Měli bychom si to všichni zapamatovat…

Jeden starý, 92-letý, drobný, vyrovnaný a hrdý muž, který je každé ráno úderem osmé zcela oblečen, s vlasy moderně učesanými a důkladně oholen, i když je slepý, se dnes stěhuje do pečovatelského domova. Jeho 70-letá manželka nedávno zemřela, a tak je přestěhování nutné.

Po mnoha hodinách strávených trpělivým čekáním v hale pečovatelského domova se mile usmál, když mu bylo sděleno, že pokoj má připraven. Když své chodítko vmanévroval do výtahu, poskytl jsem mu vizuální popis jeho malinkého pokoje, včetně prostěradel zavěšených na okně.

„Moc se mi to líbí,“ spustil nadšeně jako 8-letý kluk, který dostal štěňátko.

„Pane Jonesi, ještě jste ten pokoj neviděl, počkejte…“

„To s tím vůbec nesouvisí,“ odpověděl.

„Štěstí je něco, o čem rozhodujete dopředu. Jestli se mi pokoj bude líbit nebo ne, nezáleží na tom, jak je uspořádán nábytek. Záleží na tom, jak si upořádám mysl.

Už jsem se rozhodl, že se mi pokoj bude líbit.

Je to rozhodnutí, které učiním každé ráno, když se vzbudím.

Mám možnost si zvolit; mohu strávit den v posteli a probírat se potížemi, které mám u různých částí svého těla a které už nefungují. nebo vstát z postele a být vděčný za ty, které dosud fungují.

Každý den je dar, a dokud budou mé oči otevřené, soustředím se na ten nový den a všechny šťastné vzpomínky, které jsem si uchoval. Právě pro tuto chvíli svého života.

Stáří je jako účet v bance.

Vybírat můžete to, co jste si uložili.

Takže, má rada zní: ukládejte hodně štěstí na svůj bankovní účet vzpomínek!

Děkuji za váš podíl na naplňování mé vzpomínkové banky.  Já sám stále ještě ukládám.“

Mějte na paměti pět jednoduchých pravidel pro štěstí:

  1. Oprostěte své srdce od nenávisti.
  2. Oprostěte svou mysl od starostí.
  3. Žijte jednoduše.
  4. Dávejte více.
  5. Očekávejte méně.

Radost a štěstí, můžete posilovat v Radovat se je láska

Nadšeně a rádi! s láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Nopalin: Zdravý kaktus
Nopalin: Zdravý kaktus

Nopalin se vyrábí z kaktusu nopál. Podporuje detoxikaci a jako bohatý zdroj vlákniny má příznivé účinky na činnost střev a je pro tělo pramenem vitaminů (B1, B2, niacin) a minerálů. Kaktus nopál může preventivně působit proti vstřebávání tuků a také příznivě ovlivňuje jejich rozklad a vyloučení. Díky svým diuretickým vlastnostem podporuje činnost močového měchýře a pomáhá ledvinám.

Detail produktu

Komentáře