Mimo lež, která říká, že tuk je to, co vás udělá tlustými, a že způsobuje srdeční onemocnění, je největší lež, která způsobila trápení desítkám milionům lidí, že abyste zhubli tak musíte jíst méně a cvičit více.

Tato lež zní takto: Všechny kalorie jsou stejné.

Ztráta hmotnosti je o matematice – kalorie dovnitř a kalorie ven. Pokud jíte více než spálíte, získáte váhu. Pokud jíte méně, než spálíte, ztratíte váhu. Toto se nazývá Hypotéza energetické bilance.

To se zdá logické, kromě toho, že je vědecky špatné.

Je to poselství, které nám říká naše vláda, poselství, které nám říkají téměř všichni lékaři, výživoví poradci a programy na hubnutí.

Potravinářský průmysl nám samozřejmě říká totéž.

To samo o sobě by nám mělo připadat podezřelé. Úbytek hmotnosti je problém energetické bilance. Jen jíst méně a cvičit více.

Každé jídlo je v pořádku, pokud nebudete příliš mnoho jíst.

Sladké sušenky s obsahem 100 kalorií je stejné jako 100 kalorií borůvek nebo ořechů. 200 kalorií sodovky je stejné jako 200 kalorií avokáda. Nesmysl.

Ve skutečnosti jsem v jedné velké raní show udělal segment o tom, proč to není stejné a nenápadně ho dostal do televize, úzce spolupracujíce s jedním producentem. Potom mě už nenechali vrátit se zpět na scénu. Proč? Protože potravinářské společnosti jsou hlavním zdrojem příjmů z reklamy. Naše zprávy jsou řízeny penězi, nikoli vědou nebo fakty.

Co je tak špatné na této zprávě je to, že obviňuje osobu, která má nadváhu.

Naznačuje, že jste líný žrout, který jí příliš mnoho a necvičí. To je podle mého názoru škodlivé, kruté, a dokonce i zločinecké, protože odporuje tváří v tvář vědě a zachovává škodlivý mýtus, který doslova zabíjí miliony pomocí chronických onemocnění.

Toto by znamenalo, že strava o 1800 kalorií sodovky je stejná jako 1800 kalorií brokolice nebo mandlí.

Dokonce i pětiletý pochopí, že to prostě nedává smysl. Přesto je to základ téměř každého programu na hubnutí.

To není jen můj názor, ale z rostoucího množství literatury, která dokazuje, že všechny kalorie nejsou stejné. Že na kvalitě záleží více než na kvantitě. Že jídlo není jen energie, ale informace, pokyny nebo kód, který doslova řídí téměř každou funkci vašeho těla – včetně vašich hormonů, chuti k jídlu, chemie mozku, imunitního systému, genové exprese, a dokonce i vašeho mikrobiómu s každým soustem. A že kvalita informací má větší význam než množství. Složení jídla, které jíte, je důležité.

Věda o tom, jak cvičit víc a jíst méně, je nejhorší ideou pro hubnutí

Podívejme se jen na několik studií (a pokud chcete více, můžete si přečíst mé knihy Eat Fat Get Thin a 10 Day Detox Diet.

Přehled 53 randomizovaných studií (s nejvyššími kvalitativními důkazy) porovnávající diety s nízkým obsahem tuku v porovnání s vysokým obsahem tuku zveřejněným v Lancet Obesity zjistil, že diety s vysokým obsahem tuku vyhrály vždy a čím větší rozdíl – což znamená nejvyšší obsah tuku / nejnižší obsah sacharidů oproti stravě s nejvyšším obsahem sacharidů a s nízkým obsahem tuku – tím větší ztráta hmotnosti.

Nedávná randomizovaná kontrolovaná studie v prestižním časopise Nature zjistila, že neomezovaná strava s vysokým obsahem tuku (což znamená nízké množství sacharidů, vysoký obsah tuku, jíst tolik, kolik chcete) je ve srovnání s dietou s omezeným obsahem kalorií mnohem lepší. Ve skutečnosti skupina s vysokým obsahem tuku zhubla víc, měla lepší hodnoty hladiny cukru v krvi a nižší triglyceridy a lepší HDL (nebo-li dobrý cholesterol). A skupina s vysokým obsahem tuku vysadila i diabetické léky!

