Mnoho žen se na mne obrací s prosbou, jak mají porozumět tomu, že jako ženy mají být pasivní.

Přece když budou ustupovat, tak utlačí sebe do pozadí a budou ponížené a bez sebevědomí. Opak je pravdou….

Ale nejprve chci trošku rýpnout a zbourat tohle zvláštní pravidlo, že být pasivní znamená ponížení, že ustoupit je známka slabosti a že pasivní žena musí být zákonitě bez sebevědomí.

Když se na mne obraceli lidé o radu, přicházeli často totálně zhroucení, smutní, nešťastní a zoufalí. Když jsem s nimi rozebírala jejich situaci, mluvili hodně o tom, že tohle nemůžou, nezvládnou, nemohou si to dovolit, nemají dost sil, mají málo sebevědomí, jsou utlačeni věkem, partnerem, rodiči, dětmi, nemocí.

Při rozhovoru s nimi mi došla jedna zásadní věc:

Spousta lidí, kteří se nám jeví jako oběti a chudáci, si ve své pozici hoví a nechtějí změnu. Protože tím, že potřebují péči, porozumění, soucit a pomoc, si vynucují pozornost, kterou si jinak získat neumějí.

Že vlastně ti lidé, kteří stále tvrdí, že nemohou nic, jsou ti největší utlačovatelé svého okolí!

Vymysleli (a funguje jim) jen jiný způsob, jak ovládat lidi. Místo jasného tlaku, křiku, vyžadování toho, co chceme, zvolili způsob, který druhé nutí ty věci pro ně dělat ze soucitu, protože oni jsou chudáci.

Proč to píšu v souvislosti s ženskou pasivitou?

Protože i většina žen, aniž by cokoliv zkusila se svou pasivitou udělat, má výhrady, proč to nejde a jak se tím stanou bezmocnými a hýbne to jejich sebevědomým!

A tak setrvávají v roli chudinky, která nemůže nic změnit, protože má malé sebevědomí, ale skrytě vyčítá, manipuluje, citově vydírá, a myslí si, že je to způsob, jak neztratit sebevědomí, a získat lásku. Je to cesta k přesně opačným výsledkům….

Každá žena, která zkusila udělat krok zpět, aby udělala prostor pro aktivitu svému partnerovi, ucítila tu sílu, kterou vědomý krok zpět znamená.

Je to silné rozhodnutí udělat krok k ženské změně, které vám sebevědomí ne sebere, ale dodá! Není to totiž snadné ukočírovat svou potřebu všemu vládnout a mít pod kontrolou a vše aktivně organizovat. Ale odměna ve formě aktivní reakce od partnera i ve formě zvýšeného sebevědomí, pocitu, jak velkou věc zvládla, je jistá a úžasná!

  • Pasivita je cesta k sobě, ne od sebe.
  • Pasivita dává prostor druhému, aby se projevil.
  • Pasivita říká, že vnímám aktivitu druhého a vidím, co dělá, co říká, dávám mu tím pozornost.
  • Pasivita dává najevo, že druhý člověk pro mě má velkou hodnotu, protože mi nedělá problém dát mu přednost.
  • Pasivita ze mně dělá člověka, který zná svou cenu a když se rozhodne, může ustoupit kamkoliv a komukoliv, ale s jeho vlastní sebehodnotou to neudělá nic.

Milé ženy, věřte, že pasivita je základ našeho ženství a věřte, že je to nejlepší krok, který můžete směrem k sobě a lásce udělat.

Přidejte se do kurzu ŽENA JE LÁSKA zdarma

Nebo se rovnou přidejte do KRUHU Žena je láska mezi tisíce probuzených Kruholásek!

Všechny tam patříte, protože všechny jste skvělé ♥︎

Děkuju, že jste se mnou! s láskou Miluška

Komentáře