Clemens Kuby díky svému zranění, kdy se stal ležákem bez šance znovu chodit, v sobě našel víru a sílu nepoddat se. Vyléčil se a lékaři to považují za zázrak. On ale ví, že zdraví je otázkou nastavení mysli a života, že vyléčit se můžeme každý sám z jakékoliv nemoci.

Jako všechno, co se učíme, to ale chce nejen číst a naslouchat druhé, ale především pracovat sám na sobě každý den a na všech třech úrovních.

✔︎ Pracovat se svou myslí a snažit se být pozitivní a láskou každý okamžik.

✔︎ Své tělo používat jako posvátnou schránku své duše a starat se o něj s touto posvátnou úctou.

✔︎ A vědět, že tento život a toto tělo nejsme my.

Pokud někdo není nemocný, byl by nesmrtelný. Protože nesmrtelnost neexistuje, musí i ten nejzdravější člověk jednoho dne onemocnět, aby zemřel. je tomu tak?

Byl nemocný někdo, v jehož úmrtním listu stojí „selhání srdce“? Bylo by přece možná napsat „zástava srdce“. Je to nemoc? Jaký obrázek máme o životě, jestliže ho můžeme ukončit pouze nemocí?

Zákon o vzniku a zániku není  zákon o nemoci. Uvadlá květina není nemocná. Jen uplynul její čas. Vývoj dospěl do konce.

Vývoj se vyznačuje tím, že se idea stále více zhutňuje, až je jednoho dne dosaženo stupně rozpoznatelného tvaru. Tato komprimace pokračuje ve stále se měnících formách, až idea dosáhne nejvyššího stupně zhutnění a začíná se opět uvolňovat. Tentýž vývoj proděláváme při každém nádechu a výdechu, a přitom nelze výdech, dekomprimaci, v žádném případě považovat za nemoc.

Za představou, že zemřít můžeme jedině nemocní, stojí obraz člověka, který nám znesnadňuje přístup k duchovnímu léčení.

Nemoc není nutným zlem, které je našim údělem snášet tak dlouho, dokud pod jeho tíhou nepadneme.

Nemoc je spíše formou komunikace naší duše, která na sebe upozorňuje, když jsme příliš hluší k jejím potřebám. Z nemoci se můžeme poučit, jak žít svůj život. Ten, kdo se to naučil, zemře zdravý.

S každým tělem se učíme něčemu novému, proděláváme jiný vývoj, a když je daný vývoj u konce, tělo ztrácí svou funkci a může zaniknout, rozpadnout se. Naše duše nám přirozeně může prostřednictvím nemoci sdělit, kdy je načase tělo opustit, pokud si to neuvědomíme jiným způsobem.

Tomu, kdo denně provádí duševní hygienu a udržuje své myšlenky čisté, ale duše nemusí nic „vtloukat do hlavy“ tím, že vytvoří tělesné symptomy, které učiní přítrž aktivitám motivovaným egem.

Ten, kdo se neustále snaží rozšiřovat své vědomí, kdo okamžitě rozpozná duchovní, psychické pozadí svých tělesných příznaků, pro toho není smrt koncem, nýbrž jen změnou formy – duchovní život pokračuje.

Proto zemřít zdravý je mnohem krásnější! Víc to člověku dává.

Nemocný umírající není připraven na neslavné opuštění těla: do konce musí bojovat s bolestmi a chemickými prostředky nejrůznějšího druhu, které mnohdy výrazně ovlivňují ducha. je pro něho těžší nalézt vnitřní klid a prázdnotu, aby se mohl v klidném očekávání světla těšit na vysvobození z pozemské nádoby  své duše a užívat si ten proces z celého srdce. Zůstane-li se svou nemocí zajatcem materiálního vědomí, může posvátný okamžik zmeškat.

Mnozí se domnívají, že svou změnu paradigmat mohou odsouvat na poslední minutu, až se v okamžiku smrti budou muset odloučit od svého těla.

Mnohem krásnější a mnohem více ulehčující ale je, když se v duchovní dimenzi cvičíme po celý život, protože v tom nikdy nemůžeme být dost dobří.

Dokonalosti v duchovní dimenzi jsou nanejvýš okamžiky, v nichž nahlížíme přes okraj duality tělesné fáze svého vývoje. Ty dávají člověku úžasný pocit, že se oprostil od času a prostoru. Ten, kdo si záhy uvědomí sama sebe jako duchovní bytost, vnímá svého ducha bez začátku a bez konce.

Clements Kuby: Léčení – zázrak v nás

Je povzbuzující vnímat, že existují lidé stejně smýšlející jako my.

Je povznášející, kolik lidí otevřelo svá srdce a přidalo se k nám.

Děkujeme, že sledujete naši AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ a hledáte, jak neumřít nemocný…

Především v Základech celostního zdraví najdete diagnostické metody, pomocí nichž uslyšíte hlas své duše a najdete skutečný význam svého života. A současně i způsob, jak být zdravý a šťastný.

s láskou vaše Empatia

Kam dál?

K tématu do naší poradny

Celiakie Kineziologie Očista jen zdravou stravou?

Do našeho e-shopu

Omega 3: Pro zdravé cévy a srdce
Omega 3: Pro zdravé cévy a srdce

Přípravek CaliVita Omega 3 obsahuje vysoké dávky mastných kyselin omega 3 (EPA-DHA), které jsou získány z rybího tuku molekulární destilací. Jeho účinné látky přispívají ke snazšímu udržení normální hladiny krevních tuků a krevního tlaku, snižují zánětlivost, napomáhají normální činnosti nervového systému a mozku a podporují zrak.

Detail produktu

Komentáře