepší než vy. Jen už známe tu cestičku, kterou vám ukazujeme. Jste skvělí, že se necháte vést…

Použijte k hledání své škatulky videa Základů celostního zdraví nebo knížku Základy celostního zdraví!

S láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Green Health: Vojtěška je jedním ze zdravých zdrojů vitaminu K
Green Health: Vojtěška je jedním ze zdravých zdrojů vitaminu K

Vojtěška, která je základní látkou Green Health, je díky svému vysokému obsahu chlorofylu skvělá k detoxikaci a alkalizaci. Je to opravdová zásobárna živin: obsahuje několik vitaminů (C, D, E, K, B), betakaroten, minerály (vápník, železo, draslík, fosfor) a esenciální aminokyseliny, které všechny podporují zdravé fyziologické procesy v těle.

Detail produktu

Komentáře