Ještě více výzkumů se věnuje mimořádným výhodám ketogenních diet (velmi vysoký obsah tuku – 70% – a velmi nízkokalorické diety bez obilovin, fazolí, cukru, škrobů) pro snížení tělesné hmotnosti a zvrácení diabetu 2. typu.
Nová online společnost Virta Health používá ketogenní dietu k léčbě cukrovky typu 2 s většími úspěchy než jakýkoli jiný přístup. 87% pacientů vyloučilo nebo snížilo inzulín, 56% pacientů zcela normalizovalo hladinu cukru v krvi a kompletně zvrátili diabetes typu 2 a průměrná ztráta hmotnosti po 6 měsících činila 12% jejich tělesné hmotnosti. Vše bez omezení kalorií. To je v tradičních programech s nízkým obsahem tuku, kde je omezený příjem kalorií neslýchané.

Jídlo je informace a na kvalitě záleží víc než na kvantitě

Mohl bych pokračovat dál, ale to, co si máte odnést domů je následující: Jídlo je informace. Na kvalitě záleží víc než na kvantitě.

Úbytek hmotnosti a zdraví závisí mnohem více na typu a kvalitě potravy, kterou jíte, než na kaloriích nebo množství přijatého jídla.

Ve své nové knize „Food: What the Heck Should I Eat?“ procházím přesně, jaké jídlo v každé kategorii je nejlepší jíst. Které maso, jaké mléčné výrobky, kterou zeleninu, jaké obiloviny atd. Odstraňuji tím dohady o tom, jaké jíst jídlo, které je pro vás dobré, dobré pro planetu a životní prostředí, a dokonce dobré pro lidská práva!

Nepotravinové látky nebo potravinové náhražky (což je asi 60% běžné stravy) jsou mimo. Prostě řekni ne!

Odnaučí to váš mozek a paletu jíst vysoce návykové, zdravotně škodlivé potravin. Jsme zaplaveni reklamami a marketingem pro nejhorší možné jídlo pod rouškou, že je to zdravé – s nízkým obsahem tuku, vysokým obsahem vlákniny, celozrnných látek, nízkým obsahem cukru atd. Je to všechno špatně.

Zkorumpované a nebezpečné chování velkých potravinových firem, vědců a vlád

Vezměte například obrovské úsilí velkých potravinářských korporací, vrstvit své nechutnosti po celém světě díky tomu, co považuji za trestnou činnost. Nestlé rozvíjejí světový produkt, nápoj s názvem Milo, je to kombinace mouky a cukru a čokolády se stejným glykemickým indexem jako Coca Cola. Čistý odpad propagovaný jako zdravé jídlo.

Milo je velmi rozšířené v Malajsii. Nestlé najala rockové hvězdy pro reklamu, aby propagovala nápoj pro zvýšení výkonnosti ve škole a sportu, a vytvořili tak tento vědecky koncipovaný koncept nazvaný „energetická mezera“, který tvrdí, že postihuje 4 z 5 dětí. Proto Milo potřebují. Sledujte tuto reklamu a děste se. Ke dni psaní tohoto článku má 18 milionů zobrazení! New York Times zveřejnila vyšetřovací zprávu o tom, jak Nestlé financuje zkorumpovanou vědu, podplácí výživové poradce, lobbyisty a finanční prostředky vládní politiky v Malajsii, což z ní činí nejtlustší zemi v Asii. Kdyby se Mezinárodní trestní soud zaměřil na velké potravinářské společnosti, byli by ve velkých potížích.

Přeji vám zdraví a štěstí, Mark Hyman, MD

Zdroj: drhyman.com

Pokud vás téma celostního zdraví zajímá, podívejte se na videa ZÁKLADY CELOSTNÍHO ZDRAVÍ zdarma. Nebo je k dispozici knížka Základy celostního zdraví, pokud raději čtete.

s láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Oregano Oil: Proti plísním, mikrobům a bakteriím
Oregano Oil: Proti plísním, mikrobům a bakteriím

Mezi účinné látky oleje z dobromysli (Oregano) patří flavonoidy, které jsou známé díky svým skvělým antioxidačním účinkům, a několik užitečných těkavých látek. Jednou z nich je karvakrol, který má silné antimikrobiální účinky, a tak může bránit reprodukci bakterií a plísní nebo proti ní působit preventivně.

Detail produktu

Komentáře