Podle rozsáhlé mezinárodní kardiologické studie, jež byla nedávno zveřejněna, mají lidé s chronickým srdečním selháváním

o 43 % vyšší naději na přežití, pokud užívají přírodní látku zvanou koenzym Q10.

Zároveň je tato látka životně důležitá u všech pacientů užívajících léky na vysoký cholesterol.

(Tak to jsem hrdá, že my to už víme spoustu let)

Záchrana pro kardiaky

Zvýšená šance přežití, snížení počtu nutných transplantací srdce a hospitalizací a možná úspora výdajů za zdravotní péči, takové jsou výhody při léčbě pacientů s chronickým srdečním selháváním pomocí koenzymu Q10, jak vyplývá ze studie Q-Symbio.

Mezinárodní kardiologická studie, která vznikla pod vedením dánských vědců a byla publikována v časopise Journal of the American College of Cardiology, tedy v jednom z nejcitovanějších kardiologických časopisů světa přináší mimořádně nadějné vyhlídky.

Výsledky totiž jednoznačně ukázaly, že denní příjem koenzymu Q10 snižuje celkovou úmrtnost o celých 43 %!

Bezpečnost a lepší kvalita života

Kromě výrazně vyšší šance na přežití byl u pacientů s chronickým selháváním srdce, kteří navíc ke své běžné léčby užívali koenzym Q10 v dávce 100 mg 3x denně, zaznamenán nižší počet hospitalizací z důvodů srdečního selhávání a méně nežádoucích účinků klasické léčby, než u pacientů, kteří polykali placebo.

Na základě výstupů ze studie Q-Symbio se zdá, že koenzym Q10 je bezpečnou léčbou, která má potenciál stát se do budoucna pomocnou farmakoterapií používanou u srdečního selhávání.

Energie nejen pro srdce

Koenzym Q10, látka podobná vitaminům, byl původně objeven americkými vědci v roce 1957 a za jeho objev byla udělena Nobelova cena. V našem těle se vyskytuje ve všech buňkách, kde je součástí takzvaného energetického metabolismu. Neboli pomáhá přeměnit tuky, bílkoviny a sacharidy na energii.  Orgány s nejvyššími požadavky na energii (především srdce, játra a ledviny) potřebují nejvíce koenzymu Q10.

Zhruba do dvaceti let si tento „vitamin“ naše tělo dokáže vytvářet samo, pak sice také, ale jeho produkce klesá, po čtyřicítce dokonce rapidně. Přitom nedostatek koenzymu Q10 může mít za následek řadu zdravotních potíží od únavy přes sníženou schopnost koncentrace až po rychlejší stárnutí. Vedle přirozeného vyčerpávání vlivem stárnutí může být hladina Q10 výrazně snížena v důsledku určitých onemocnění nebo některými léky.

Milion v ohrožení

Životně důležitý je koenzym Q10 u pacientů, kteří jsou léčeni takzvanými statiny, jež snižují hladinu cholesterolu v krvi. Jen v Česku je denně užívá milion lidí.

Tyto léky však mají zároveň řadu vedlejších účinků, z nichž jeden z nejvážnějších je, že blokují tvorbu koenzymu Q10, což vyvolává svalovou slabost včetně svalu srdečního!

Užívání statinů bez doplňování koenzymu Q10 (v dávce 100 až 200 mg denně) zhoršuje srdeční výkonnost a může způsobit závažné zdravotní komplikace. Na tuto komplikaci by měli lékaři pacienty vždy upozorňovat, ale neděje se to.

Koenzym Q10 se sice přirozeně vyskytuje v hovězím masu, sóje, brokolici či ořeších, ovšem příjem z potravy nestačí jeho denní spotřebu pokrýt.

http://lifestyle.svobodneforum.cz/

Tak konečně je to dokázáno vědecky 🙂

Koenzymu Q10 máme v nabídce vícero druhů podle provedení i obsahu účinné látky:
CO Q10 Lozenges, Super Co Q10 Plus, Mega Coenzym Q10 Plus, Super Mega CoQ10

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

Všechno o srdci a radosti na RADOVAT SE JE LÁSKA

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Super Mega COQ10: Mimořádná dávka energie
Super Mega COQ10: Mimořádná dávka energie

Super Mega Koenzym Q10 je mimořádně vysoká dávka koenzymu Q10 s přidanými antioxidanty. Při vyšší dávce, v četných případech Q10 může být ještě výraznější a můžete pohodlně přispět ke zlepšení kvalitu vašeho života pouze jedna tobolka . Vitamin E a Selen přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Věděli jste že 1 tableta Super mega CoQ10 dodává tolik CoQ10 jako 3 kg hovězích jater a nebo 24 kg mandlí?

Detail produktu

Komentáře