„Nemůžeš zabránit tomu, aby ti nad hlavou nelétali ptáci starostí a zármutku. Můžeš však zabránit tomu, aby si na tvé hlavě vybudovali hnízdo.“

Čínské přísloví

Co tedy reálně dělat každý den, abychom žili v radosti? Jak se nastavit do stavu radovat se z každého okamžiku?

Jste zodpovědní za svůj život, tak reálně dělejte, nikdo jiný to za vás neudělá 🙂

Výchozím pocitem, který vám vždy, když na vás vleze nějaká starost či splín, je vděčnost.

Pokud jste s tímto zatím nikdy nepracovali, vezměte si papír a napište si vše, za co jste životu vděční – cokoliv je důležité, i sebemenší malličkost, jednou vám to pomůže, až to budete potřebovat. Tento seznam si vyvěste na viditelné místo.

  1. Každé ráno po probuzení se učte usmát se. Chvilinku poležte a buďte vděční životu, že vám poskytl ještě tento den – bude jistě krásný!
  2. Přistupte k zrcadlu a usmějte se na sebe. Vaše tělo vám slouží, je dokonalé takové, jaké je, pociťujete nesmírnou vděčnost, že to pro vás dělá. Jak nehezky se mu leckdy odvděčujeme – strava, alkohol, cigarety, a ono stále jede, funguje a nereptá! Postarejme se o něj s láskou.
  3. Otevřete okno nebo vyjděte na balkón či do zahrady. Zhluboka se nedechněte, podívejte se na strom, trávu, oblohu, letícího ptáka nebo bzučící mouchu. Vnímejte tu nádheru přírody. Příroda si je – nic neřeší a je prostě nádherná taková, jaká je – je jí jedno, jestli nám se líbí nebo jí chceme mít jinak, prostě si je. Napojte se na její nádheru a pocítíte obrovskou vděčnost za to, že můžete být její součástí!
  4. Budte vděční za prvního člověka, kterého potkáte. Většinou je to partner, děti, jak je úžasné, že je máme vedle sebe. Nemůžeme jim být dost vděčni za to, že s námi sdílí své chvíle, své životy, že s  námi tráví čas, děkujte jim za to, je to jejich volba!
  5. Radujte se z každého setkání. Nikoho nepotkáváme náhodou a všichni na naší cestě mají svůj význam, je třeba být si vybírat, ale ten člověk, který zaujme naši pozornost, je pro nás důležitý a my se snažme pochopit, jaké poselství nám přináší. Buďme mu vděčni za to, co pro nás dělá, v čem nás trénuje! Děkujme mu za to, dělá to z lásky k nám, oč je to nepříjemnější, o to větší dávka lásky!
  6. Radujte se z jídla a buďte za něj vděčni. Nežijeme proto, abychom jedli, proto pečlivě vybírejme, co je pro nás dobré. Strava je současně potravou naší duše, jsme duchovně tím, co jíme. Užívejme si s radostí přípravu jídla, v klidu se nejlépe v kruhu blízkých posaďme a vychutnávejme dobroty na talíři.

Hledejte si další a další radosti, až se naučíte radovat se skutečně ze všeho 🙂 Je to ale práce, a dost perná 🙂

Nastává období srdíčka a tenkého střeva. Podle starých tradic čínského léčení je podle energetické růžice v této době nejvhodnější čas na preventivní regeneraci těchto orgánů, nalití energie do celé růžice a tak posílení všech energií v nás, vše totiž souvisí se vším.

„Je jenom jediný lék na velké starosi – malé radosti.“ K. H. Waggerl

A pokračujte v hledání radosti v Radovat se je láska

vaše empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Cholestone: Pro podporu zdravé hladiny cholesterolu
Cholestone: Pro podporu zdravé hladiny cholesterolu

Cholestone je doplněk výživy, který byl navržen pro podporu zdravé hladiny cholesterolu. Mezi jeho přírodní účinné látky patří olej ze lněných semínek, který svým vysokým obsahem omega 3 přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu, a jablečný pektin, který díky svému obsahu vlákniny působí stejně. Česnek může příznivě ovlivňovat hladinu krevních tuků a lecitin hraje významnou roli v metabolismu tuků.

Detail produktu

Komentáře