Určitě má mnoho z vás podobnou zkušenost jako my…

Dítě jde do 1. třídy natěšené a nažhavené, co zajímavého se ve škole dozví. A nejdéle do konce školního roku, častěji po dvou měsících, začne prohlašovat, že ho to nebaví, že do školy nechce, začne být nemocné a otrávené.

Učitelka si začne stěžovat, že nedává pozor a zve si vás na pohovor. Chtělo by to něco s dtětem udělat. Je teď hodně rozšířená hyperaktivita a poruchy učení. Že by pomohla pedagogicko-psychologická poradna?

Tak jdete a skutečně se ukáže, že dítě má nějakou dysfunkci. Dostane doporučený speciální učební plán. V horším případě jste posláni k dětskému psychiatrovi a váš potomek dostane uklidňující psychofarmaka.

Na celém problém se ale nemění vůbec NIC! Vaše dítě se stále ve škole nudí a je z ní otrávené. Existuje vůbec řešení?

ANO!

Nepodporovat nefunkční školský systém tak, že ho nebudeme potřebovat.

Stejně jako ten zdravotnický. Řeknete si ale, že nejste pedagog, že neumíte své dítě učit sami. Nejste ale ani lékař, tak byste se nemohli ani o své zdraví starat sami.

Přestaňme už přehazovat zodpovědnost za svůj život na druhé lidi a začněme se o sebe starat sami. A aktivně.

Mnoho maminek to dělá tak, že začínají tím, že se sdružují a vytvářejí předškolní zařízení pro své děti. No a jak děti rostou, nějak z toho vyplyne i to, že začnou i nahrazovat školní výuku. A ono to jde! Děti prospívají, zvládají v pohodě učivo a BAVÍ JE TO!

Vyhledejte si alternativní školy, je úplně jedno, jaké, hlavně MIMO systém. Protože si uvědomte, že ve škole už dávno nejde o nabyté vědomosti, ale o to naučit se přizpůsobovat změnám, kterých se účastníme a které jsou fakt extra rychlé. Naučené vědomosti stejně po vychození školy už dávno neplatí…

Tak je jedno, co se bude dítě učit, hlavně aby ho to bavilo a chtělo se učit!

Nikdo jiný změnu našeho života ani života našich dětí neudělá, jen my 🙂

s láskou vaše Empatia

Kam dál?

Komentáře