Kaktus Nopal, známý také jako opuncie, se přirozeně vyskytuje v jihozápadních oblastech Spojených států a v Mexiku. Ploché kaktusové listy můžete jíst, když je rostlina mladá. Když je kaktus starší, jsou příliš tvrdé na to, aby se dali jíst. Nopál je běžnou složkou potravin v některých oblastech Mexika.

Existuje spoustu způsobů, jak nopál použít, od želé a cukrovinkách až po pomůcku pro vytvrzení omítky. Díky jeho různým zdravotním přínosům existuje celá řada léčivých použití.

1. Je to antivirotikum

Prevence je nejlepší obrannou linií pro nákazu virem. Kaktus Nopal má antivirové vlastnosti a některé předběžné výzkumy zjistily, že má antivirovou aktivitu proti viru herpes simplex (HSV), respiračnímu syncyciálnímu viru (RSV) a HIV.

2. Chrání nervové buňky

Nervové buňky mohou být poškozeny jako všechny ostatní buňky. To může vést ke ztrátě smyslů nebo bolesti. Nopal kaktus může chránit před tímto poškozením. Například studie z roku 2014 zjistila, že má neuroprotektivní vlastnosti. To může pomoci zabránit poškození nebo ztrátě funkce nervových buněk.

3. Má vysoký obsah antioxidantů

Antioxidanty mohou chránit naše buňky před poškozením způsobeným volnými radikály. Kaktus Nopal je plný antioxidantů a studie z roku 2013 zjistila, že Nopál je schopen snížit oxidační stres. Antioxidanty mohou být prospěšné pro všechny bez ohledu na věk a dosavadní situaci.

4. Může regulovat hladinu cukru v krvi

Regulace hladiny cukru v krvi může být pro lidi s cukrovkou obrovský boj. Nopál může poskytnout doplňkové řešení. Některé výzkumy naznačují, že nopál může snižovat a regulovat hladinu cukru v krvi. Například studie z roku 2012 doporučuje užívat nopál spolu s dalšími léky na cukrovku, aby pomohla regulovat hladinu cukru v krvi.

5. Může léčit zvětšenou prostatu

Zvětšená prostata může být pro muže nepříjemným problémem, který vede, mimo jiné, k potřebě častějšího močení. Časné výzkumy ukázaly, že nopál může pomoci při léčbě zvětšené prostaty a může dokonce účinně pomáhat při léčbě rakoviny prostaty a může toho docílit s méně vedlejšími účinky než tradiční léky na předpis.

6. Může snížit hladinu cholesterolu

První studie našla důkazy, že nopál byl schopen snížit hladinu cholesterolu. Zatímco celková hladina cholesterolu klesla, LDL cholesterol (nebo-li „špatný“ cholesterol) významně poklesl. Nopál může být schopen snížit hladinu cholesterolu s mnohem méně vedlejšími účinky než tradiční léky na cholesterol.

7. Může eliminovat kocovinu

Nopál může ve skutečnosti pomoci s příznaky kocoviny. Má to háček – je to nejúčinnější, když si dáte extrakt z kaktusu, než začnete pít, abyste problému zabránili, místo aby jste ho léčili později. Studie z roku 2004 našla přesvědčivé důkazy o tom, že extrakt z kaktusu nopalu významně snižuje závažnost kocoviny, pokud je užíván před pitím.

Nopál si můžete dopřát jako Nopalin.

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Nopalin: Zdravý kaktus
Nopalin: Zdravý kaktus

Nopalin se vyrábí z kaktusu nopál. Podporuje detoxikaci a jako bohatý zdroj vlákniny má příznivé účinky na činnost střev a je pro tělo pramenem vitaminů (B1, B2, niacin) a minerálů. Kaktus nopál může preventivně působit proti vstřebávání tuků a také příznivě ovlivňuje jejich rozklad a vyloučení. Díky svým diuretickým vlastnostem podporuje činnost močového měchýře a pomáhá ledvinám.

Detail produktu

Komentáře