Nová doba, která se rodí bude o SOUNÁLEŽITOSTI V INDIVIDUÁLNÍCH ODLIŠNOSTECH.

Procházíme přechodem, zrodem nové doby, jde o krizi toho, jak jsme žili dřív. Je to přerod nutný, pokud máme jako lidstvo přežít.

Základní princip nové doby bude skutečné soužití v našich odlišnostech, v naší individualitě, v různosti názorů a přístupů, končí doba, kdy jedno pravidlo platí pro všechny. Toto je nejvíc, co mne udržuje v pozitivním nastavení.

Protože doba, která ctí a podporuje individualitu je doba, která nejvíc podporuje svobodu ♡

Možná to tak v tuto chvíli vůbec nevypadá, ale je to hlavní cíl, kam to vše směřuje. Když si představíme, co všechno je navázáno na NEsvobodu a kolektivní pravidla, tak je jasné, že nás čeká ještě hodně trpělivosti a práce.

Znamená to v praxi, že máme vytvořit svět, kde nebudeme jeden druhého soudit, hodnotit, kritizovat, ale podporovat v jeho rozhodnutí, ať budou podle nás úplně zcestná.

Přitom jak to vypadá teď. Ti očkovaní nechápou neočkované a obráceně. Ti, kteří podporují migranty nechápou ty, kteří je nepodporují…

ALE je to stejné jako to v našem životě bylo vždycky – vždycky jsme někoho nechápali! Toto je jen víc vyostřené, protože jde o hodně a týká se to všech. Ale je to v principu stejné.

Výzvou pro nás všechny je učit se ctít rozhodnutí druhého, ať je jakékoliv.

♡ Mít hlubokou úctu ke zkušenosti druhého, že nikdy nežijeme život druhých a tak nemáme vůbec právo posuzovat, jak se rozhoduje.

♡ Mít hlubokou úctu ke konceptu života, kdy já se mám starat o sebe a svůj život a o nikoho jiného.

Na naší cestě životem je základní linkou láska a úcta k sobě, která se kloubí s láskou a úctou k těm, kteří jsou nám nejblíž – partnerovi, dětem, rodičům, našim blízkým. Tato láska a úcta se rozpíná z nás dál mezi další a další lidi. Osoby nám naprosto cizí, které jsme třeba nikdy v životě nepotkali, ale náš život ovlivňují, např. politici, lékaři, které sledujeme pouze v médiích, odborníci, kteří se jakkoliv vyjadřují k tomu, co se děje a jakkoliv to ovlivňují.

Neustále balancujeme na hraně, nakolik milovat druhé, abychom neztratili něco ze sebelásky, a říkáme tomu hranice. Nakolik dávat lásku druhým, aby nás nezačali zneužívat.

Ačkoliv nás trénuje v tomto balancování nejvíc partner a ti, které nejvíc milujeme, tak nás trénují všichni, i ti zcela neznámí. Protože pokud si toho všímáme, jakkoliv nás to ovlivňuje a jakkoliv se tím zabýváme, je to k pochopení a ke změně nás samých.

Pořád a všechno venku je o nás!

Znáte své výzvy a víte, co je váš životní úkol? (pokud ne, najdete to v Harmonických vztazích)

Ve venkovním světe mohou platit jakákoliv opatření, ale všichni máme dvě možnosti:

1. Nechat se jimi zválcovat a zkazit si nejen dnešní den, ale všechny dny, kdy se budeme s těmito opatřeními potýkat.

2. Nedovolit se jimi ovlivnit a plnit si den tím, co nám přináší radost a životní štěstí.

→ Pokud mě něco štve, tak pracuji se svým vztekem uvnitř sebe a nesnažím se změnit to, co vztek vyvolává.

→ Pokud mě něco omezuje, tak se snažím prakticky tato omezení zlikvidovat, tzn. udělám kroky k tomu, aby se zrušila. Podám žalobu na vládu, která tato omezení vydává.

Jenže my děláme přesně to, co chtějí.

↓ Bojujeme jeden proti druhému.

↓ Máme zásady, které si držíme a přes které nejede vlak.

↓ Neustoupíme ze svého.

Nakonec vše skončí tak, že budeme stát jeden proti druhému s puškou.

Protože pokud toto nezvládneme (a hodně rychle), po krizi, která přichází, přijde válka. V tomto módu trvání si na své pravdě nic jiného vzniknout nemůže.

Přitom všichni toužíme po tom stejném – lepším světě pro naše děti!

Co s tím dělat a odkud začít?

Prostě jako se vším…. obrátit prst na sebe a konečně se začít zabývat sám sebou. A to stejné ctít u druhých lidí.

  1. LÁSKA: Snažit se druhé respektovat, být k nim laskavý a nesoudit, že se nechali nebo nenechali naočkovat, nebo mají na tuto situaci názor takový nebo makový.Pokud to zatím nedokážeme, tak pracujme na svém úkolu aspoň neplivat, být zticha a nekydat špínu na někoho, v jehož botách nechodím a jehož životní příběh neznám. Nepovyšovat svou pravdu nad pravdu druhého, protože existuje pouze jedna pravda, a to ta osobní.
  2. HRANICE: Obrátit se směrem k sobě a s odvahou se vrhnout do témat, která jsou pro nás důležitá.Pokud se cítím omezován ve své svobodě, nebojujme proti lidem, kteří si myslí něco jiného, ale přestaňme respektovat nařízení těch, které je vymýšlejí. Najděme odvahu a místo osočování souseda podejme žalobu na stát, na vládu, na ty, kteří vše vymýšlejí. A najděme odvahu nepodřizovat se nařízením, ale nebojovat proti obyčejným lidem, kteří jsou na tom stejně jako já.

Je naprosto lhostejné, jak se k celé situaci stavíme, zda jsme očkovaní nebo ne. Jde o to, jak se tím zabýváme, co v sobě řešíme, jaké emoce všechno venku v nás vyvolává.

Tento nejdůležitější princip – soužití individualit – ctím v praxi a snažím se ho žít už teď.

Ale to nejdůležitější je, že si plním den tím, co miluju dělat a to skutečně dělám!

Nedovolím ničemu zvenku, abych si tím kazila jedinou minutu svého života ♡

Všechno, všechno, je o nás ♡

Já se raduju, že se tohoto můžu účastnit, že jsem si tuto dobu vybrala, protože to nebyla náhoda!

Mám ohromné množství síly a odvahu – musím ji mít! A vy taky.

Hodně odvahy jít konečně sám k sobě ♡

s láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Rhodiolin: Rozchodnice růžová je přírodní adaptogen na stres
Rhodiolin: Rozchodnice růžová je přírodní adaptogen na stres

Hlavní složka těchto kapslí rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) je adaptogenní rostlina. Její účinné látky mají příznivé účinky na centrální nervový systém, a to je důvodem, proč může zvyšovat koncentraci a fyzickou a mentální výkonnost. Rhodiolin může být účinný v případě studia, sportu a při vyrovnávání se se stresem. Snižuje mentální únavu a může přispět k lepší celkové kondici. Tím, že je doplněn zinkem, zlepšuje odolnost těla vůči nemocem, snižuje rovněž stres a příznaky způsobené napjatým způsobem života.

Detail produktu

Komentáře